Syryjska armia kontynuuje ofensywę w rejonie miasta Dajr az-Zaur, którego oblężenie przez bojowników ISIS zostało niedawno przełamane.

We wtorek odsiecz elitarnego korpusu syryjskie armii przełamała oblężenie prowincjonalnej stolicy Dajr az-Zaur, w jakim bojownicy ISIS trzymali je od 28 miesięcy. W dalszej kolejności siły rządowe rozpoczęły oczyszczanie z ekstremistów zachodniego przedpola miasta. W sobotę, żołnierze odepchnęli ich od znajdującego się po miastem lotniska, co w przypadku jego uruchomienia, znanie ułatwi prowadzenie dalszych operacji w tej wschodniej prowincji. W walkach o lotnisko, Syryjczyków wspierało rosyjskie lotnictwo, które prowadziło naloty na pozycje ISIS. Obecnie oddziały rządowe prowadzą natarcie na położone w pobliżu lotniska wzgórza Tardeh, gdzie okopali się dżihadyści. Żołnierze próbują izolować poszczególne punkty oporu. Także w sobotę armia odzyskała kontrolę nad nieodległym polem naftowym Tejm.

Kresowy Przegląd Tygodnia

Zgoda RODO: Wyrażam zgodę na wykorzystywanie przez FUNDACJA KOMPANIA KRESOWA, ul. Gen. Władysława Sikorskiego 166 / 0.03, 18-400 Łomża moich danych osobowych przesłanych w niniejszym formularzu w celu otrzymywania informacji drogą elektroniczną.
Możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie, klikając link w stopce naszych e-maili.

Dziś rano oddziały Gwardii Republikańskiej wyparły odepchnęły grupy bojowników ISIS od autostrady z Dajr az-Zaur do al-Sukny, zmuszając dżihadystów do ucieczki. Podobnie jak w przypadku zdobycia lotniska, zwycięstwo to znacznie poprawia logistyczne możliwości oddziałów rządowych na tym wysuniętym na wschód froncie.

almasdarnews.com/rt.com/kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz