Progres MS-07 przeleciał na wysokości 140 km nad Dubajem płonąc w ziemskiej atmosferze. Film pokazujący to wydarzenie trafił do sieci.

W sieci pojawiło się nagranie przedstawiające obiekt podobny do meteoru na niebie nad Dubajem. Nie było to jednak spadające ciało niebieskie a bezzałogowy rosyjski statek kosmiczny Progress MS-07, który w poniedziałek wieczorem wszedł w atmosferę Ziemi i uległ spaleniu. Autorem nagrania jest informatyk pracujący Zjednoczonych Emiratach Arabskich, Michaił Pozdejew.

Jak podaje Liveleak, Pozdejew początkowo sądził, że ślad na niebie świadczy o ataku nuklearnym. „Minutę po wykonaniu nagrania na poważnie pomyślałem, że powinniśmy oczekiwać dźwięku wybuchu oraz widoku grzyba atomowego na horyzoncie…” – powiedział autor nagrania. Według ABC niecodzienny widok wystraszył świadków, którzy skojarzyli go z groźbami rebeliantów w Jemenie wobec Zjednoczonych Emiratów Arabskich i testami irańskich rakiet. Same władze w Abu Dabi początkowo zidentyfikowały obiekt jako meteoryt. Jednak według Hasana Ahmada al-Haririego, szefa organizacji astronomów w Dubaju, była to 6,5-metrowa część rakiety przelatująca na wysokości około 140 km nad Ziemią.

Progres MS-07 wystartował w sobotę z kosmodromu w Bankonurze. Jego misja uległa zakończeniu po dostarczeniu na Międzynarodową Stację Kosmiczną 2,75 tony wody, jedzenia i wyposażenia dla kosmonautów. Zgodnie z planem wszedł w atmosferę i spłonął. Jego szczątki wpadły do Oceanu Spokojnego.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Potężny meteoryt spłonął nad Bangkokiem [+VIDEO]

Kresy.pl / ABC / LiveLeak
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz