Białoruski portal zamieszcza nagranie wykonane przez jednego z czytelników, które ma ilustrować przerzut rosyjskich żołnierzy do tego kraju.

Portal ex-press.by zamieścił nagranie wideo nadesłane do redakcji przez jednego z czytelników. Widać na nim sześć ciężarówek wojskowych Ural wjeżdżających na teren 72 Centrum Ćwiczebnego Sił Zbrojnych Republiki Białoruś w Borysowie. Na nagraniu nie można tego zauważyć, ale według portalu samochody ciężarowe miały rosyjskie tablice rejestracyjnej. Kolumna miała liczyć łącznie kilkadziesiąt samochodów i być pilotowana przez wozy białoruskiej milicji drogowej (GAI).

Ciężarówki wiozły najprawdopodobniej rosyjskich żołnierzy w związku z mającymi się odbyć we wrześniu białorusko-rosyjskimi ćwiczeniami wojskowymi Zapad-2017. Manewry odbędą się na Białorusi na sześciu poligonach: Lepelski, Borysowski, Łoswido, Osipowiczskij, Rużanskij, Domanowskij, a także w pobliżu miejscowości Dretuń. W manewrach, w tym logistycznych do nich przygotowaniach, weźmie udział ogółem 12,7 tys. żołnierzy obu armii, z tego 10,2 tys. faktycznie znajdzie na terytorium Białorusi. Wśród tej drugiej grupy 7,2 tys. stanowić będą żołnierze armii białoruskiej. Żołnierze wykorzystają w trakcie swoich ćwiczeń 680 jednostek sprzętu bojowego.

Już 24 lipca białoruskie Ministerstwo Obrony przyznało, że na terytorium państwa przybyły już rosyjskie oddziały zabezpieczenia matariałowo-technicznego. Już 21-25 sierpnia mają odbyć się ćwiczenia struktur dowodzenia właśnie jednostkami i oddziałami zabezpieczenia tyłów i zabezpieczenia materiałowo-technicznego.

ex-press.by/kresy.pl

Reklama0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz