Aleksandr Łukaszenko skomentował wczorajsze słowa prezydenta Francji Emmanuela Macrona o tym, że „Łukaszenko musi odejść”. Białoruski przywódca poradził Macronowi, aby zajął się sprawami wewnętrznymi Francji i przestał zwracać uwagę na byłą kandydatkę na prezydenta Białorusi, gdyż mogłoby to zagrozić mu „problemami w domu”.

Jak podaje portal Tut.by powołując się na kanał „Puł pierwogo”, Łukaszenko dał Macronowi radę „jak doświadczony niedojrzałemu”. Przywódca Białorusi poradził prezydentowi Francji, by zajął się wewnętrznymi sprawami Francji. „Żeby chociaż zacząć rozwiązywać problemy, których nagromadziło się w kraju bardzo dużo” – mówił Łukaszenko.

Zdaniem nieuznawanego przez kraje zachodnie prezydenta Białorusi, gdyby kierować się logiką Macrona, prezydent Francji powinien był ustąpić już dwa lata temu, gdy na ulicach Paryża pojawiły się Żółte Kamizelki. „Lata mijają, +kamizelki+ wciąż są na ulicach, pan Macron, co zaskakujące, nadal pełni urząd, a Francja stała się krajem, w którym masowe protesty stały się zwykłym zjawiskiem” – uważa Łukaszenko.

Łukaszenko uważa ponadto, że Macron zbytnio zwraca uwagę na jednego z byłych kandydatów na prezydenta Białorusi, sugerując, że chodzi o Swietłanę Tichanowską. „Biorąc pod uwagę, że ten były kandydat jest kobietą, francuski przywódca ryzykuje, że oprócz wewnętrznych problemów we Francji będzie miał problemy osobiste – u siebie w domu” – mówił białoruski przywódca.

Jak pisaliśmy w niedzielę, prezydent Francji Emmanuel Macron stanowczo stwierdził, że Aleksandr Łukaszenko po nie uznaniu jego wyboru na prezydenta powinien ustąpić ze stanowiska. „To jasne, że musi odejść” – powiedział Macron francuskiemu tygodnikowi Journal du Dimanche przed podróżą na Litwę i Łotwę. „To kryzys władzy, władzy autorytarnej, która nie może zaakceptować logiki demokracji i która trzyma się siłą. To jasne, że Łukaszenko musi odejść”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Kolejne państwa odmawiają uznania Łukaszenki za prezydenta

Kresy.pl / tut.by
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz