W niedzielę rano doszło do zamachu terrorystycznego pod katolicką katedrą w indonezyjskim mieście Makasar.

Do ataku doszło w dniu katolickiego święta – Niedzieli Palmowej. Atak bombowy miało przeprowadzić dwóch terrorystów, z których zginął co najmniej jeden, jak podała telewizja TVN24. Ich ofiarami jest 14 osób, które odniosły obrażenia. Na razie brak informacji o ofiarach śmiertelnych.

Atak został przeprowadzony w czasie, gdy w katedrze przebywali wierni. Terroryści zdetonowali bombę około godz. 10.30 czasu lokalnego tuż po zakończeniu nabożeństwa. Poruszali się na motocyklach i usiłowali podjechać jak najbliżej katedry. Nie dopuszczono ich jednak pod główne wejście do świątyni i w efekcie zdetonowali ładunki pod wejściem bocznym. To uratowało wielu ludzi.

Na razie brak informacji o odpowiedzialnych za atak. Śledczy podejrzewają jednak, że stoi za nim organizacja organizacja Jamaah Ansharut Daulah powiązana z tak zwanym “Państwem Islamskim”.

Indonezja to najludniejsze państwo muzułmańskie. Jednak wśród 270 mln jego mieszkańców około 10 proc. stanowią chrześcijanie, w tym 2,9 proc. katolicy. W 2018 roku doszło w Indonezji do serii samobójczych ataków bombowych na kościoły.

tvn24.pl/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply