Południowokoreańskie środki masowego przekazu twierdzą, że rosyjski samolot wojskowy dwukrotnie naruszył przestrzeń powietrzną Republiki Korei.

„Rosyjski samolot wojskowy naruszył we wtorek dwukrotnie przestrzeń powietrzną Korei nad Morzem Wschodnim, zmuszając [koreańskie] Siły Powietrzne do poderwania myśliwców i oddania strzałów ostrzegawczych” – koreańska agencja informacyjna Yonhap News cytuje oficera z Kolegium Połączonych Sztabów miejscowej armii.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Według informacji wojskowych, rosyjski bombowiec wtargnął w przestrzeń powietrzną Korei Południowej w okolicy Wysp Dokdo. Najpierw miał to uczynić o godz. 9.09 czasu miejscowego i ponownie o godz. 9.43. Według rosyjskiej agencji RIA Nowosti rosyjskie samoloty, wraz z chińskimi, pojawiły się w tej strefie jeszcze dwie godziny wcześniej.  Ostatni rosyjski samolot opuścił przestrzeń powietrzną w rejonie wysp Dokdo o godz. 9.56. RIA Nowosti twierdzi, że południowokoreańskie Ministerstwo Obrony zamierza wezwać przedstawicieli ambasad Rosji i Chin w Seulu by wręczyć im oficjalny protest.

Dokdo to niewielkie wyspy na Morzy Japońskim, przez Japończyków zwane Takeshima. Po angielsku nazywane są Liancourt Rocks. W 1952 r. zostały one jednostronnie zajęte przez Koreę Południową. Japonia nie uznaje przynależności Dokdo do Republiki Korei.

Czytaj także: Sąd Konstytucyjny Korei Południowej chce uchylić zakaz aborcji

en.yna.co.kr/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz