Tamanna Nusrat, deputowana rządzącej w Bangladeszu partii Awami League, została relegowana ze studiów po tym, jak okazało się, iż wynajmowała aż 8 swoich sobowtórów, które zdawały za nią egzaminy. – podał w poniedziałek Guardian powołując się na agencję AFP.

Kobiety łudząco podobne do Nusrat miały zastępować ją podczas co najmniej 13 egzaminów. Skandal wyszedł na jaw, gdy dziennikarze prywatnej telewizji Nagorik TV weszli z kamerą do sali egzaminacyjnej i przeprowadzili rozmowę z rzekomą deputowaną. Nusrat, która w ubiegłym roku dostała się do parlamentu, studiowała na Otwartym Uniwersytecie Bangladeszu (Bangladesh Open University).

Jak powiedział AFP rektor uczelni M.A. Mannan, deputowana została wyrzucona ze studiów, ponieważ „popełniła przestępstwo”. Rektor wykluczył możliwość, by Nusrat kiedykolwiek mogła powrócić na studia na Otwartym Uniwersytecie Bangladeszu.

Inny pracownik uniwersytetu powiedział agencji, że „wszyscy wiedzieli”, iż to nie Nusrat zdaje egzaminy, ale nikt nie reagował, ponieważ deputowana „pochodzi z bardzo wpływowej rodziny”. Sama Tamanna Nusrat nie skomentowała sprawy.

Jak stwierdza AFP, oszustwa podczas egzaminów, ściąganie oraz wycieki pytań egzaminacyjnych są w Bangladeszu na porządku dziennym, co często prowadzi do anulowania wyników egzaminów.

CZYTAJ TAKŻE: Łukaszenko wyśmiał plotki o swoim udarze. „Mówią, że teraz sobowtór pracuje” [+VIDEO]

Kresy.pl / theguardian.com
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz