Zgodnie z zapowiedziami chińskie służby medyczne zrealizowały ambitne zadanie przetestowania na obecność koronawirusa SARS COVID-19 wszystkich mieszkańców niemal 10-milionowego miasta.

Wuhan do miasto w którym pod koniec zeszłego roku pojawił się nowy koronawirus, groźny dla osób starszych czy mających przewlekłe schorzenia. Epidemia SARS COVID-19 w Chinach miała miejsce głównie w prowincji Hubei, której stolicą jest własnie Wuhan. Miasto i prowincja 23 stycznia zostały całkowicie odcięte od reszty kraju co pozwoliło na znaczne ograniczenia zasięgu epidemii w Chinach. W kraju tym koronawirusem zaraziło się 83 tys. osób, a zmarło 4634. Dla porównania w USA od początku pandemii w tym kraju zakaziło się 1,8 mln mieszkańców, a zmarło prawie 107 tys. osób.

 

Jednak  trzy tygodnie temu władze wykryły w Wuhan nowe ognisko koronawirusa na jednym z osiedli, które zostało natychmiast odizolowane. Władze wyznaczyły więc służbom medycznym ambitne zadanie – jak najszybciej przetestować na obecność SARS COVID-19 wszystkich mieszkańców miasta. W Wuhan mieszka prawie 10 mln ludzi.

Jak podaje chińska, państwowa telewizja CGTN akcję rozpoczęto 14 maja. Do 1 czerwca medycy zdołali przetestować łącznie 9.89 mln mieszkańców Wuhan testami wykrywającymi RNA nowego koronawirusa. Jak wynika z oficjalnego komunikatu władz nie wykryto żadnych chorych natomiast “znaleziono 300 bezobjawowych pacjentów, podczas gdy nie znaleziono przypadków bezobjawowych osób zarażających innych”.

Czytaj także: Media: Niemiecki wywiad podważa tezę Trumpa o stworzeniu koronawirusa w chińskim laboratorium

news.cgtn.com/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply