Zgodnie z zapowiedziami chińskie służby medyczne zrealizowały ambitne zadanie przetestowania na obecność koronawirusa SARS COVID-19 wszystkich mieszkańców niemal 10-milionowego miasta.

Wuhan do miasto w którym pod koniec zeszłego roku pojawił się nowy koronawirus, groźny dla osób starszych czy mających przewlekłe schorzenia. Epidemia SARS COVID-19 w Chinach miała miejsce głównie w prowincji Hubei, której stolicą jest własnie Wuhan. Miasto i prowincja 23 stycznia zostały całkowicie odcięte od reszty kraju co pozwoliło na znaczne ograniczenia zasięgu epidemii w Chinach. W kraju tym koronawirusem zaraziło się 83 tys. osób, a zmarło 4634. Dla porównania w USA od początku pandemii w tym kraju zakaziło się 1,8 mln mieszkańców, a zmarło prawie 107 tys. osób.

 

Jednak  trzy tygodnie temu władze wykryły w Wuhan nowe ognisko koronawirusa na jednym z osiedli, które zostało natychmiast odizolowane. Władze wyznaczyły więc służbom medycznym ambitne zadanie – jak najszybciej przetestować na obecność SARS COVID-19 wszystkich mieszkańców miasta. W Wuhan mieszka prawie 10 mln ludzi.

Jak podaje chińska, państwowa telewizja CGTN akcję rozpoczęto 14 maja. Do 1 czerwca medycy zdołali przetestować łącznie 9.89 mln mieszkańców Wuhan testami wykrywającymi RNA nowego koronawirusa. Jak wynika z oficjalnego komunikatu władz nie wykryto żadnych chorych natomiast „znaleziono 300 bezobjawowych pacjentów, podczas gdy nie znaleziono przypadków bezobjawowych osób zarażających innych”.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

5424.39 PLN    (24.65%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Czytaj także: Media: Niemiecki wywiad podważa tezę Trumpa o stworzeniu koronawirusa w chińskim laboratorium

news.cgtn.com/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz