CNN pomyliło mapę Azji Środkowej [+FOTO/+VIDEO]

W programie „GPS Fareed Zakaria” w stacji CNN pokazano mapę Azji Środkowej z błędnymi oznaczeniami państw. Badacz, który zauważył błąd, skomentował, że to może prowadzić do „braku świadomości, co się dzieje w regionie”.

W piątkowej zapowiedzi programu pokazano, że czołowy dziennikarz CNN Fareed Zakaria gościł w studiu amerykańskiego dziennikarza i pisarza Michaela Lewisa, który opowiadał o sędziach w Uzbekistanie, którzy według niego nie są niezależni. To, zdaniem Lewisa, pokazuje, jak cenną rzeczą jest niezależność sędziowska.

W trakcie programu pokazano mapę Azji Środkowej z oznaczeniami państw. O ile Uzbekistan oznaczono prawidłowo, to Kazachstan znalazł się w Iranie, Turkmenistan w Kazachstanie, Tadżykistan w Indiach a Afganistan w Chinach. Ponadto Zakaria pytając Lewisa o Uzbekistan nazwał to państwo „dziwnym miejscem”.

Dilmurad Yusupov, badacz z The Institute of Development Studies, który był jedną z osób, które zauważyły błąd na mapie, skomentował, że pomyłka może oznaczać brak orientacji odnośnie sytuacji w Azji Środkowej.

„Przepraszam, ale CNN ma złą mapę Azji Środkowej. To może prowadzić do braku świadomości, co się dzieje w regionie” – napisał Yusupov na Twitterze.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Autor paszkwilu nt. Polski w CNN bliskim znajomym Radosława Sikorskiego

Kresy.pl / CNN
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz