W USA zatrzymano rekordową partię kokainy

Podczas rutynowej kontroli na pokładzie kontenerowca, który przypłynął z Kolumbii, amerykańscy celnicy odkryli rekordową partię kokainy.  Do wykrycia przemytu doszło w 28. lutego, lecz władze poinformowały o tym w ostatni poniedziałek.

Ładunek 3200 funtów (1450 kg) kokainy odkryto w porcie Newark na pokładzie kontenerowca M.S.C. Carlotta, który przypłynął z Buenaventury w Kolumbii. To największa partia narkotyków przejęta w tym porcie w ciągu ostatniego ćwierćwiecza. Czarnorynkowa wartość kontrabandy została wyceniona na 77 mln dolarów. Narkotyki znajdowały się w kontenerze, który według dokumentów przewozowych zawierał suszone owoce.

Śledczy z Departamentu Bezpieczeństwa Wewnętrznego ustalają, skąd pochodzi partia kokainy i jak trafiła ona do Newark. Władze poinformowały w poniedziałek, że nie dokonano żadnych aresztowań.

Jak pisze New York Times, wykrycie narkotyków pokazało, że porty morskie pozostają głównym kanałem przerzutu narkotyków do USA. Amerykańscy funkcjonariusze twierdzą, że rynek kokainy w Nowym Jorku odradza się po latach dominacji heroiny i fentanylu. Zdaniem Raya Donovana, szefa nowojorskiego biura Drug Enforcement Administration – agencji ds. zwalczania narkotyków – dealerzy zaczęli teraz łączyć fentanyl z kokainą, tworząc nowy, śmiertelnie groźny produkt. Według niego gigantyczna dostawa kokainy jest znakiem, że dealerzy budują nową bazę klientów mieszających kokainę i fentanyl.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Rumun próbował wwieźć z Polski na Ukrainę rekordową ilość ecstasy [+VIDEO]

Kresy.pl / NYT
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz