USA: ofiary huraganu Harvey mogą dokonać „darmowej aborcji”

Organizacja feministyczna zarządzająca siecią klinik w USA oferuje „darmowe aborcje” ofiarom huraganów.

Whole Woman’s Health, amerykańska sieć klinik ginekologicznych określająca się jako „feministyczna organizacja zajmująca się dostarczaniem całościowej opieki dla kobiet”, oferuje kobietom-ofiarom huraganu Harvey „bezpłatną aborcję”. Jak podaje Rzeczpospolita, z oferty organizacji skorzystały już, bądź zadeklarowały chęć skorzystania, co najmniej 74 kobiety z Teksasu.

Oferta „bezpłatnej aborcji” jest ważna do końca września. Organizacja zaapelowała do donatorów, by wpłacali pieniądze na ten cel. Dotychczas zgromadzono 15 tysięcy dolarów z planowanych 40 tysięcy. W ramach swojej oferty Whole Woman’s Health zapewnia opłacenie transportu i opieki w klinice a także pokrycie kosztów ewentualnej opieki nad dziećmi klientek, podczas ich przebywania w klinice.

Wiele z tych kobiet podróżuje nawet dwa dni, żeby dotrzeć do kliniki, potrzebuje więc wsparcia – twierdzi dyrektor generalna Whole Woman’s Health, Amy Hagstrom Miller.

Poprzednie huragany, które pustoszyły USA – Katrina, Rita i Ike – także były okazją dla Whole Woman’s Health do namawiania kobiet do zabijania nienarodzonych dzieci.

Akcję Whole Woman’s Health skrytykowała organizacja pro-life Texas Right to Life. Promocja tej haniebnej usługi oparta jest na kłamstwie – żadna aborcja nie jest „za darmo” – cytuje słowa jej szefowej Melissy Conway Rzeczpospolita. – Za aborcję kobieta zawsze płaci – choćby cierpieniem, a życiem płaci nienarodzone dziecko – argumentuje Conway.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Przypomnijmy, że w styczniu prezydent Donald Trump przywrócił tzw. Mexico City Policy, program zainicjowany za prezydentury Ronalda Reagana w 1984 roku w celu zapobieżenia finansowania jakiejkolwiek grupy umożliwiającej dokonania lub promującej aborcję. W maju regulacje Mexico City Policy zostały poszerzone.

CZYTAJ TAKŻE: USA nie będą finansować Funduszu Ludnościowego ONZ z powodu aborcji i sterylizacji

Kresy.pl / rp.pl / wholewomanshealth.com
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz