Trump zamierza zatrzymać imigrację w obliczu kryzysu

Prezydent USA ma zamiar całkowicie wstrzymać imigrację wobec gwałtownego pogarszania się warunków na amerykańskim rynku pracy spowodowanego przez pandemię koronawirusa.

Po zablokowaniu gospodarki spowodowanym przez pandemię koronawirusa SARS COVID-19, której światowym epicentrum stało się właśnie USA, w kraju tym doszło do szybkiego wzrostu bezrobocia. Wzrastało ono w tempie kilku milionów tygodniowo by w zeszłym tygodniu sięgnąć 22 mln. W takiej sytuacji prezydent Donald Trump zapowiada „ochronę” pracy dla Amerykanów.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

„W świetle ataku ze strony niewidzialnego wroga jak też ze względu na potrzebę obrony miejsc pracy dla naszych wspaniałych amerykańskich obywateli podpiszę rozporządzenie by tymczasowo zawiesić imigrację do Stanów Zjednoczonych” – Trump napisał w poniedziałek na Twitterze, jak przytacza portal Middle East Eye.

Amerykański prezydent nie skonkretyzował kiedy i na jakich zasadach będzie obowiązywał zakaz imigracji, ale już krótka zapowiedź wystarczyła by spotkał się z krytyką jej zwolenników. Kongresman w Izbie Reprezentantów Joaquin Castro nazwał na Twitterze wpis Trumpa „jakby autorytarnym ruchem”, elementem „agendy antyimigracyjnej”, która ma według polityka Partii Demokratycznej odwrócić uwagę obywateli od nieumiejętności republikańskiej administracji w zarządzaniu sytuacją kryzysową. „Musimy być razem by odrzucić jego [Trumpa] podziały” – podsumował Castro.

O planie Trumpa piszą amerykańskie środki masowego przekazu. Według gazety „New York Times” nowy dekret Trumpa ma bezterminowo zawiesić wydawanie „zielonych kart” i wiz umożliwiających pracę w USA. „Wall Street Journal” twierdzi jednak, że dekret ten i tak niewiele zmieni, bo już teraz placówki konsularne USA właściwie zaprzestały wydawania wiz pracowniczych.

middleeasteye.com/kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz