Administracja Donalda Trumpa wprowadziła dla chińskich, pasażerskich linii lotniczych zakaz wykonywania lotów do Stanów Zjednoczonych.

O zakazie wprowadzonym przez władze USA poinformowała w środę CNBC. Według decyzji Waszyngtonu zakaz wejdzie w życia 16 czerwca. Jak twierdzi telewizja został on wydany po lobbingu amerykańskich przewoźników – Delta Air Lines and United Airlines. Obecnie nie mogą oni wykonywać lotów do Chin. Władze w Pekinie uznały bowiem, że ich pasażerowie będą stanowić zagrożenie. USA nie radzą sobie z pandemią koronawirusa SARS COVID-19. Od dłuższego czasu są jej światowym epicentrum. Odnotowano tam już 1,88 mln zakażonych i 108 tys. zmarłych nosicieli nowego koronawirusa. Dla porównania liczby te wynoszą w Chinach 83 tys. zakażonych i 4,6 tys. zmarłych.

 

“Naszym nadrzędnym celem nie jest utrwalenie tej sytuacji, ale raczej polepszenie sytuacji, w której przewoźnicy obu stron będą mogli w pełni korzystać z przysługujących im praw dwustronnych” – można przeczytać w oświadczeniu Departamentu Transportu USA. Jak dodano – „Jeśli [chiński organ lotniczy] dostosuje swoje zasady, aby doprowadzić do niezbędnej poprawy sytuacji przewoźników amerykańskich, Departament jest w pełni przygotowany do ponownego przeglądu działań”

„Wspieramy i doceniamy działania rządu USA mające na celu egzekwowanie naszych praw i zapewnienie uczciwości” – tak skomentowało decyzję administracji Trumpa kierownictwo Delta Air Lines.

Obecnie Chiny w przypadku państw walczących z pandemią SARS COVID-19 o znacznym zasięgu zezwalają na tylko jedno połączenie pasażerskie tygodniowo i to realizowane przez chińskiego przewoźnika.

Czytaj także: Trump atakuje Chiny na konferencji prasowej

cnbc.com/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply