Administracja Donalda Trumpa wprowadziła dla chińskich, pasażerskich linii lotniczych zakaz wykonywania lotów do Stanów Zjednoczonych.

O zakazie wprowadzonym przez władze USA poinformowała w środę CNBC. Według decyzji Waszyngtonu zakaz wejdzie w życia 16 czerwca. Jak twierdzi telewizja został on wydany po lobbingu amerykańskich przewoźników – Delta Air Lines and United Airlines. Obecnie nie mogą oni wykonywać lotów do Chin. Władze w Pekinie uznały bowiem, że ich pasażerowie będą stanowić zagrożenie. USA nie radzą sobie z pandemią koronawirusa SARS COVID-19. Od dłuższego czasu są jej światowym epicentrum. Odnotowano tam już 1,88 mln zakażonych i 108 tys. zmarłych nosicieli nowego koronawirusa. Dla porównania liczby te wynoszą w Chinach 83 tys. zakażonych i 4,6 tys. zmarłych.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

 

„Naszym nadrzędnym celem nie jest utrwalenie tej sytuacji, ale raczej polepszenie sytuacji, w której przewoźnicy obu stron będą mogli w pełni korzystać z przysługujących im praw dwustronnych” – można przeczytać w oświadczeniu Departamentu Transportu USA. Jak dodano – „Jeśli [chiński organ lotniczy] dostosuje swoje zasady, aby doprowadzić do niezbędnej poprawy sytuacji przewoźników amerykańskich, Departament jest w pełni przygotowany do ponownego przeglądu działań”

„Wspieramy i doceniamy działania rządu USA mające na celu egzekwowanie naszych praw i zapewnienie uczciwości” – tak skomentowało decyzję administracji Trumpa kierownictwo Delta Air Lines.

Obecnie Chiny w przypadku państw walczących z pandemią SARS COVID-19 o znacznym zasięgu zezwalają na tylko jedno połączenie pasażerskie tygodniowo i to realizowane przez chińskiego przewoźnika.

Czytaj także: Trump atakuje Chiny na konferencji prasowej

cnbc.com/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz