Prezydent USA powrócił do aktywnego prowadzenia kampanii wyborczej. Zaczął od wiecu na lotnisku Sanford na którym obrzucił zebranych maskami ochronnymi.

Pisząc o działaniach Trumpa portal Onet przypomina, że zaledwie tydzień temu prezydent USA opuścił szpital wojskowy gdzie przeszedł krótkotrwałą terapię antykoronawirusową. W czasie godzinnego przemówienia Trump mówił bez maski na twarzy. Mało tego rzucił on maski w tłum swoich zwolenników twierdząc, że uzyskał już odporność na SARS CoV-2. Zespół medyczny prezydenta jeszcze przed wiecem podkreślał, że najnowsze testy prezydenta na obecność koronawirusa dały wynik negatywny.

Onet podkreślał, że także zwolennicy Trumpa nie przestrzegali ograniczeń przeciwepidemicznych. Część z nich nie miała masek na twarzach, nie zachowywali też zasad dystansowania społecznego. Jeszcze przed jego rozpoczęciem główny epidemiolog USA Anthony Fauci twierdził, że jego organizacja to “proszenie się o kłopoty”.

USA są państwem najbardziej dotkniętym przez pandemię. Od jej początku odnotowano tam już ponad 8 mln przypadków zakażenia się SARS CoV-2, z tego 18,1 tys. w ciągu minionej doby. W państwie tym zmarło ponad 220 tys. nosicieli.

Pandemia poważnie rozregulowała też amerykańską gospodarkę mimo to Trump obiecywał jej szybki wzrost. W tym kontekście krytykował zbyt ostre ograniczenia przeciwepidemiczne, jako “gorsze niż choroba”. Twierdził też, że jego rywal Joe Biden nie będzie w stanie pomóc amerykańskiej gospodarce.

onet.pl/worldometers.info/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply