Pandemia narasta w Ameryce Południowej

Ameryka Południowa staje się obok USA obszarem najszybszego rozwoju pandemii koronawirusa. Na kontynencie odnotowano już 200 tys. zgonów osób zarażonych SARS CoV-2.

Jak podkreśliła w niedzielę agencja informacyjna Reutera liczba zgonów osób zarażonych SARS CoV-2 przekroczyła 200 tys. przypadków. Poza USA najwyższą liczbę zgonów odnotowano w Brazylii i Meksyku. W tym pierwszym państwie w ciągu ubiegłej doby odnotowano aż 1088 nowych przypadków śmierci nosicieli koronawirusa. W tym samym czasie przybyło 45 392 odnotowanych w Brazylii przypadków zarażenia.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Od początku pandemii w największym państwie Ameryki Południowej odnotowano już ponad 2,7 mln przypadków zakażenia co daje mu drugie miejsce na świecie pod tym względem po USA. Meksyk z 434 tys. odnotowanych od początku zarazy przypadków znajduje się na miejscu szóstym, ale zasięg pandemii w tym kraju szybko się zwiększa. W sobotę wykryto w nim 9,5 tys. nowych przypadków zarażenia oraz odnotowano 784 nowe przypadki śmierci nosicieli SARS CoV-2. Łącznie zmarło ich w Meksyku już 47,4 tys.

Inne państwa Ameryki Łacińskiej również wykazują dane wskazujące na szybkie szerzenie się nowego koronawirusa. W Peru gdzie wykryto do tej pory 422 tys. przypadków w sobotę przybyło ich 7,4 tys. 19,4 tys. nosicieli w tym państwie zmarło, w sobotę odnotowano 191 kolejnych zgonów. W Chile liczba zarażonych przekroczyła 357 tys. przypadków (1991 nowych odnotowanych w sobotę), a liczba zmarłych wyniosła 10,6 tys. (76 kolejnych zgonów odnotowano w sobotę.

W Kolumbii liczba zarażonych zwiększyła się w sobotę o 10,6 tys., a liczba zmarłych nosicieli o 225. Łącznie wykryto tam już 306,1 tys. nosicieli nowego koronawirusa. 10 330 z nich zmarło.

Czytaj także: Promienie UV-C niszczą koronawirusa

reuters.com/worldometers.info/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz