Po tym, jak w stanie Nowy Jork jednego dnia zmarło ponad 500 osób zarażonych koronawirusem, liczba ofiar tej epidemii zrównała się z liczbą osób zabitych w zamachach terrorystycznych na wieżowce World Trade Center – zauważył w piątek gubernator tego stanu Andrew Cuomo.

Jak podaje agencja Reutera, Cuomo poinformował, iż w ciągu ostatnich 24 godzin liczba ofiar śmiertelnych epidemii wyniosła 562. Jest to najwyższy dobowy wzrost liczby infekcji od początku epidemii. W sumie w stanie Nowy Jork zmarło do tej pory 2935 osób. Cuomo przypomniał, że liczba ofiar zamachów z 11 września 2001 roku również sięgnęła prawie 3 tys. osób, z czego większość zginęła w wieżowcach World Trade Center w Nowym Jorku.

Według burmistrza miasta Billa de Blasio Nowy Jork ma zaledwie kilka dni na przygotowanie się na najgorszy atak koronawirusa. De Blasio poprosił rząd federalny o pomoc w uzupełnieniu niedoborów personelu medycznego i respiratorów. Miasto potrzebuje tysiąca pielęgniarek, 150 lekarzy oraz 300 terapeutów spodziewając się w przyszłym tygodniu znacznego wzrostu liczby zachorowań.

De Blasio narzekał, że Nowy Jork wciąż nie otrzymał 3 tys. respiratorów obiecanych przez Donalda Trumpa. Z kolei Cuomo dziękował Trumpowi za szybką decyzję o przekształceniu centrum kongresowego na Manhattanie w prowizoryczny szpital.

Obecnie w stanie Nowy Jork jest prawie 103 tys. stwierdzonych przypadków zarażenia koronawirusem. W ciągu ostatniej doby wykryto ponad 10 tys. nowych przypadków. W czwartek gubernator Cuomo przewidywał, że szczytowy punkt epidemii w Nowym Jorku przypadnie za 7-30 dni, przy czym skłaniał się tego, że stanie się to szybciej niż później.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Nowy Jork jest epicentrum epidemii koronawirusa w USA. Na miasto to przypada obecnie jedna czwarta zgonów w całych Stanach Zjednoczonych. Z kolei całe USA są obecnie państwem z największą liczbą osób zarażonych koronawirusem na świecie. Jak podano w piątek, COVID-19 zaraziło się już prawie ćwierć miliona Amerykanów.

CZYTAJ TAKŻE: Nie reanimować w karetkach – nowe instrukcje dla ratowników medycznych w Nowym Jorku

Kresy.pl / Reuters
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz