Joe Biden przyjął szczepionkę na koronawirusa [+VIDEO]

Amerykański prezydent-elekt Joe Biden otrzymał w poniedziałek pierwszą dawkę szczepionki na koronawirusa.

Jak podała agencja Associated Press, Joe Biden przyjął szczepionkę produkcji firmy Pfizer. Szczepienie odbyło się w szpitalu w mieście Newark w stanie Delaware niedaleko od jego domu. Kilka godzin wcześniej zaszczepiła się jego żona.

78-letni Biden przyjął zastrzyk w lewe ramię. Wcześniej odrzucił zaproponowaną przez pielęgniarkę opcję liczenia do trzech przed wkłuciem igły.

Biden zapewniał, że szczepionka jest bezpieczna i pochwalił administrację Donalda Trumpa za rozpoczęcie procesu dystrybucji szczepionki.

Przyszły prezydent USA tłumaczył, że zaszczepił się publicznie, “aby pokazać, że ludzie powinni być przygotowani na przyjęcie szczepionki, kiedy będzie to możliwe”. Jak dodawał, “nie ma się czym martwić”.

Zauważył jednak, że dystrybucja szczepionki „zajmie trochę czasu” i wezwał Amerykanów do podjęcia środków ostrożności w okresie świątecznym, aby uniknąć roznoszenia wirusa, w tym do noszenia masek a także do rezygnacji z podróży.

W przyszłym tygodniu szczepionkę mają otrzymać wiceprezydent-elekt Kamala Harris i jej mąż. Do tej pory zaszczepili się wiceprezydent Mike Pence, przewodnicząca Izby Reprezentantów Nancy Pelosi oraz przywódca Republikanów w Senacie Mitch McConnell i inni kongresmeni. Politycy zdecydowali się upublicznić fakt przyjęcia szczepionki w ramach kampanii mającej na celu przekonanie Amerykanów, że szczepionki na koronawirusa są bezpieczne i skuteczne.

Według Białego Domu Donald Trump omawia ze swoimi lekarzami termin przyjęcia szczepionki. Trump był hospitalizowany z powodu COVID-19 w październiku i poddano go eksperymentalnemu leczeniu przeciwciałami. Rada doradcza Centrum Kontroli i Prewencji Chorób stwierdziła, że ​​osoby, które otrzymały takie leczenie, powinny odczekać co najmniej 90 dni na szczepienie.

CZYTAJ TAKŻE: Benjamin Netanjahu zaszczepił się na Covid-19: “Mały zastrzyk dla człowieka, ogromny krok dla zdrowia wszystkich”

Kresy.pl / apnews.com

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply