Około tysiąca manifestantów starło się z policją w centrum Philadelphii. Nie obeszło się bez rabowania sklepów.

Uliczne protesty wybuchły z dużą mocą po zastrzeleniu przez funkcjonariuszy policji 27-letniego Afroamerykanina Walter Wallace. Policja użyła broni wobec Wallace’a, który trzymał w rękach nóż i nie chciał go odrzucić mimo polecenia funkcjonariuszy.

Zamieszki jakie rozpoczęły się w poniedziałek przybrały takie rozmiary i charakter, że władze zdecydowały się na wezwanie posiłków policyjnych oraz użycia Gwardii Narodowej, jak podało BBC. Już w poniedziałek miało też dojść przy okazji protestów do grupowego rabowania sklepów. W związku z tym policja aresztowała 91 osób. Jeden policjant trafił do szpitala ze złamaną nogą.

Podobnie było we wtorek. Wystąpienia zaczęły się typowymi marszami jednak wieczorem doszło już do prób budowy barykad z pojemników na śmieci, a następnie starć z policją. Jej funkcjonariuszy byli przygotowani na taki rozwój wydarzeń – wyposażono ich w sprzęt ochronny i do rozpraszania tłumów. Użyli oni pałek i gazu pieprzowego.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

W dzielnicy Port Richmond zaczęło się masowe rabowanie sklepów co spowodowało, że miejski sztab zarządzania kryzysowego wydał apel do jego mieszkańców by nie pojawiali się w tej dzielnicy. We wtorkowych zamieszkach brało udział około tysiąca osób.

Sytuację tę podchwycił Donald Trump, który w czasie wtorkowego wiecu wyborczego w Wisconsin stwierdził, że zamieszki w Philadelphii urządzają „radykałowie wspierani przez Bidena”

bbc.com/france24.com/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz