Amerykańska spółka medialna CNN zwolniła z pracy trzech pracowników, którzy przyszli do biura nie będąc zaszczepionymi przeciw COVID-19.

Jak podaje agencja Reutera, powołując się na notatkę prezesa CNN Jeffa Zuckera wysłaną w czwartek do pracowników, CNN zwolniła trzech swoich pracowników, którzy przyszli do biura będąc niezaszczepionymi przeciw COVID-19. Nie wiadomo, w którym biurze bądź biurach CNN doszło do zwolnień.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

7412.32 PLN    (33.69%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

W notatce Zucker przekazał pracownikom, że firma stosuje politykę „zero tolerancji” w takich przypadkach i wymaga od swoich pracowników zaszczepienia się, aby mogli przyjść do biura lub pracować w terenie z innymi pracownikami.

„Od miesięcy mówiliśmy o tym jasno, więc nie powinno być nieporozumień” – napisał Zucker.

Wylegitymowanie się dowodem szczepienia może teraz stać się formalną częścią wejścia do biura – zakomunikowało CNN.

Oprócz tego Zucker napisał w notatce, że CNN przesunęło z 7 września na połowę października termin obowiązkowego powrotu pracowników biurowych do pracy stacjonarnej. Decyzja ma związek ze wzrostem liczby zakażeń w całym kraju.

Większość biur CNN jest obecnie otwarta dla pracowników, którzy chcą w nich pracować, ale muszą być zaszczepieni przeciw COVID-19.

Przypomnijmy, że parlament Łotwy przyjął w środę w pierwszym czytaniu projekt ustawy o zwalczaniu epidemii COVID-19 przewidujący wprowadzenie obowiązkowych szczepień na niektórych stanowiskach i przyznanie pracodawcom prawa do zwalniania pracowników, który nie zaszczepią się.

Kresy.pl / reuters.com

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz