Minister zdrowia Zimbabwe został aresztowany w związku z podejrzeniem o korupcję przy zakupie wartego 60 mln dolarów sprzętu medycznego do walki z epidemią COVID-19 – podaje agencja Reutera powołując się na media w Zimbabwe i RPA.

Według tych doniesień minister Obadiah Moyo został aresztowany w piątek przez policję w związku z zarzutami korupcji przy zakupach publicznych sprzętu medycznego o wartości około 60 mln dolarów. Agencji Reutera nie udało się dotąd potwierdzić tej informacji u władz Zimbabwe.

W tej samej sprawie w ubiegłym tygodniu został aresztowany lokalny przedstawiciel międzynarodowej firmy farmaceutycznej Drax International, od której władze w Harare kupowały sprzęt. Skłoniło to prezydenta Emmersona Mnangagwę do anulowania zamówień publicznych.

Jak podaje Reuters, w Zimbabwe koronawirusem zaraziło się dotąd prawie 500 osób, z czego cztery zmarły. Kraj boryka się jednak od ponad dekady z kryzysem gospodarczym i społecznym niezadowoleniem z poziomu usług publicznych i korupcji w rządzie.

Przypomnijmy, że pod koniec maja premier autonomicznej Federacji Bośni i Hercegowiny Fadil Novalić został zatrzymany w związku z domniemaną korupcją przy sprowadzeniu z Chin 100 respiratorów dla chorych na COVID-19, które zdaniem prokuratury okazały się bezużyteczne. Respiratory sprowadziła firma zajmująca się na co dzień przetwórstwem malin.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Resort zdrowia kupił za 5 mln zł nieużyteczne maseczki. „GW”: pośrednikiem transakcji był brat ministra

Kresy.pl / Reuters
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz