Prezydent Rosji Władimir Putin miał stwierdzić, że gdyby chciał, to mógłby w ciągu dwóch dni zająć Warszawę, Wilno i Bukareszt.

Informację na ten temat publikuje dziś niemiecka gazeta „Süddeutsche Zeitung”. Zdaniem redakcji zdanie to padło z ust rosyjskiego prezydenta w czasie rozmowy Poroszenko-Putin. Poroszenko z kolei zrelacjonował te pogróżki szefowi Komisji Europejskiej Jose Manuelowi Barroso.

„Jeśli bym chciał, to wprowadziłbym w ciągu dwóch dni wojska nie tylko do Kijowa, ale i do Rygi, do Wilna, Tallina, Warszawy i Bukaresztu”– miał powiedzieć Putin.

„Süddeutsche Zeitung” twierdzi, że Putin radził ukraińskiemu prezydentowi „nie liczyć za bardzo na Europę”, ponieważ Rosja może z łatwością zbudować koalicję niektórych europejskich krajów, które na forum Rady Europejskiej zablokują każde antyrosyjskie działania.

IAR/pravda.com.ua/KRESY.PL

115 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

   • uri
    uri :

    No, pal licho Żyrinowski, jakiś Kokariew, ale Putin! Po tej wypowiedzi Polska powinna przedsięwziąć stanowcze działania dyplomatyczne. Ponadto rząd szykuje podobno jakąś akcję wymierzoną w dywersję putlerfaszystów w sieci. Oj, będzie tłusty połów :)))

    • tutejszym
     tutejszym :

     Oj chyba nie Panie uri. Osobiście sądzę że SKW rutynowo monitoruje sieć pod kątem działania agentów wpływu. I to z każdego kierunku. Agregacja danych jest konieczna i umożliwia badania w wielu przekrojach działalności agentów, forów, administratorów itp. Celem chyba nie jest karać tylko wiedzieć. Selektywne danie po tyłku jest chyba sporadycznym wydarzeniem. Zdalne kapele są w miarę bezpieczne. Podstawowym celem w tej działce jest chyba zdobywanie wiedzy, jej agregacja i prognozowanie zagrożeń. Pozdrawiam. PS. Też chciałbym widzieć taki połów, ale jest to chyba możliwe jedynie w przypadku powstania silnego konkretnego zapotrzebowania. Aby do wyborów.

     • uri
      uri :

      Oczywiście, putlerfaszyści nadający zza kordonu UE są poza zasięgiem polskich organów ścigania, to rzecz jasna, nie mam złudzeń. Także to, że sieć jest monitorowana, to też oczywista oczywistość, daje to przecież obraz ewentualnej V kolumny w razie militarnego konfliktu. Ale konflikt w przestrzeni medialnej (w tym w internecie) doszedł już, jak widać, do punktu kulminacyjnego, stąd pewnie te posunięcia. Prewencja, Panie Tutejszym, zawsze osłabi atak wroga. Możemy razem odśpiewać „Na łów, na łów, towarzyszu mój” Panie Tutejszym 🙂 Pozdrawiam serdecznie.

  • kwezal
   kwezal :

   I właśnie po to mamy Ukrainę, jeśli miałbym rzec cynicznie, duży 43 milionowy naród, by nie musieć doświadczać realności tej zapowiedzi. Ruscy już nie raz weszli w nas jak nóż w masło,mając kilkuset kilometrowa granicę w 1939 roku. I jakoś nikt tu nie czai,ze zajęli ponad 50% naszego terytorium i sa odpowiedzialni za zbrodnie z lat 1939-1941 i późniejsze od 1944.Granica sowieckiego rozbioru była niedaleko Warszawy, zaraz za Małkinią. Ale większość proruskich debili z tego forum z nacjonalistą i nieukiem Anarchista na czele, tego nie rozumie. Jemu tylko dobrze wychodzi obrzucaniem błotem i wyzwiskami typu chacheł, ukr, i co tam jeszcze, jego wysiłek intelektulany zamyka sie w kilku prymitywnych słowach. A Rosja zagraża nam realnie, bo to jest kraj z agresywną i silna armia,flotą, Iskanderami,a my tarczy antyrakietowej póki co nie mamy.A NIE ŻADNA UKRAINA. Z która powinniśmy trzymać sztamę i w pewien sposób uzależniać od siebie i przeciągać na swoja stronę, jesli chcemy jakakolwiek geopolitykę tworzyć. Chyba że będziemy prowadzić politykę międzynarodowa na miarę imperialnej Słowacji, no to wtedy sorry.

   • anarchista
    anarchista :

    @Kwezal: 18.09.2014 20:26). Wy może i macie Ukrainę, jeśli miałbym rzec cynicznie, duży 10 000 000 milionowy zbiór bandytów w/g twojego twierdzenia ukrze(45 000 000 ) .Tylko ze strony Polskiej wygląda to trochę inaczej .wy macie 5 000 000 milionów zindoktrynowanych faszystów przeznaczonych do utylizacji i podobną ilość złodziei rozkradających wszystko co tylko wpadnie im w ręce . Na terenie zwanym ukraina żyje ( niektórzy twierdzą że to państwo) . Jakieś 25 000 000 . Mieszkańców NOWOROSJI którzy nigdy nie czuli się ukrami , chachłami i tą całą hołotą twierdzącą że , są podobno jakimkolwiek narodem ukraińskim . ……….by nie musieć doświadczać realności tej zapowiedzi. ………. Realnie to nie chodzi o to czy Rosja zajmie te ziemie ale o czas i sposób w jaki to zrobi . Po tym czasie jakieś 2,5 00 0000 banderowskiej swołoczy pozostałych wytłucze Noworosja zostanie zgromadzona w rezerwacie i będzie pokazywana Światu jako okaz zoologicznego wynaturzenia .

  • sylwia
   sylwia :

   ’Mamy’ Ukrainę? 'Sztamę’ [słowo z języka jidiisz] z kijowskim reżymem, który zabija własnych obywateli, niszczy ich miasta, zamyka polskie szkoły, torturuje więzniów i jeńców i zgłasza żądania terytorialne wobec Polski? Absurd. To są nasi śmiertelni wrogowie. To faszyści. Hitlerowcy z hitlerowskimi symbolami i flagami i z flagami bandyckiej UPA. Apologeci ludobójstwa dokonanego przez UPA i Ukraińców na Polakach i innych narodach, propagatorzy ukraińskiego faszyzmu otwarcie już propagują fałszywe informacje o UPA i jej zbrodniach. Automatycznie, agresywnie i ordynarnie, wysuwają oskarżenia o ‘ruską’ agenturalność wszystkim krytykom nacjonalizmu i faszyzmu ukraińskiego oraz jego ponurej i krwawej przestępczości. To skłócanie Rosjan z Polakami i Polaków z Rosjanami to jeden z najważniejszych postulatów ‘Uchwały’ potwierdzany w rzeczywistości. Banderowcy są wierni rozkazowi ‘Uchwały’. ‘Uchwała’ jest tu: http://w.kki.com.pl/piojar/polemiki/rubiez/osad/uchwala.html i tu: http://narodowikonserwatysci.pl/tag/maria-jazownik/ ó

    • uri
     uri :

     Panie Jan53, jestem tylko zwykłym oficerem rezerwy, podlegającym jeszcze póki co mobilizacji. Jestem gotów stanąć w obronie suwerenności Polski. Jeśli mnie pierwszy atak jądrowy nie zmiecie, postaram się paru putlerfaszystów posłać do piekła. Kontaktów nie mam we wszystkich służbach świata (wtedy chyba bałbym się sam siebie), ale jakieś sygnały do mnie dochodzą. Jestem uważnym obserwatorem.

     • jan53
      jan53 :

      @uri:To już Panu powiem ze już nic z tego nie rozumiem?Dlaczego Pan nazywa użytkownika „Wilno” putlerowcem?Przeciez to żadna tajemnica ze AWPL ma „alians” wyborczy z mniejszoscia rosyjska w Litvusowie.Akurat tam jak w zadnym innym cywilizowanym państwie obowiazuje dla mniejszości prog wyborczy 5% aby dana partia mogla dostać się do litvuskiego sejmasu.Polacy i Rosjanie sa tam mniejszościami które sa traktowane wręcz jako V kolumna oraz dazy się do pelnej lituanizacji obu nacji.Polacy tam mieszkający wielokrotnie zwracali się o pomoc do naszych „politykierów” w sprawie realizacji Traktatu Polsko-Litewskiego z 1994r ale nasi przygłupi i krótkowzroczni „wybrancy” ubzdurali sobie ze sojusz z Litvusami pozwoli nam wzmocnić polnocno-wschodnia granice przed sowiecka agresja co jest totalna bzdura.Po pierwsze :litvuska armia z 7 tys.zolnierzy,bez broni pancernej oraz lotnictwa to żadna armia.Ostatnio zakupila konie na defiladę.Po drugie: Litvusy w 1919 i 1920r.dwukrotnie przepuszczali sowietow w marszu na Warszawe.Malo tego – wystawili 4 dywizje które walczyly wspólnie z bolszewikami przeciw Polakom w bitwie Niemeczynskiej.Donosili do NKWD na Polakow a potem do gestapo.To sa zmudzini – narod kolaborantow!!!!Skoro Tomaszewski,Narkiewicz czy Cytacka nie mogą liczyc na pomoc rodakow w walce przeciw lituanizacji i upodleniu,to zawarli sojusz z mniejszoscia rosyjska która ma taki sam problem.Zreszta nie jest żadna tajemnica ze mniejszość Polska w Litvulandi lepiej była traktowana za sowietow niż obecnie za „strategicznego partnera”-Litvusolandie.

     • uri
      uri :

      A czego Pan nie rozumie? Skoro „Wilno” wypowiada się w sprawach ukraińskich, gloryfikując putlerfaszyzm, to nazywam go po imieniu. Niech sobie broni praw Polaków na Litwie, ma do tego pełne prawa (chyba?), ale niech nie komentuje spraw polsko-ukraińsko-rosyjskich. Niech nawet sobie, tam na Wileńszczyźnie, wchodzi w alianse z kim chce, nawet z putlerowcami. Droga wolna, choć osobiście uważam, że perspektywicznie polsko-rosyjskie „braterstwo” na Litwie niczego dobrego tamtejszym Polakom nie przyniesie. Ale niech się kacapski rab nie wypowiada o nie swoich sprawach!

     • anarchista
      anarchista :

      @uri: 18.09.2014 19:40). Milcz Ty ukraińska szmato i faszystowski gnoju . Zamknij ten chachłacki ryj Pan ,,Wilno” jako Polak mieszkający na Litwie środkowej ma pełne prawo wypowiadać się w sprawach Polskich . Ty faszystowska gnida pocałuj w rękę swojego Polskiego pana za możliwość uniknięcia kary z ręki Rosjan za twoją działalność . Zapamiętaj chachle że nie ma żadnych spraw polsko-ukraińsko-rosyjskich .Niech się chachłacki rab nie wypowiada o nie swoich sprawach .

     • jan_de
      jan_de :

      @Samuel_Dekutowski: Panie Samuelu, chyba miał Pan dzisiejszego ranka – bez obrazy – wyjątkowo niski współczynnik inteligencji… No niech mi Pan powie, JAKI POLAK NAPISAŁBY, cytuję Pana Uri: „Ja się nie mieszam w WASZE litewsko-POLSKIE spory…” Można – oczywiście – wyobrazić sobie znacznie bardziej oczywistą i dosadną deklarację, np.: nie jestem polakiem i „WASZE litewsko-POLSKIE spory”, g#### mnie obchodzą… Ale to już byłoby chyba specjalnie dla pana Tutejszyme’go…

     • kwezal
      kwezal :

      A moze mu chodziło o wasze litewsko-polskie spory tam na Litwie?Czy myśli może pan,że każdy statystyczny Polak od Świnoujścia po Bogatynię,żyje tym ,o co sie Polak z Litwoinem pod Wilnem pokłócili?Bo ja tego nie zauważyłem Obserwuje jego wpisy od dawna i nie mam zastrzeżeń. Jak będa jakies spory koszalińsko -szczecińskie czy być w jednym województwie czy utworzyć dodatkowe środkowopomorskie, to nie musi to dotyczyć każdego Polaka i moga to byc ich spory.Taki był kontekst wypowiedzi uri

     • jan_de
      jan_de :

      Panie Kwezal, zaszokował mnie Pan… Wypiliśmy jakiś odwrotny „bruderszaft?” Czy łyknął Pan gdzieś ostatnio savoir-vivre? To już nie jesteśmy na ty……….? Panie Kwezal, nie pogrążaj się Pan… z Pana chyba taki sam Polak jak z pana uri, który oficjalnie mówi, że jest pół żydem i pół Ukraińcem… No niech mi Pan Powie, jaki Polak, „olewa” swoich rodaków tylko dlatego, że mieszkają w innym kraju? Jakiemu Polakowi takie problemy „zwisają?” Pana też los Polaków na Litwie nic nie obchodzi?

     • kwezal
      kwezal :

      Zgoda,ale żeby w to wnikać dogłębnie,to trzeba żyć na bieżąco tymi kwestiami. I jeszcze powiem inaczej, większości Polaków w kraju wisi to równo co tam sie na Wileńszczyźnie dzieje, z ludźmi z którymi rozmawiam nawet nikt nie wiedział ze Polacy byli w koalicji rządowej na Litwie. Po prostu nikogo to nie interesuje. Fundujemy Polakom stypendia na polskich uczelniach i właściwie do tego się to sprowadza. Choć może dobrze,że i tyle. Co do Żydów i Ukraińców. Większośc Polaków ma w sobie i krew Żydowska i Niemiecka i Ukraińską i Litewska, najmniej Romskiej,ale także i tą.Tylko że większość o tym nawet nie wie.A różnice w wyglądzie sa ogromne. Polakiem jest ten kto sie nim czuje swoim sercem.I to jest wyznacznik.A poglądy są rózne, nawet wśród dwóch podobnych do siebie blondynów.

     • jan_de
      jan_de :

      @Kwezal: To smutne, ale dużo w tym racji… „większości Polaków w kraju wisi to równo co tam się na Wileńszczyźnie dzieje…” Smutne, bo świadczy o kondycji naszego Narodu, i o tym, że większość myśli tylko o własnym tyłku, a na wszystko inne gwiżdże… Tylko, że żaden z nich, nie zabiera głosu na tym forum… I co mam przez to rozumieć? To ma być obrona Pana uri? Że, tak jak „większości Polaków”, taki i jemu „to wisi?………….” Chyba ma Pan rację, co do „mieszanki polskiej krwi…” Podobno badania genetyczne pokazują, że jesteśmy najbardziej „zmieszanym” Narodem w Europie… Z pewnością ma też Pan rację, że „Polakiem jest ten kto się nim czuje swoim sercem…” Na Boga, Panie Kwezal… Jeśli Pan udowodnisz, że Pan Kwezal jest, albo Polakiem się czuje….

     • anarchista
      anarchista :

      @Jan_De:
      19.09.2014 15:57 Sadząc po wariacjach występujących we wpisach osobników podpisujących się kilkoma niezbyt entuzjastycznie tolerowanych na tym forum można by wyliczyć jaki jest czsokres jednej zmiany w ukraińskich spec brygadach internetowych ( na 98 zł muszą harować ok 12 godzin na dobę)

     • uri
      uri :

      Dzięki Kwezal, właśnie o to mi chodziło. Nie znam zbyt dobrze zawiłych stosunków polsko-litewskich na Wileńszczyźnie, dlatego się na ten temat nie wypowiadam. Pan Jan_De stanowczo za dużo sobie dopowiada, bujna wyobraźnia nasuwa mu coraz to nowe konteksty :))) Natomiast „Wilno” pochwalając putleryzm i kacapską agresję na Ukrainę automatycznie staje się dla mnie osobnikiem nieprzyjemnym. Przy okazji odpowiem Panu Jan53 – zdaje się, że to „Wilno” jako pierwszy określił mnie jako „banderowską gnidę”, i od tego czasu wymieniamy grzeczności. „Putlerowiec” to jedno z łagodniejszych określeń, jakie przychodzi mi do głowy odpowiadając na jego kacapski bełkot.

     • wilno
      wilno :

      A dlaczego polsko-ukrainskie-rosyjskie sprawy nie muszą nas obchodzić skoro jesteśmy Polakami. My ten konflikt widzimy z innej strony niż Polacy z Polski i życzymy mieszkańcom noworosji wydostać się spod zakłady cudzego narodu, dobrze wiecie że te ziemie nie są wasze i nic z wymyśloną ukrainą nie mają wspólnego, dostaliście je w wyniku głupich okoliczności i tyle.

     • anarchista
      anarchista :

      @Wilno: 18.09.2014 20:16). Proszę nie zwracać UWAGI NA ATAKI TEGO chachła Szanowny Panie wiem jak ciężko jest stać na stanowisku obrony Polskich interesów będąc pod okupacją Litvusów -Żmudzinów tym bardziej zasługuje Pan na szacunek podziękowanie ze strony nas Koroniarzy . Czas że bardziej zdecydowanie upomnimy się o wasze prawa już nadchodzi.

     • wilno
      wilno :

      Po prostu każdy musi napominać przy okazji że jest taki problem z byciem Polakiem na Litwie i tyle, bo nie jest normalnym gdy Polska rodzina u siebie w Wilnie mówi że puści swojego dziecka do litewskiej szkoły gdyż w innym wypadku będzie miał smutną przyszłość.

     • uri
      uri :

      Rosjanie na Litwie są tak samo u siebie, jak Rosjanie w Donbasie, czy w mieście Łodzi. Ja się nie mieszam w wasze litewsko-polskie spory, z kom tam wchodzicie w alianse. Osobiście uważam, że w jakimś stopniu winne są polskie rządy, które słabo bronią praw mniejszości polskiej na Litwie. I to popycha ją w objęcia putlera. Desperacja, ale nie tylko. Faktem jest, że inteligencja polska z Wileńszczyzny znalazła się w całości w Polsce. Pozostał element kołchoźny, o mentalności sowieckiej. Polska mniejszość od początku była wroga państwowości litewskiej, wykazywała tendencje irredentystyczne. Niekoniecznie w polskim kierunku, nawet w kierunku utworzenia polskojęzycznej respubliki rad. To się ciągnie do dzisiaj, Tomaszewski z gieorgijewską lentoczką – jak on ma niby zdobyć poparcie w Polsce, u kogo? I nie pierdol głodnych kawałków o jakoby nieukraińskich ziemiach, bo się na tym nie znasz. Rosyjskie to są bagna w dorzeczu górnej Wołgi, i to odebrane Ugrofinom różnym.

     • anarchista
      anarchista :

      Szanowna Redakcjo P Lipiński :!!!! Czy nie nadszedł czas do zbanowania przez redakcję tej gnidy uri:
      18.09.2014 20:46 Oraz kilku innym szerzącym jawnie antypolskie treści . O ile Pamiętam jakieś 2 dni temu zbanowaliście innego użytkownika forum za mniejsze uchybienie czy Problemy z D.Wilsteinem ???nie są czasem wynikiem nadmiernej tolerancji dla ukaińskiej propagandy szerzonej na Forum sami dajecie mu argumenty do ręki.Pozdrawiam.

     • kwezal
      kwezal :

      Litewskie rządy przeginaja sobie z Polakami na Wileńszczyźnie i przez to zyskują niechęć Polski. Polityka głupia i krótkowzroczna,zwłaszcza jak teraz przed Ruskimi trzęsą dupą, bo sami mają smieszną armię i chroni ich tylko i wyłącznie NATO i nasze samoloty na ich niebie. Tylko że nasza obecnośc na Willa wywozi się z długiej tradycji unii polsko-litewskiej.A Ruscy z bagien mongolskich nad Wołga przyszli tam po II Wojnie Światowej z sowieckim wojskiem i zajmowali polskie domy i polskie działki, nieruchomości i pola.Podobnie było we Lwowie i w innych miastach.

     • votum_separatum
      votum_separatum :

      @Uri Tennenbaum. Donbas jest bardziej rosyjski niż ukraiński podobnie jak Kresy są bardziej polskie niż ukraińskie. Szuwarowobagienna mentalność Ukraińców wskazuje że pochodzą z bagien Dniepru. Praktycznie nie do życia bez kordonu sanitarnego. Co do autonomii Polaków mieszkających na terenach okupowanych to bardzo cię proszę – nie dopieprzaj się gnojku. Myślisz swoimi bander – hitlerowskimi kategoriami i każdy spór narodowościowy kojarzy ci się z waleniem sąsiada siekierą po głowie. Cóż masz taką mentalność nacyjną.

     • kwezal
      kwezal :

      Uuuuuu, widze ,że myśliciel sie znalazł.Na tej zasadzie:czy byłeś kiedyś w Szczecinie lub Świnoujściu,albo w Gliwicach i widziałeś,że jakie one są?Bardziej polskie,czy bardziej niemieckie,co?A wiesz,że w Tyrolu nie mówi sie po włosku, tylko po niemiecku?Ale jakoś Austria Włoch nie najechała. A Niemcy szanuja polską granice zachodnią.Ruscy uznali granice Ukrainy, gwarantowali ją w traktatach po upadku ZSRS i zebrali stamtąd broń atomową uznając te granice. Nie po to się z kimś umawiasz, by potem to łamać tylko dlatego ze jestes silniejszy. PACTA SUNT SERVANTA-to podstawowa zasada wszelkich umów, od czasów Cesarstwa Rzymskiego Po to wymyslono zasady w prawie międzynarodowym.Inaczej każdy będzie robił, co mu sie podoba,a pretekst sie zawsze znajdzie. Np.ruscy powiedza,ze Mazury to jest częśc Prus Wschodnich, które nigdy do Polski nie należały, tylko do obwodu Kaliningradzkiego i go nam odbiorą.Śmieszą mnie twoje zasady bo działaja tylko w jedna strone, dla ciebie korzystną,ale już sie z nimi nie afiszujesz,jak ci nie pasują. Rewizje granic człowieku zagrażają połowie Polski. A powiedz mi, co ruscy, naród mongolsko-słowiański ma wspólnego np.z buddyjską Republika Tuwy?Albo z góralami z Dagestanu.Czy Kałmukami?Dlaczego tak nie dba o ich wolnośc suwerennośc dobrobyt, jak robi to na terenie innych państ.Co Rosja jest taka dobra i kochana ,ale jak sie rządzi nie na swoim terytorium?A U siebie Czeczenię utopiła w ludobójstwie w dwóch wojnach.Ale juz o Osetyńców,innych z Kaukazu to już tak strasznie dba,ale oczywiście na terenie Gruzji. To widzi każdy choć troche myslący człowiek,jak fałszywe są jej zamiary.

     • votum_separatum
      votum_separatum :

      @Кецаль – Hoho to żeś zaświecił nam wiedzą i erudycją! W Tyrolu mówi się też po włosku a Austria najechała ziemie italskie nie raz…ale to nie na temat. Co do ziem należących do Polski, a które raczyłeś partacko dla swej kreciej roboty wymienić wedle miast, to leżą one na polskich, odwiecznie słowiańskich ziemiach, których germańska noga przez długie wieki nie zdołała skolonizować. Co do farmazonów jakimi nas uraczyłeś na temat rzekomych gwarancji jakie Rosja miała udzielać Ukrainie to takowych nie było. Bo nie można udzielić gwarancji na coś co nie istnieje! W dodatku u zarania banderlandu grzecznie poproszono o zwrot Krymu, czego nie zrobiono. Zupełnie nie rozumiem jak USraelska agentura twierdząca, że nie ma różnicy między ZSRR i Rosją tak zażarcie broni granic wytyczonych przez sowietów??? Niech mnie ktoś oświeci. To są ziemie które trafiły się ukropom świńskim spędęm i które powinny być wyjęte spod ich jurysdykcji ze względu na reżim który okupuje Kijów. Co do przestrzegania umów USraelska agentura która jest sponsorowana przez potomków kryminalistów angielskich i dzicz stepową pochodzenia chazarskiego pozwala sobie nie zauważać, że w post zimnowojennym świecie USrael jest prekursorem i liderem w łamaniu praw i konwencji oraz mordowaniem niewinnych. Nawet w środku Europy jak to miało miejsce w czasie agresji na Serbię.

     • kwezal
      kwezal :

      To jest na temat. Teraz nie najechała, ostatnio.Zresztą nawet Hitler tego nie zrobił.Bo ja nie mówię o wczesniejszych najazdach ruskich na zachód, których było wiele wiecej niz Austro -Węgierskich na cokolwiek, nie tylko na Italię.Nie czytasz co pisze, bo Tak samo ani Szczecin ani Świnoujście nie jest polskie i nigdy nie było.Przejdź się po starówkach tych miast, tam nie ma ani krzty polskiej tradycji architektonicznej.Na tej samej zasadzie jak twierdzisz Donbas nie jest ukraiński.Ale ty zasady stosujesz wyniórczo,jak Ci pasuje,a jak nie to sie rzucasz jak wsza.A Wrócław był tak dawno polski,że przestał mieć z Polska cokolwiek wspólnego. Podobnie Zielona Góra, ze starówki typowe niemieckie miasto.A Lwów był na zmiemiach Rusi Czerwonej, wtedy zwanej Halicka i nie był polski tylko ruski a jak go przejmowaliśmy to bardziej był węgierski niż Polski, w węgrzy się tam lepiej zainstalowali niż Polacy na początku…Szkoda na takie osoby czasu marnowac.Niedouczony typek.

     • votum_separatum
      votum_separatum :

      @Кецаль. Niestety idąc twym tokiem myślenia Donbas jest jeszcze mniej ukraiński – ponieważ: a) w większości nie zamieszkuje go ludność uważająca się za ukropów, b) w większości nie posługuje się językiem ukropów, c) w większości nie wyznaje religii ukropów, d) nie stworzyła architektury ukropskiej (to co można tam nazwać architekturą pochodzi z czasów caratu), e) nie zbudowała przemysłu ukropskiego (który powstał za czasów caratu i ZSRR i jest tak samo ukraiński jak i np. kazachski czy jakucki), f) Donbas nigdy przed 1991 r. nie wchodził w skład państwa ukropskiego, g) rdzenna ludność Donbasu, Kozacy Dońscy są jedną z głównych grup walczących z ukropami. I teraz dalej nieuku: Szczecin i Świnoujście zbudowane przez książąt słowiańskich w 967 roku Mieszko I przyłączył wraz z całym Pomorzem do Polski. Na zachód od Odry znajdowały się państwa Słowian – Wieletów i Serbołużyczan. Nawet obecny Berlin był grodem słowiańskim. Ekspansja niemiecka to czasy późnego średniowiecza, przy czym nigdy nie udało im się wyrugować etnosu słowiańskiego. Dość powiedzieć, że założycielami najstarszych miast od Wrocławia przez Szczecin i po Gdańsk byli książęta słowiańscy. Żadnych Niemców przez wieki! DAGOME IUDEX!!!

     • kwezal
      kwezal :

      Gówno_separatum, ty się czegoś nażarłeś,czy aż taki niedouczony jestes????Założenie grodów??Bo peknę ze śmiechu.Większość grodów to zakładali Wikingowie nie tylko tam,ale i w połowie tej częsci Europy. Dzisiejsze miasta nie maja nic wspólnego ze swoimi grodami!!!!!!Były zakładane później na prawie niemieckim.Poza tym wtedy nie było żadnej Polski,a nie tym bardziej polskiego narodu tylko protopaństwo Polan, które mordując i łupiąc inne plemiona Słowian podbijało,względnie hołdowało ziemie innych.Polan z którymi nic Ślężanie nie chcieli mieć wspólnego bo należeli po Państwa Wielkomorawskiego wiek wcześniej i to oni zakładali Wrocław i prawdopodobnie tez Kraków,a nie żadni Polacy.I tu masz swoje zasady,askoro tak daleko sięgasz,a nie nierzesz wycinek z historii, Dagome Iudex, korzystny tylko dla Polski.To państwo sie de facto rozpadło za czasów MieszkaII, była ogólna rebelia przeciw POLANOM!!!I przciw chrześcijaństwu.A Brzetysław czeskie prawdopodobnie przyłączył Śląsk do Czech.I to Niemcy je reaktywowali na nowo, bo chcieli mieć pewnego sojusznika na wschodzie.I dlatego Czesi chcieli Polanom odebrać Śląsk tak jak ziemię Wiślan,a języki Ślężan i Bobrzan i Serbsko-Łuczycki były zblizone do CZESKIEGO,a nie do języka Polan!Co zresztą widac po dzisiejszym serbo-łuzyckim.Mazowszanie tez mieli prawdopodobnie zupełnie inny język i tam rebelia przeciw Polanom była szczególnie silna. A Słowianie pomorscy i dynastie Gryficka tak samo nie chciała ani Niemców,ani Polan, i to była podległośc na zasadzie lenna ,a nie podległość faktyczna. I NIE BYŁO CZEGOŚ TAKIEGO JAK JEDNOŚĆ SLOWIAN ZACHODNICH.Słownianie połabscy tak samo łupili ziemie Mieszka I,jak i walczyli z Niemcami i Duńczykami. A walczyli z nimi od dawna bo atakowali ich wtedy Sasi, jeszcze plemię, które później tworzyło Niemcy. Jedyne związki jakie powstały to Obodrzyców i Wieletów.I z kilkudziesieciu lat,kiedy Pomorze Zachodnie nalezało niby do Polan i to w tej najbardziej prymitywnej części historii, na tysiąc lat jego historii wywodzisz prawo Polski do tych ziem, chociaż cała ich historia,gospodarka, architektura to historia Niemiec de facto,a nie uznajesz ze wschodnia Ukraina to Ukraina.A co Pomorzanom w 1000 roku robiłes badania opinii publicznej, by sie dowiedzieć czy sie czuja Polakami????????????Wez bo mnie rozwalasz swoja głupota.A wiesz jak Krzywousty musiał zdobywac Kołobrzeg i jak długo go oblegał????Ile go to środków kosztowało?TO poczytaj sobie Bunsha.To zajebiście Kołobrzeżanie czuli sie Polakami,że aż tak nienawidzili ksiesia Polan i Małopolan.Walczyli z Krzywoustym przez kilkadziesiąt lat, dłużej niż separatyści z Donbasu,a jak umarł to i tak niedługo po tym nie chcieli mieć z Polską nic wspólnego.O jednolitym ,w miare jednolitym i ukształtowanym państwie polskim mozna mówic dopiero po rozbiciu dzielnicowym ,od czasów Łokietka i Kazimierza Wielkiego.Ale i wtedy nie było narodowości w znaczeniu etnicznym. A ty mówisz że Szczecin jest polski, bo przez jakies 40 lat na 1000 należał do Polan. Buhahahahaha.On jest polski, bo jest w naszych granicach szanowanych przez sąsiadów,a nie dlatego,że ma jakikolwiek polski rodowód.Co najwyżej ma słowiańskie początki,ale nie polskie. A Donbas był w sowieckiej Ukrainie od jej powstania. Kiedyś były to ziemie nie należące w ogóle do Księstw Ruskich tylko do Pieczyngów.Później były to Księstwa Czernichowsko-Siewierskie, które należały do Litwy początkowo, połączonej z Polską unia personalną, a w części do Chanatu Krymskiego i Mongołów.Ale na pewno nie nalezały do Moskwicinów. A Kozacy nie dońscy,a Zaorscy jak żadni inni wykazali sie w walce z Tatarami i Turkami.I to oni wyprawiali sie czajkami aż nawet nad Bosfor.Krym sie im należał tak samo jak i Ruskim. A jednak Ruscy im go zabrali.

     • samuel_dekutowski
      samuel_dekutowski :

      „Co do ziem należących do Polski, a które raczyłeś partacko dla swej kreciej roboty wymienić wedle miast, to leżą one na polskich, odwiecznie słowiańskich ziemiach, których germańska noga przez długie wieki nie zdołała skolonizować.” – Rozumiem, że ty tak serio? Jakbyś się przykładał bardziej do historii to byś wiedział, że te tereny tylko do XIV były związane z Polską, potem przechodziły pod różne panowania lub samostanowiły się. Z tą kolonizacją to też nie prawda, udało im się i to całkiem skutecznie.

     • kwezal
      kwezal :

      O nieuku.A wiesz ze do lat 60-tych XX wieku istniał jeszcze jeżyk słowiński, który był odmiana pomorskiego słowiańskiego?No i co z tego???TO jak kilka osób mówiło w słowińskim po wsiach, to znaczy ze te tereny były nierozerwalnie z Polska zwiazane przez 1000 lat,a Niemcy tam tylko na chwile wpadli????

     • kwezal
      kwezal :

      A bo co,bo ty tak mówisz,tak?Bo skończyłes filologie i wykładasz na jakiejs renomowanej uczelni jako profesor?To może pójdź na filologię ukraińska na UW i zapytaj tamtejszych profesorów czy istnieje czy nie.Ty masz wiedzę z broszurek ala Bubel który wszystkich uważa za Żydów. I na tym opierasz swoja „wiedzę”.Dla mnie jetes zerowym autorytetem,sory mniej niz zero i te twoje twierdzenia nie wiele mnie obchodzą.

     • anarchista
      anarchista :

      @Kwezal: 18.09.2014 21:37). Na tej zasadzie:czy byłeś kiedyś w Szczecinie lub Świnoujściu,albo w Gliwicach i widziałeś,że jakie one są?Bardziej polskie,czy bardziej niemieckie . Ja osobiście bywałem i to często np w odniesieniu do Szczecina to na ten przykład jest on zbudowany na planach Paryża . Co świadczy że , nie jest ani Niemiecki ani Polski lecz Francuski ?. Gliwice to miast wyrosłe na węglu praktycznie nie ma tradycji historycznej ,ale duży wpływ wycisnęły na nim Niemcy i Żydzi będący w tamtych czasach właścicielami kopalń , To trochę taki ,,Gebels barok”. Świnoujścia nie znam z tego co wiem były to tereny od wielu wieków zamieszkałe przez Niemców jednak przynajmniej ok 100 lat pod kontrolą wojska (poligony itp) i to wywarło wpływ na jego obecną architekturę .

     • kwezal
      kwezal :

      Nie jest zbudowany na zasadzie żadnego Paryża……….Paryz jest rozległy w i w swej masie parterowy. A miasta niemieckie w tym rejonie mają typowo pruska a wcześniej hanzeatycka zabudowe i typowy niemiecki gotyk który różni sie od francuskiego.Ja zobaczyśz te strzeliste kościelne wierze to zobacz jaka masz np.katedrę w Ulm. To jest do Szczecina podobne,a nie do Szczecin do Paryża……………..

     • kwezal
      kwezal :

      Nie, jesli nawet ktos sie wzorował na Paryzu,w sensie urbanistycznym to jest to kwestia wtórna. Na pewno sa to inne miasta, Szczecin jest ciasny i wysoki i zaprojektowany jako port,a Paryz jest rozłozysty i nigdy wysoki nie był,prócz zabudowy juz z końca XIX wieku.ALe styl architektury jest TYPOWO NIEMIECKI.TO samo jest w Opolu,Wrocławiu,Legnicy,Zielonej Górze. Olsztynie,Gołdapi, Kołobrzegu odbudowanym, Słupsku ,Bolesławcu,Żaganiu,Kamieniu Pomorskim,Wolinie,Świnoujściu,czyli starych miastach.Inny nieco styl jest w młodszych,np.na Górnym Śląsku,jak Gliwice, czy Zabrze.A Dolnym Śląsku co mała wioska to katedra strzelista.Tego absolutnie nie było w Polsce właściwej.ABSOLUTNIE.U nas murowane były tylko w duzych miastach, w małych było drewno, murowane dopiero od XVIII-XIX wieku. Przemysł i koleje także powstały za Niemców i sieć dróg.Wystarczy zobaczyć jaka jest siec kolejowa w Lubuskiem,a jaka w Podlaskiem. My te ziemie de facto po nich odziedziczylismy choć we wczesnym Średniowieczu albo były naszymi dzielnicami,jak Śląsk,albo należały do innych Słowian,jak Pomorze Zachodnie,niekoniecznie lubiących sie z Polanami.Natomiast wyjątkiem jest Gdańsk i Toruń, czy Frombork i generalnie Warmia, które mając niemieckie mieszczaństwo, później nawet luterańskie były zawsze z Polska związane, co właśnie widać po architekturze tych miast. I w Gdańsku obok niemieckich widac polskie wpływy w architekturze, chocby słynny spichlerz.

     • jan_de
      jan_de :

      @Kwezal: Panie Kwezal… przepraszam, ciężko mi się do tego „Pan” przyzwyczaić… ale naprawdę się cieszę… Jak widać znajomość latynoskiej i rosyjskiej literatury jakoś – prędzej, czy później – pomaga i ma wpływ na osobistą kulturę człowieka… Proszę się zastanowić , dlaczego mówiący po niemiecku Tyrolczycy, wcale tej pomocy od Austriaków nie oczekują? A potem proszę im wysłać kilka ochotniczych batalionów, jak Azow czy Ajdar… I co? Słyszy Pan, jak JODŁUJĄ, błagając o wsparcie?

     • kwezal
      kwezal :

      Nie wiem, co panu pomaga,ale może aspirynka od sąsiadki z dołu???Ja wole literaturę. A może Ci ludzie w Donbasie czuli sie jako tutejsi,z pochodzenia Rosjanie,a także Ukraińcy napływowi, którzy przyjechali za pracą, mieszane rodziny.Wielu w Donbasie mówiło po rosyjsku nie znając ukraińskiego ale czuli sie Ukraińcami w sensie przynależności pańśtwowej i obywatelskiej.Prosze zobaczyć jak ludzie w Mariupolu na południu obwodu nie chcą juz „wolności”od Rosjan.Czy wcześniej wymachiwali tak ukraińskimi flagami ostentacyjnie.Nie dopiero jak separatyści do nich zawitali.To są pograncza,jak i polskie Kresy, równowaga jest delikatna,ale wystarczy coś dobrze podsycić i da sie wywołac nienawiść. Co do Tyrolu, to Hitler nie miałby żadnego problemu by to zrobić i instalował już tam swoje regionalne NSDAP.Ale odpuścił swojemu ukochanemu Mussoliniemu. Putin wykorzystuje propagandę i podsyca ludzi by przywiązac Ukrainę do siebie.Jaki byłby ten separatyzm bez jego wojsk instruktorów dowódców, zaplecza i logistyki????ŻADEN.Nikt im tam wolności nie odbierał.Stalin w swoim imperium instalował wszędzie takie narodowościowe miny, które odpalał zawsze w razie potrzeby. I Putin dokładnie tak postapił.

     • jan_de
      jan_de :

      Panie Kwezal, „aspirynka od sąsiadki z dołu na kulturę…”? Bez obrazy, ale zaczynasz Pan coś bredzić… Dobre wychowanie zawdzięczam rodzicom, a nie „aspirynce od sąsiadki z dołu…” Cofnij się Pan do naszych wcześniejszych dyskusji, a jeśli nie brak Panu krytycznego spojrzenia, będziesz Pan musiał przyznać, że jedynie dostosowywałem się do Pańskiego braku kultury… Innymi słowy schodziłem na Pański poziom… Jak inaczej mogliśmy rozmawiać….? Niestety, nadal nie wiem, czy Tyrolczycy JODŁOWALI o pomoc, jak zobaczyli batalion Azow i Ajdar, czy nie… Ale „Każdy choć trochę myślący człowiek” domyśla się odpowiedzi… Cokolwiek by Rosja nie zrobiła, to zawsze źle… Rosja pomaga Ostyńcom ostrzeliwanych gradami i napadniętych w środku nocy przez Gruzinów – źle… Rosja wspomaga swoich rodaków, przeciwko którym Kijów wysyła nie tylko regularne wojska z artylerią, ale i różne ochotnicze bataliony nie ukrywające swoich banderowskich sympatii – źle… Rosja pacyfikuje Czeczenię – źle… Rosja wspomaga Syrię i Irak, w walce z Państwem Islamskim, które wcześniej, Czeczeni chcieli utworzyć na Kaukazie – źle… A może dobrze Panie Kwezal, bo w tym przypadku i Amerykanie czynią to samo, co? Ale to by zaburzyło Pańskie czarno – białe postrzeganie świata… Czy Kwezale widzą pełnię barw, czy są – tak jak pieski – daltonistami…? , Bo to, że Kwezale mają mały móżdżek, udowodniłeś już Pan wielokrotnie…

     • anarchista
      anarchista :

      Kwezal:
      19.09.2014 16:26Zmień słowo Rosja na ukraina ,Rosjan na banderowców ,NSDAP na OUN-UPA i A stalin na Doncow i wszystko jasne . Nie ma ukrainy jest projekt , ukraina podlegający zamknięciu przez Rosję -to ich projekt od 1939 r .na tych ziemiach od stuleci żyli w zgodzie Polacy oraz dobrowolnie spolonizowani RUSINI i dopiero Dońcowski faszyzm zasiał tam nienawiść..Nikt im tam wolności nie odbierał .

     • kwezal
      kwezal :

      Jasne i to Chmielnicki wojował najpierw z Polskim królem, potem z carem,a potem Ukraina podpisała ugodę z carem moskiewskim(który najpierw podlegał Mongołom,a potem podbił Rzeczpospolita Nowogrodzka i zaczął tworzyć swoje państwo moskiewskie, które wcześniej było kurduplowatym księstewkiem). I została de facto podzielona na dwie części przy czym Moskale zgarneli nam Kijów, bo bylismy juz zbyt słabi, by go utrzymać.A potem caryca Katarzyna równo waliła po łbie i polska szlachtę w Rzeczpospolitej i Kozaków na Zaporożu, którzy chcieli sie wybić na niepodległośc, po czym ostatecznie rozwaliła Sicz Zaporoską. Do szkoły Anarchista marsz!!!.Zacznij od Potopu i Ogniem i Mieczem, najlepiej poczytaj 3-tomową Rzeczpospolita Obojga Narodów Jasienicy.Ale uwaga, to aż 3 tomy. Rusini, mieszkający na terenach Rzeczypospolitej i Ukrainy, na które składały się województwa bracławskie, kijowskie, Zaporoże, Dzikie Pola,a także wcześniej Księstwo Czernihowsko-Siewierskie nigdy nie byli w Rzeczpospolitej utożsamiani z Moskwicinami.Tamtych nazywano Moskalami,akcentując ich m.in.mongolskie pochodzenie i azjatyckie,a naszych nazywano Rusinami.Tak jak Polanie i drużyna Mieszka I , złożona zresztą w dużej mierze z Wikingów i Słowian znad Łaby oraz gród Gniezno i Kruszwica byli protoplastami Polaków, tak Zaporoże i kozacy, pochodzący z chłopstwa byli protoplastami Ukraińców. I nie wywalaj mi z tym chłopstwem. Bo Polska sama powstała z opola i to co meżniejsi kmieciowie wchodzili w stan rycerski. I weź sobie zwykła Wikipedie poczytaj, to bedziesz wiedział,jak państwo Polan powstawało http://pl.wikipedia.org/wiki/Mieszko_I

     • anarchista
      anarchista :

      @uri: 18.09.2014 20:46). Dzisiaj nie zarobisz twojej dniówki 98 zł czy ile tam hrywien wychodzi w przeliczeniu .Ty się w ogóle nie mieszaj do POLSKICH spraw . faktem jest że na Litvie tez mieszkają Rosjanie ale na pewno nie posiadają takich praw do tej ziemi jak POLACY Litewscy. Co do Donbasu to od pierwszego od ostatniego kamienia w tym nowym na warunki Europejskie mieście postawili Rosjanie. Ucz się i zapamiętaj że , na LITWIE Wileńskiej nie ma mniejszości Polskiej są POLACY . Spraw Naszych PRAW do tych ziem i tak nie zrozumiesz więc krótko to Litvusy są Okupantami . I ostatnia kwestia ……nigdy nie było i nigdy nie będzie ziemi ukraińskiej…… są ziemie UKRAINNE pod okupacją ukrów. a obecnie tez nie macie szans na tą ,,swoją”faszystowsko-banderowską ukrainę . nigdy nie będziecie mieć tej swojej ,,szklanki czystej wody” przecierz w badaniach Swiatowej Organizacji Zdrowia co 2 ukrainka ma HIV to skąd czystośc ??? to bród i zniszczenie .Nigdy nie będzie ukrainy . Pomysł Stalina o tytule ,,Ukraina ” nie sprawdził się i teraz Rosja ,Putin likwiduje go. Śnij o Doncowie i jego mrzonkach faszystowskich o jakimś tam narodzie wymyślonym w C.K.Austrii po osiedleniu nas Kołymie (i wycięciu określonej ilości drzew ) za udział w spec brygadzie sieciowej . A Polska spokojnie powróci na Kresy .

     • jan53
      jan53 :

      @uri:Akurat Litvusy w Litvulandii sa większym zagrozeniem dla mniejszości polskiej niż mniejszość rosyjska.Po wojnie zostało tez sporo inteligencji we Wilenszczyznie która dostala zakaz przesiedlenia.Glownie to byli lekarze,nauczyciele czy kierownicy zakladow.Owszem zostało tez ok.300/400tys.drobnych ziemian,chlopow i robotnikow.Poniewaz sowieckie władze były przerażone brakiem wykwalifikowanej sily roboczej.

     • jan_de
      jan_de :

      Uri: Kim Pan jesteś, Uri? Piszesz Pan… „Ja się nie mieszam w WASZE litewsko-POLSKIE spory…” Choć Polakiem – bez żadnych wątpliwości – się Pan nie czujesz , to już w spory ukraińsko – polskie, się Pan mieszasz… I oczywiste jest, po której Pan, w tym sporze, jesteś – stronie… Trudno zresztą się dziwić, że na poły Żyd, na poły Ukrainiec, (co nie przeszkodziło mu dosłużyć emerytury w LWP i/lub WP), lobbuje na rzecz Ukrainy (i – o ironio – Izraela). Ale to co „dobre” dla Ukrainy, nie musi być dobre dla Polski…. Szczególnie, że odradzający się na Ukrainie banderyzm, to nie wymysł żadnych oszołomów, i już tylko „ślepcy” tego nie widzą….. Zastanawiam się natomiast, dlaczego tu? Na portalu Kresy? I jak Pan śmiesz obrażać Polaków – litewskich obywateli? I jako Ukrainiec, pouczać Polaków? I to na tym portalu, na portalu Kresy.pl… Lobbuj Pan sobie za swoją Wielką Ukrainą na Onecie, czy na Wp.pl… Tam nikt na pewno nie usunie Pańskich komentarzy…. Szanowna redakcjo… proszę wyciągnąć wnioski z postawy Pana uriego… Wszak to portal Kresy.pl, a nie Ukraina.pl…

     • uri
      uri :

      Ohoho, jak się oburzył :))) A wyobraźnia dalej pracuje, jakem wcześniej stwierdził :))) „dosłużyć emerytury w LWP i/lub WP” – skądżeś Pan takie fascynujące wnioski wyciągnął? A ttak, chodzę sobie po sieci i lobbuję tu i ówdzie. Bardzo mnie zainteresował portal kresy.pl Z jednej strony dużo ciekawych informacji, z drugiej – niespotykane (nawet na Onecie czy Wp.pl) nagromadzenie ukrainofobii i antysemityzmu na forum. I tak sobie postanowiłem pozostać. To ku zaspokojeniu Pańskiej chorobliwej ciekawości, a po eskalacji Pańskiej niechęci względem mojej skromnej osoby tuszę, że i tym postem mojej sytuacji (u Pana) nie polepszyłem. Z czego jestem kontent zresztą :)))

     • jan_de
      jan_de :

      Jakaż „merytoryczna” odpowiedź, panie uri…. A te słowa…: „Panie Jan53, jestem tylko zwykłym oficerem rezerwy…” musiałem opaczne zinterpretować. Przepraszam… Nie chodziło o LWP, ale o…Straż Pożarną… Czyżby? Czy to, że jest Pan pół Ukraińcem, pół Żydem, też źle zrozumiałem…? Będę wdzięczny, jeśli bardziej prostolinijny… Niektórym to bardzo pomoże Pana zrozumieć…

     • uri
      uri :

      Masz Pan dość blade pojęcie o powszechnym obowiązku obrony, jak widać. Słyszałeś Pan coś o tzw. „długotrwałym przeszkoleniu wojskowym” absolwentów wyższych uczelni? Hasło „SPR” mówi coś Panu? Powołanie na ćwiczenia wojskowe rezerwistów – spotkał się Pan z takim pojęciem? W ogóle był Pan w wojsku? W jaki sposób spełnił Pan swój obowiązek obrony Ojczyzny? Pół na pół to też niezbyt tak, wszak pisałem, że jakąś tam domieszkę krwi żydowskiej posiadam, ale żeby połowę, to nie. Masz Pan jakąś huśtawkę nastrojów? Przed momentem wołałeś Pan o zbanowanie Pana uriego, a teraz się Pan doń przymilasz?

     • desert
      desert :

      Bażant ;-))) zwykły Bażant po Szkole Podchorążych Rezerwy mieni się „Oficerem” hahaha a może w stanie spoczynku??? Studencina co to poligon zna z opowieści „Oficer Rezerwy” żałość!! żałość i zgrzytanie zębów. Wojsko to Pan Kolego zna jako szkolna przyzakladówkę ;-))) Ale się miesza w baniach…kto to nie ja..ech

     • jan_de
      jan_de :

      Panie Uri: czasem warto zrobić sobie przerwę… w życiu… i uzgodnić, w tym czasie – swoje poglądy – z życiorysem… Więc jak rozumiem, odbył Pan „długotrwałe przeszkolenie wojskowe” bo pan MUSIAŁ? Choć nie czuł, i nie czuje się Pan Polakiem, to jednak będąc obywatelem Polski, był Pan zmuszony do służby w polskiej armii? Tylko wobec tego dlaczego Pan stwierdzasz „skromnie…”…”jestem tylko zwykłym oficerem rezerwy…” Panie Uri…. może i macie rację z Panem Kwezalem twierdząc, że puszczam wodze fantazji… Choć, między Bogiem, a prawdą, jak można inaczej zinterpretować Pańskie zdanie…„Ja się nie mieszam w WASZE litewsko-POLSKIE spory…” Ale jest jeden prosty sposób, by mnie z tego „wyleczyć…” Wystarczy być prawdomównym, prostolinijnym i szczerym… Odpowie Pan wprost na kilka pytań? Ja odpowiadam: 1/ 2-letnia, zasadnicza służba wojskowa; 2./Pana wyobraź nianie tyle zawodzi, co jest chorobliwa… „przymilam się do Pana uriego”? Ja nie jakiś gender… A pfuj!

     • uri
      uri :

      W pewien sposób „zmuszani” byli wszyscy, bo to konstytucyjny obowiązek. Choć jedni ten „przymus” traktowali jako uciążliwość, inni nie. Ja należałem do tych drugich. A jeszcze inni się migali skutecznie od tego „przymusu”. Gdybym chciał, to mógłbym bez trudu się wymigać. To, że jestem tylko oficerem rezerwy było informacją dla Pana Jan53, który zapytywał o moje kontakty we wszystkich „służbach” świata. Jednocześnie stwierdziłem, że gdyby zaszła taka potrzeba, stanął bym do obrony RP i w miarę możliwości natłukł jak najwięcej putlerfaszystów. Ma Pan jeszcze jakieś wątpliwości? Zaspokoiłem Pana ciekawość?

     • jan_de
      jan_de :

      Panie uri…, chyba chce Pan obrazić moją inteligencję… To przecież wiedziałem… Natomiast zasadne jest pytanie… „jak najbardziej” z gatunku „Science Fiction…” Czy „gdyby zaszła taka potrzeba, stanąłby Pan do obrony RP i w miarę możliwości natłukł jak najwięcej…” ukro”faszystów?” A jeśli tak, to czy „tłukłby” ich Pan jako Polak, czy jako Ukrainiec?

     • uri
      uri :

      Ponieważ „ukrofaszyści” to wymysł, dziwoląg – jest to pytanie natury „czy tłukłbym kosmitów’. W przypadku jakiekolwiek agresji kogokolwiek na Polskę byłbym gotów stanąć w jej obronie. Jednakowoż tłuczenie putlerofaszystów jawi mi się najbardziej realnie. Pan byłby gotów bić moskala?

     • jan_de
      jan_de :

      „Dziwoląg” – zgoda, Panie uri, ale wymysł? Mało ma Pan – choćby na tym portalu – dowodów na to, że to rzeczywistość? Dlaczego chce Pan, żebyśmy żyli w nieświadomości zagrożenia? jeszcze nie dziś, pewnie nie jutro, ale w przyszłości… Co wyrośnie z tych dzieci, jak pan myśli? A jak nie powiedzie im się z ruskimi, albo i powiedzie, to przeciw komu się potem zwrócą?
      http://www.youtube.com/watch?v=kB1c90AVLBc

      Oczywiście, że gotów byłbym bić Moskala… Niech tylko zaatakuje… Ale to Pan chce zaatakować Moskali, i nas do wojny wciągnąć… A ja się pytam: w czyim interesie? Interesie Ukrainy czy interesie Polski?

     • uri
      uri :

      Dosadny komentarz tam zamieszczono :)))
      „Часть этой ваты уже в православном вечном коммунизме, остальная часть скоро окажется там, и я с удовольствием буду ссать на ихние могилы.”

     • anarchista
      anarchista :

      Szanowna Redakcjo P Lipiński :!!!! Czy nie nadszedł czas do zbanowania przez redakcję tej gnidy uri: Oraz kilku innym szerzącym jawnie antypolskie treści . O ile Pamiętam jakieś 2 dni temu zbanowaliście innego użytkownika forum za mniejsze uchybienie czy Problemy z D.Wilsteinem ???nie są czasem wynikiem nadmiernej tolerancji dla ukaińskiej propagandy szerzonej na Forum sami dajecie mu argumenty do ręki.Pozdrawiam.

 1. wepwawet
  wepwawet :

  Oo — Pan Poroszenko poskarżył Panu Barroso, że Pan Putin mu powiedział, że „Gdyby chciał to w dwa dni zająłby Warszawę.” Prawda to być musi bo Ukraińcy zawsze prawdę mówią. A niedoczekanie Twoje Panie Kacapie jeden! Tu już miarka się przebrała – WOJNA! Już Chwytam za szabelkę, dosiadam bułanego konia i chajda na Moskala! Polaków w jednym, a Ukraińców w drugim ustawimy rzędzie, Ja z mym „ukraińskim bratem” Uri staniemy na czele i jakoś to będzie… Moskwę spalimy, a samych kacapów przykładnie sposobem upowców potraktujemy. ;P Jak można tak obrażać inteligencję Polaków – w dwa dni? To nawet tragicznego września 39-tego dłużej się broniliśmy… chyba, że mają tam zainstalowane swoje bojówki – jakieś młodzieżówki SLD może?

  • tutejszym
   tutejszym :

   @Wepwawet: Putin do Barroso: „Jeśli zechcę, wezmę Kijów w dwa tygodnie”.
   „Rosyjski prezydent zagroził szefowi Komisji Europejskiej, że jeśli Europa nadal będzie straszyła Rosję sankcjami, jej wojska zajmą stolicę Ukrainy – donosi włoski dziennik „La Repubblica””.
   Kanclerz Niemiec Angela Merkel, która miała powiedzieć o Putinie że „jego nieprzewidywalność nie zna granic” i że „nie można traktować go jako racjonalnego aktora”… Putin mówił coś o Rydze, Tallinie, Wilnie, Warszawie… To nie teatr proszę Pana z aktorem Putinem na scenie…

   • wepwawet
    wepwawet :

    Użytkownik Tutejszym napisał: „Putin do Barroso: „Jeśli zechcę, wezmę Kijów w dwa tygodnie”. — Przyznam jestem rozsierdzony – Pan Putin nie tylko nam grozi, ale jeszcze obraża! Kijów zajmie w dwa tygodnie a Warszawę w dwa dni… w tej wypowiedzi wyczuwam zdecydowany brak szacunku do Rzeczpospolitej, jej armii oraz szacownych oraz dzielnych obywateli tego kraju. Dlatego wskazałem, zgodnie z sugestią Użytkownika Uri (jak widać równie oburzonego tak niegodziwym potraktowaniem kraju którego obywatelstwo posiada), że należy podjąć stanowcze działania – tak więc wojna zdaje się być nieuniknioną. Tylko kogo najpierw wysłać na front? Bo walczyć to chcą wszyscy, tylko zazwyczaj cudzymi rękoma. ;P

    • tutejszym
     tutejszym :

     @Wepwawet: Nie potrafię pojąć co Pan chce mi przekazać. Nic nie zrozumiałem z Pańskiej wypowiedzi. Czyżby rozmawiał Pan sam ze sobą i opowiadał znane tylko Panu dowcipy?. Sądzę że słowa pana Barroso i słowa pani Merkel należy potraktować poważnie. Chyba należy zastanowić się co one dla nas oznaczają, co z nich wynika. Ale to nie na nasze forumowe głowy.

     • wepwawet
      wepwawet :

      Użytkowniku Tutejszym – proszę mi wierzyć nie chciałem Użytkownikowi niczego przekazywać. Mam już wyrobione zdanie o osobie kryjącej się pod tym Nickiem i uznałem, że szkoda palców na jakiekolwiek „dysputy”. Co do stwierdzenia to skomentowałem je bo doskonale nadawało się do wyśmiania tych rewelacji (Na Warszawę dwa dni… na Kijów dwa tygodnie…), tak ochoczo komentowanych przez podżegaczy do wojny z Rosją.

     • hel657
      hel657 :

      Barosso przekazal slowa Putina przekrecone i wyrwane z kontestu. Rosjanie zagrozili ujawnieniem rozmoow i dali 2 dni czasu na odpowiedz Barosso.
      Eu poinformowalo nastepnie, ze rzeczywiscie bylo tak jak Rosjanie mowili.
      Ale glowne Media zachodnie i polskie o tym nie wspomnialy, a wiec nie nalezy brac powaznie tego co Poroszenko mowi , a gazeta SZ jest bardzo propagandowa osattnio.

    • sylwia
     sylwia :

     Kaczka. Od granicy rosyjskiej do Kijowa jedzie się jedną godzinę. Prezydent Walcman przecenia możliwości swego Ukrowehrmachtu, któremu nawet taka zbieranina jak powstańcy Noworosji złoili skórę. Należy wątpić w plotkę puszczoną przez Walcmana; Putin jest zbyt doświadczony i przebiegły by pozwolić sobie na takie niedyskrecje w obecności człowieka, o którego przestępczej przeszłosci wszystko wie i którym prawdopodobnie pogardza. A Barroso jest komunistą – maoistą. N. Farrage nazwał go idiotą.

     http://www.youtube.com/watch?v=k4QRlc_boVc

     http://www.youtube.com/watch?v=bJHETdxwv8Y

  • tutejszym
   tutejszym :

   @Jan53: Rozkradziono 20% nakładów na armię FR, Putin przeszedł na ręczne sterowanie nakładami i stanem armii. To chyba może sugerować olbrzymi bardak i złodziejstwo przy nakładach na armię FR. Putin składając te deklaracje (groźby?) miał chyba w zamiarze postraszenie a nie deklarację zamiarów. Wobec kondycji armii FR jego „Groźby” byłyby bezpodstawne, jest to tylko (wg mnie) próba zastraszenia przed dalszym nakładaniem sankcji przez UE i USA na FR. Ale to mu chyba nie wyszło.

 2. votum_separatum
  votum_separatum :

  I to jest właśnie typowa agitka agentury USraelskiej. Dopiero co Putin „powiedział”, że zająłby w dwa tygodnie Kijów, a teraz „powiedział”, że w dwa dni Warszawę. Działalność tej agentury obdarzona jest wyjątkowym debilizmem. Ukraińskich hitlerowców w rodzaju TW „Tutejszym” vel Zbig’a Adamca i Uriego von Tennenbauma 😉 ponownie zachęcam do wzięcia udziału w ATO, gdzie pewnie już walczą wasi kuzyni i bracia (a nie zasłaniać się polskim obywatelstwem – swołocz!!!).

  • tutejszym
   tutejszym :

   @ Votum_separatum. Obelgi i wyzwiska nie zastąpią braku sensu w wypowiedzi. Barroso i Merkel przytoczyli słowa Putina które padły w rozmowie z nimi. Kanclerz Niemiec Angela Merkel, która miała powiedzieć o Putinie że „jego nieprzewidywalność nie zna granic” i że „nie można traktować go jako racjonalnego aktora”… wyraziła stanowisko Niemiec, które coś znaczy w UE. Bełkot i brak sensu w wypowiedzi nie zmienią faktów. Zacznij Pan rozmawiać z sensem a nie wyzywać.

   • votum_separatum
    votum_separatum :

    @TW „Tutejszym” vel Zbig Adamiec: niezła heca, zawsze zaczyna Pan swoją wypowiedź od braku sensu wypowiedzi 😉 Jestem przekonany, że nie miał Pan logiki w szkole lub był pan marnym uczniem. W drugiej części prawie każdej pańskiej wypowiedzi występuje kłamstwo lub półprawda, innymi słowy manipulacja. Pierwsza i druga część pańskich wpisów natomiast jest prawie zawsze „ukwiecona” niezłym jadem. Wracając do meritum: nie nic takiego Putin nie powiedział. Fakt prasowy, coś w rodzaju ataków atomowych na Warszawę (jeden z debilizmów USraelskiej propagandy). Z tą nieobliczalnością to jest tak, że opinie takie wydają szubrawcy pokroju Poroszenki. Dlatego w to nie wierzę. Poza tym, Pani Makrela Angel której Pan tak ufa już dokonała w tajnym „dogoworze” z J. E. W.W. Putinem rozbioru Ukrainy (kwestia czasu i odpowiedniego przeprowadzenia operacji). Drugą sprawą jest to, że owa Makrela Angel (lub jej następca) w niedalekiej przyszłości wykorzysta casus Krymu do zaboru polskich ziem zachodnich. Ale Pan o tym jako agent wrogi Polakom nie piśnie ani słowa…nie na tym Forum.

    • tutejszym
     tutejszym :

     @Votum_separatum: Obelgi zakonotowałem. Barroso i Merkel przytoczyli słowa Putina które padły w rozmowie z nimi. Kanclerz Niemiec Angela Merkel, która miała powiedzieć o Putinie że „jego nieprzewidywalność nie zna granic” i że „nie można traktować go jako racjonalnego aktora”… wyraziła stanowisko Niemiec, które coś znaczy w UE. Pańskie wizje przyszłości i implikowane z nich poddanie się Polski na kolanach FR są gówno warte. Wracając do mojej umiejętności posługiwania się logiką to nie widzę sensu ani potrzeby jakiejkolwiek dyskusji z Panem na ten temat. Logiczne, co?.

     • votum_separatum
      votum_separatum :

      @TW „Tutejszym” vel Zbig Adamiec – widzisz łajdaku, dzięki Panu @Rudy kolejny raz ujawniło się twoje kłamstwo. Trzeba przyznać, że uprawiana przez ciebie i Uriego propaganda jest równie debilna jak produkcja z Hollywood! Pani Kanclerz (tęsknicie za Kanclerzem jeden z drugim no nie…;-)) Zatem Pani Makrela Angel nie wyraziła stanowiska Niemiec, które rządzą w UE, ani nie przytaczała słów które kłamliwie łże media nam serwują a ty powtarzasz. Szczególnie spodobało mi się twoje zaufanie do Wysokiego Komisarza Ludowego Barosso maoisty i komunisty. Jak zwykle ciągnie ciebie do kanalii. Twoje wizje jakoby poddaję Polskę na kolanach FR to kolejny debilizm (produkt USraelskopodobny) i dowód na to, że z logiką u ciebie krucho. Co do dyskutowania ze mną, płonne twoje zapewnienia. Zbyt dobrze cię znamy Ukropie!