Na bazie ochotniczego batalionu „Azow” stworzono pułk o tej samej nazwie.

Rozszerzają nas do rozmiarów pułku. Pozdrawiamy wszystkich naszych braci a szczególnie naszego dowódcę Andrieja. To najlepsze uznanie naszych zasług” – napisano w informacji.

Zgodnie z rozporządzeniem ministra spraw wewnętrznych Arsena Awakowa, za szczególne zasługi dla ojczyzny batalion „Azow” zostaje podniesiony do rangi pułku.

„Batalion „Azow” został pierwszym oddziałem ochotniczym , który został rozszerzony do rangi pułku” – podkreśla sie w komunikacie.

Unian.net/KRESY.PL

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz