W sobotę w Londynie odbyły się wielotysięczne protesty przeciwko obostrzeniom – poinformował Reutres. Policja podała, że dokonała 155 aresztowań ze względu na różne przestępstwa.

Jak poinformowała agencja prasowa Reuters, w sobotę w Londynie odbyły się wielotysięczne protesty przeciwko obostrzeniom związanym z koronawirusem. Policja interweniowała zatrzymując 155 osób.

Policja stwierdziła, że ​​aresztowań dokonano za różne przestępstwa, w tym za napad na funkcjonariusza policji, posiadanie narkotyków i złamanie ograniczeń dotyczących koronawirusa. Obecny lockdown w Anglii kończy się 2 grudnia.

Zobacz też: Francja: Protesty przeciwko ustawie, która przewiduje zakaz nagrywania działań policji [+VIDEO]

Wcześniej policja ustawiła się w szeregu na kilku ulicach dzielnicy handlowej West End w centrum Londynu i stanęła przed tłumami protestujących w Parku St James’s, niedaleko Westminster. Do protestujących przeciwko lockdownowi dołączyły grupy, które sprzeciwiają się szczepionce na COVID-19.

Londyńska policja metropolitalna powiedziała, że ​​przechwycili i zawrócili autokary pełne ludzi chcących dołączyć do demonstracji.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

„Nasz plan będzie kontynuowany do wieczora i zachęcam każdego, kto jeszcze nie odszedł, do powrotu do domu” – powiedział w oświadczeniu główny nadinspektor Stuart Bell.

Zobacz też: Masowe protesty Słowaków przeciwko obostrzeniom

Kresy.pl/Reuters

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz