Magdalena Pecul-Kudelska, profesor z Uniwersytetu Warszawskiego i aktywistka grupy Obywatele RP ponownie zawiesiła flagę środowiska LGBT na pomniku Chrystusa pod Krzyżem, poinformowała o tym w środę w mediach społecznościowych.

Profesor Magdalena Pecul-Kudelska związana z grupą Obywateli RP zawiesiła flagę LGBT na figurze Chrystusa pod Krzyżem, która jak informowaliśmy wcześniej na naszym portalu została już raz w ten sposób sprofanowana.

„Tak, powiesiłam tęczową flagę (z napisem „Solidarni z prześladowanymi”) na figurze Jezusa Sursum Corda” – poinformowała na swoim profilu na Facebooku. „Żeby było jasne – przepraszam wyłącznie za moją flagę, nie czuję się w żaden sposób upoważniona, by przepraszać za inne flagi”.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Pecul Kudelska zostawiła przy pomniku list wyjaśniający motywy jej zachowania. „Osoby obrażone moją tęczową flagą na figurze sakralnej przepraszam. Nie chcę nikogo obrażać, chcę wyrazić solidarność z prześladowanymi za może obrazoburczy, ale nikogo nie krzywdzący performance” – napisała.

„Chcę też sprawdzić, czy policja i prokuratura za ten sam czyn będzie ścigać mnie – heteronormatywną panią profesor w średnim wieku – z równą pasją co młode queerowe aktywistki. A tych z was, których dogłębnie dotknęła tamta flaga proszę o zastanowienie, czy taki sam przedmiot powieszony przez osobę hetero nie dotyka jakby mniej. Czy tu rzeczywiście o flagę chodzi”?

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Relację na żywo z wydarzenia prowadzili Obywatele RP:

Publiée par Obywatele RP sur Mercredi 5 août 2020

Wcześniej aktywistka grupy poszukiwała sposobu na zdobycie flagi środowisk LGBT:

Gdzie w Warszawie, pilnie, jutro, można kupić flagi LGBT?

Publiée par Magdalena Pecul-Kudelska sur Lundi 3 août 2020

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

W nocy z wtorku na środę grupa aktywistów LGBT z Warszawy sprofanowała pomnik Chrystusa pod Krzyżem przed Bazyliką Świętego Krzyża w Warszawie. Figura stanęła przez pomnikiem w 1898 ze względu na uszkodzenia, której doznał poprzedni pomnik. Ustawiono go 2 listopada na nowym cokole z czarnego granitu, zaprojektowanym przez Stefana Szyllera, ze złoconym napisem Sursum Corda (w górę serca).

Lewicowi aktywiści zamieścili swoje symbole również na pomnikach Małej Syrenki, Józefa Piłsudskiego, Mikołaja Kopernika, Wincentego Witosa czy Tarasa Szewczenki. Na cokołach zamieszczali wulgarny manifest.

Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz