Magdalena Pecul-Kudelska, profesor z Uniwersytetu Warszawskiego i aktywistka grupy Obywatele RP ponownie zawiesiła flagę środowiska LGBT na pomniku Chrystusa pod Krzyżem, poinformowała o tym w środę w mediach społecznościowych.

Profesor Magdalena Pecul-Kudelska związana z grupą Obywateli RP zawiesiła flagę LGBT na figurze Chrystusa pod Krzyżem, która jak informowaliśmy wcześniej na naszym portalu została już raz w ten sposób sprofanowana.

„Tak, powiesiłam tęczową flagę (z napisem „Solidarni z prześladowanymi”) na figurze Jezusa Sursum Corda” – poinformowała na swoim profilu na Facebooku. „Żeby było jasne – przepraszam wyłącznie za moją flagę, nie czuję się w żaden sposób upoważniona, by przepraszać za inne flagi”.

Pecul Kudelska zostawiła przy pomniku list wyjaśniający motywy jej zachowania. „Osoby obrażone moją tęczową flagą na figurze sakralnej przepraszam. Nie chcę nikogo obrażać, chcę wyrazić solidarność z prześladowanymi za może obrazoburczy, ale nikogo nie krzywdzący performance” – napisała.

„Chcę też sprawdzić, czy policja i prokuratura za ten sam czyn będzie ścigać mnie – heteronormatywną panią profesor w średnim wieku – z równą pasją co młode queerowe aktywistki. A tych z was, których dogłębnie dotknęła tamta flaga proszę o zastanowienie, czy taki sam przedmiot powieszony przez osobę hetero nie dotyka jakby mniej. Czy tu rzeczywiście o flagę chodzi”?

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Relację na żywo z wydarzenia prowadzili Obywatele RP:

Publiée par Obywatele RP sur Mercredi 5 août 2020

Wcześniej aktywistka grupy poszukiwała sposobu na zdobycie flagi środowisk LGBT:

Gdzie w Warszawie, pilnie, jutro, można kupić flagi LGBT?

Publiée par Magdalena Pecul-Kudelska sur Lundi 3 août 2020

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

W nocy z wtorku na środę grupa aktywistów LGBT z Warszawy sprofanowała pomnik Chrystusa pod Krzyżem przed Bazyliką Świętego Krzyża w Warszawie. Figura stanęła przez pomnikiem w 1898 ze względu na uszkodzenia, której doznał poprzedni pomnik. Ustawiono go 2 listopada na nowym cokole z czarnego granitu, zaprojektowanym przez Stefana Szyllera, ze złoconym napisem Sursum Corda (w górę serca).

Lewicowi aktywiści zamieścili swoje symbole również na pomnikach Małej Syrenki, Józefa Piłsudskiego, Mikołaja Kopernika, Wincentego Witosa czy Tarasa Szewczenki. Na cokołach zamieszczali wulgarny manifest.

Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz