Prezydent Duda: presje były, są i będą – najważniejszy jest interes narodowy

Presje były, są i będą, to oczywiste w polityce międzynarodowej – mówił w Monachium prezydent Andrzej Duda. „Dla nas najważniejsza jest realizacja interesu narodowego, a jest nim bezpieczeństwo Polaków” – zaznaczył dodając, że temu celowi służy m.in. obecność w Polsce wojsk USA.

Podczas konferencji prasowej w ramach 53. Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa prezydent Andrzej Duda był pytany m.in. o to, jak odczytywać słowa republikańskiego senatora Johna McCaina. Podczas piątkowego panelu o przyszłości Zachodu, zwracając się do polskiego prezydenta powiedział on m.in., że nadszedł czas testowania administracji USA.

– Czy to będzie Morze Południowochińskie, Bliski Wschód, Ukraina – to jest czas, by pokazać solidarność. (…) Myślę, że jednym z krajów, który zostanie poddany pewnej presji, jest pański –powiedział McCain, zwracając się do Dudy.

Przeczytaj również: McCain ostrzega Trumpa: reset z Rosją byłby nie do zaakceptowania

Trump ostro odpowiedział na krytykę senatora McCaina

Prezydent RP zaznaczył, że rozmawiał z McCainem w cztery oczy. Nie ujawnił treści rozmowy, ale powiedział, że wywieranie różnych presji, z różnych stron, jest w zasadzie czymś oczywistym.

– Presja dla nas, polityków, którzy mają świadomość w jakich czasach i na jakim poziomie prowadzą działania realizując polskie interesy – bo to jest dla nas najważniejsze –nie jest niczym nowym. Były presje, są presje i będą presje – to jest oczywiste w polityce międzynarodowej –powiedział Duda. Zaznaczył, że najważniejsze jest realizowanie interesów kraju i Polaków, zaś odpowiedzialność za nich to przede wszystkim zapewnienie bezpieczeństwa:

– Polacy mają być bezpieczni i czynimy wszystko, aby tak było i mam nadzieję, że nasi rodacy to widzą.

Prezydent wskazał, że chodzi tu m.in. o obecność armii USA w Polsce, „która w sposób poważny zaistniała po raz pierwszy od tego momentu, kiedy nastąpiła w Polsce transformacja”.

– Myśmy od dawna byli członkiem Sojuszu Północnoatlantyckiego, tylko tego NATO nie było tak naprawdę w Polsce – i w tej chwili ono jest, poprzez obecność armii Stanów Zjednoczonych i ono będzie poprzez obecność sił sojuszniczych, która w tej chwili jest w trakcie organizacji. Jestem przekonany, że niedługo te siły sojusznicze w Polsce się znajdą– podkreślił prezydent.

– Dla nas to jest najważniejsze, a presje będą różne. Będą tacy, którzy będą niezadowoleni z tego, że wojska NATO są obecne w Polsce i na pewno będą wywierali i wywierają presję, próbują. Inni z kolei uważają, że być może trzeba zgadzać się na różnego rodzaju rozwiązania, które z punktu widzenia interesów Polski nie są rozwiązaniami korzystnymi. My będziemy wtedy szukali takich rozwiązań, które będą rozwiązaniami polubownymi, gdzie obie strony będą wygrywały, bo dla nas najważniejszy jest interes Polaków – i to staramy się realizowaćmówił Duda.

Przeczytaj:

Były oficer wywiadu USA: Siły amerykańskie rozmieszczone w Polsce to teatrzyk

Winnicki: obecność wojsk USA w Polsce to nie dowód partnerstwa, ale wasalizmu

Prezydent zaznaczył, że cieszą go zapewnienia wiceprezydenta USA Mike’a Pence’a dotyczące wypełnienia przez USA zobowiązań sojuszniczych NATO, które padły publicznie na forum konferencji w Monachium. Podkreślił, że już wcześniej znał to stanowisko, gdyż przedstawił mu je w rozmowie telefonicznej prezydent Donald Trump.

Przeczytaj: Prezydent Duda na konferencji w Monachium: nie można kwestionować więzi transatlantyckich

PAP / RIRM / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

33 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. upadlina
  upadlina :

  tak maliniak !!………Wspierając nazizm i banderyzm na upadlinie, oraz sprowadzając do Polski wojska bandyty, który także wspiera nazizm i banderyzm na upadlinie dbasz o interes narodowy Polaków !!………..Powiedz to swojej muszli klozetowej, bo żaden normalny Polak ci w to nie uwierzy błaźnie poruszany sznurkami z faszyngtonu !!

  • Avatar
   fiesta :

   Cytat: „Dla nas najważniejsza jest realizacja interesu narodowego, a jest nim bezpieczeństwo Polaków – zaznaczył dodając, że temu celowi służy m.in. obecność w Polsce wojsk USA”.

   KOMENTARZ…. Pytanie 1. W takim razie dlaczego A.Duda i rzadzaca partia PiS finansuja i wspomagaja neo-banderowcow na UPA-inie, ktorzy gloryfikuja zbrodniarzy wojennych odpowiedzialnych za masowe zbrodnie ze szczegolnym okrucienstwem na Polakach w okresie II w.s. (HOLOCAUST POLAKOW) i wysuwaja roszczenia terytorialne do poludniowo-wschodnich obszarow Polski nalezacych do panstwa polskiego, wlacznie ze Lwowem, Stanislawowem, Tarnopolem, Rownem, Luckiem etc ?… Patrz Traktat Ryski z marca 1921r, ktory okresla wschodnie granice II RP i ktory zostal bezprawnie zlamany przez strone sowiecka.
   Pytanie 2. Dlaczego A.Duda i rzadzaca partia PiS nie zaskarzyla Niemiec, ZSRR (obecnie Rosja) i Ukrainy do sadu miedzynarodowego i nie domaga sie odszkodowan wojennych za zbrodnie na Polakach i utracone mienie Polakow ?….. Przeciez prawo jest po polskiej stronie.
   Pytanie 3. W czyim interesie dzialal A.Duda, ktory w styczniu 2017r wyjechal do Izraela i odznaczyl rabina S.Weissa najwyzszym odznaczeniem RP, czyli Orderem Orla Bialego, skoro rabin S.Weiss oskarzyl Polakow o zbrodnie w Jedwabnem (1941r) i o zbrodnie w Kielcach („pogrom kielecki” 1946r) co jest wylacznie zydowska propaganda niezgodna z prawda historyczna ?
   Pytanie 4. Czy w polskim interesie narodowym tez jest zapalanie przez A.Dude menory w palacu prezydenckim zwazywszy na fakt, ze monora jest symbolem poganskim i nie ma nic wspolnego z polska kultura narodowa oparta z kolei na chrzescijanstwie ?
   Pytanie 5. Dlaczego wy obywatelu A.Duda bezczelnie wmawiacie Polakom, ze realizujecie polskie interesy narodowe, skoro to jest nieprawda ?…. Polacy widza jak jest.

  • Avatar
   fiesta :

   Obecnosc wojsk amerykanskich w Polsce jest sprawiedliwoscia dziejowa i takie plany mial wodz naczelny gen.W.Sikorski, kiedy w 1942r zaproponowal wejscie wojsk amerykanskich do Polski od strony Rumunii i Bulgarii w ramach planu rozpolowienia armi niemieckiej i wyzwolenia Polski spod okupacji niemieckiej. Plan ten poparl general amerykanski G.Patton – geniusz wojskowosci, znakomity strateg wojenny i przyjaciel Polakow, ktory wywolywal postrach u Niemcow.
   Na realizacje planu gen.W.Sikorskiego nie wyrazil zgody prezydent USA F.D.Roosevelt otoczony przez zydowskich doradcow, ktorzy kolaborowali ze swoimi zydowskimi pobratymcami z otoczenia Stalina i Churchilla, przygotowujac mape powojennego podzialu Europy na 2 strefy wplywow: sowiecka i amerykanska – vide Mapa Gomberga z 1942r , na ktorej Polska znajdowla sie w sowieckiej strefie wplywow wraz z innymi krajami Europy srodkowo-wschodniej.

   W tym przypadku A.Duda ma racje, kiedy powiedzial, ze obecnosc wojsk amerykanskich w Polsce jest w polskim interesie narodowym, poniewaz to zabezpiecza Polske przed wplywami niemieckimi i rosyjskimi.

   • upadlina
    upadlina :

    ewentualna obecność wojsk uSSmanii w Polsce podczas II WŚ to zupełnie inna sprawa niż obecnie !!……….Dziś trzeba budować silną polską armię, a nie sprowadzać do kraju wojska, których zwierzchnicy wspierają banderyzm na upadlinie, który jest śmiertelnym zagrożeniem dla Polski !!……..Utrzymywanie w Polsce wojsk sponsorów banderyzmu upadlińskiego jest sprzeczne z polską racją stanu i niebezpieczne dla kraju !!

    • Avatar
     fiesta :

     Po zmianie kierownictwa w Bialym Domu sprawa utknela w martwym punkcie.
     A wojsko amerykanskie w Polsce jest potrzebne, bo polskiego nie mamy na takim poziomie, zeby skutecznie odeprzec napastnika. Jednoczesnie Polska jest czlonkiem NATO i taka sytuacja tez ma swoja wymowe oraz zapewnia stabilizacje sytuacji w regionie, poniewaz NEO-BANDEROWCY u wladzy w Kijowie prowadza polityke rewizji granic z Polska, Slowacja i Wegrami i trzeba byc gotowym na wybicie tej zarazy, zeby juz wiecej nie odrosla.
     Poza tym rzady w Polsce zmieniaja sie srednio co 4-lata i obecny tez trzeba wypierdolic na zbity pysk i spuscic po nich wode.
     Polsce sa potrzebne gwarancje na dziesiatki lat, a w miedzyczasie trzeba zbudowac silna polska ekonomie, zeby bylo za co zbudowac i uzbroic polska armie do potrzeb wlasnych, a to zajmuje troche czasu: czolgi, wozy pancerne, helikoptery, pojazdy wojskowe, bron, amunicja, mozdzierze, dzialka p-panc, rakiety, samoloty etc i co najmniej 500 tysiecy przeszkolonych rezerwistow podzielonych na specjalne grupy operacyjne, w tym sily szybkiego reagowania i oddzialy do prowadzenia dywersji na tylach wroga, snajperow etc.
     Poza tym niezaleznie kto bedzie rzadzil w Polsce to musi powstac rzad podziemny – polski i narodowy na wzor NSZ z wlasnym wywiadem etc.
     Neobanderowcy pra do konfrontacji , wiec beda ja mieli tak jak sobie zycza.

     • upadlina
      upadlina :

      niestety fiesta, ale Polacy chyba już na zawsze pozostaną przy opcji: albo POjeby, albo PISuary, więc nigdy nie będzie tu chyba odpowiednich rządów !!………..Niestety !!……….Łudzisz się, że Polacy zmądrzeją??………….Większość zajęta jest pracą od poniedziałku do piątku, a w weekend chla i imprezuje !!……..Czy nowe kierownictwo w uSSmanii zrobi coś z banderyzmem??………Osobiście wątpię, bo nawet żydostwo nie krzyczy o antysemityzmie, a żyd kołomojski chodzi z koszulką z napisem: „żydo-bandera” !!…………Obawiam się fiesta, że banderowcy na upadlinie są celowo hodowani przez pejsów i po to, aby siać niepokoje na granicy z Rosją i być może także pod kątem ewentualnej konfrontacji z Polską !!……..Dzieją się dziwne rzeczy !!…………Do niemiec sprowadzono setki tysięcy młodych islamistów, którzy nagle gdzieś poginęli, a uSSmania transportuje do niemiec tysiące ton uzbrojenia i amunicji !!………..Czy nie powtórzy się sytuacja z Iraku, gdy nagle z dziury w ziemi wyskoczyło isis i ot tak przejęło sobie tony uSSmańskiego sprzętu jakby celowo przygotowanego na taką sytuację ??……….Czy nagle isis nie pojawi się w niemczech z przejętą bronią uSSmańską, a takie cuda już mieliśmy w Iraku !!……….A czy upaińcy masowo zjeżdżający do Polski i mający łatwy dostęp do broni (w związku z wojna domową) nie mają odegrać na polskim terytorium podobnej roli, jak islamiści w europie zachodniej??…………I dlatego ja nie chcę wojsk uSSmaniii w Polsce, bo nie wierzę tym zdradzieckim gnidom, które po trupach realizują swoje interesy i jeżeli dojdzie do tego co tu opisałem, to będziemy mieli w kraju kilka tysięcy wojsk bandyty zaoceanicznego, który będzie stał za tą całą makabrą w stylu obecnych wydarzeń na Bliskim Wschodzie i te wojska będące poza naszą kontrolą będą być może wspierać tych, którzy będą siać śmierć i zniszczenie, tak jak to teraz ma miejsce w Syrii czy Iraku !!………..Ponieważ isis na Bliskim Wschodzie istnieje i działa dziś tylko poprzez sponsoring żydo-uSSmanii i jej licznych klakierów !!………I to może się powtórzyć w europie !!

     • Avatar
      fiesta :

      Ja z natury jestem optymista i uwazam, ze nie ma rzeczy niemozliwych. Ale, zeby rozwiazac problem to nalezy zapoznac sie z problemem, a nastepnie przeprowadzic analize zaistnialego problemu, znalec przyczyny i znalezc sposob na zwalczenie przyczyn problemu.
      A problem tkwi m.inn w tym, ze PRAWIE POLOWA NARODU SPI i nie bierze udzialu w glosowaniach, a druga polowa to skupisko ugrupowan o roznych swiatopogladach i w tej grupie przewage ma POLSKOJEZYCZNE ZYDOSTWO, ktore realizuje swoje interesy lokalne i globalne kosztem Polski i Polakow i zeby to zmienic to trzeba madrze dzialac, a nie gadac lub czekac, az to zrobi ktos inny. Tak to wyglada.

      Kolejna sprawa to nalezy zwrocic uwage na to co dzieje sie obecnie w USA po objeciu stanowiska prezydenta przez D.Trumpa, poniewaz od tego zalezy czy Trump bedzie w stanie przywrocic normalnosc w USA i w swiecie, co dotyczy rowniez neo-banderowskich zydow u wladzy w Kijowie. Zydo-lewactwo, ktore przegralo wybory prezydenckie w USA przez caly czas probuje na rozne sposoby usunac Trumpa ze stanowiska i stawia mu rozne zarzuty (bez posiadania niezbitych dowodow) i te zarzuty naglasniaja zydowskie media w USA, ktore wczesniej wspieraly H.Clinton (ta zmija dalej kasa Trumpa) , zeby wywolac zamet i poderwac autorytet Trumpa wsrod Amerykanow.
      I tutaj nalezy postawic pytanie zasadnicze: Czy jestem za globalizacja i demoralizacja , czy przeciwko globalizacji i przywroceniu zasad moralnych ?
      Nastepnie nalezy sporzadzic plan dzialania i dzialac samemu lub w grupie.
      Ja nie widze problemu w rozpierdoleniu zydowskich wplywow w Polsce, ale do tego trzeba miec plan i ludzi do dzialania.

     • upadlina
      upadlina :

      jesteś optymistą (może i dobrze), a ja realistą !!……….Bez pomocy WYŻSZYCH INSTANCJI nie sądzę, aby przy takim ogłupieniu narodu dało się coś z tym całym złem zrobić !!……..Trump to wielki znak zapytania !!……..Czy będzie realizował to, o czym mówił przed wyborami, czy może da się zastraszyć swoim przeciwnikom i zacznie tańczyć w rytm ich postukiwań ??……….Poczekamy, zobaczymy !!……PS: Przykro mi fiesta, że nasze ostatnie dyskusje wyglądały tak, jak wyglądały !!…….Nie zgadzamy się w kwestii wojsk uSSmańskich w Polsce, ale mam nadzieję, że przyszłość będzie taka, jaka być powinna !!….

     • Avatar
      fiesta :

      Odzyskanie swiadomosci narodowej Polakow jest kluczem do zmian w dzisiejszym PRL”bis” i zalecam obejrzenie krotkiego filmu, ktory ukazuje co stalo sie w kraju nad Wisla.

      https://www.youtube.com/watch?v=Xt-RlSv6zDA

      p.s.
      Jesli grasz w szachy to nie powinienes miec problemu ze zrozumieniem ruchu na szachownicy, jakim bylo umieszczenie wojsk amerykanskich w Polsce (m.inn. w Orzyszu), na Litwie, Lotwie i w Estonii.
      Glowny cel to baza w Krolewcu o znaczeniu strategicznym, okupowanym od 1945r przez sowietow.

     • upadlina
      upadlina :

      staram się ciebie zrozumieć, ale ty zrozum mnie !!……..Nie jestem w stanie przychylnie patrzeć i popierać tych, którzy wspierają banderyzm !!………Dlatego jestem wrogo nastawiony do usa !!………Moja sympatia do dzisiejszej Rosji wynika natomiast w dużej mierze z tego, że oni zwalczają banderyzm !!……..Nikogo tak nie nienawidzę, jak tych banderowskich tchórzliwych rzeźników, którzy wykazali się w stosunku do bezbronnych kobiet i dzieci okrucieństwem tak nieprawdopodobnym, że normalny człowiek nawet nie pomyślałby, żeby coś takiego zrobić !!………To, co tu robię to efekt mojej nienawiści do tych degeneratów, którzy dziś „dzięki” zachodnim demo(no)kracjom podnieśli znowu swoje łby, które trzeba im uciąć !!

     • Avatar
      fiesta :

      Ja z kolei nie mam klapek na oczach i nie udaje, ze czegos nie widze, tylko analizuje przeszlosc, terazniejszosc i przyszlosc.
      Zarowno Ameryka jak i Rosja prowadza polityke wielokierunkowa pod katem wlasnych interesow, a nawet po trupach do sukcesu i rowniez wspolpracuja ze soba.
      Bardzo dobrze pamietam moment, kiedy Rosja i Chiny probowaly przeciwstawic sie sankcjom ekonomicznym USA na Iran, ale ostatecznie Rosja i Chiny poparly zaostrzone sankcje na Iran tak jak USA, W.Brytania i Francja – vide rezolucja RB ONZ 1929 i poparcie sankcji na Iran przez przedstawiciela Rosji V.Czerkina – cytat: „VITALY CHURKIN ( Russian Federation) said his vote in favour had been guided by his country’s consistent position on the need for to resolve through dialogue all questions involving Iran’s nuclear programme”. Poparcie sankcji na Iran przez przedstawiciela Chin – cytat: „LI BAODONG (China) said that, like previous texts, the current one reflected international concerns as well as the desire of all parties to resolve the matter through dialogue and negotiations. China therefore called on all States to implement the resolution fully and effectively” – zrodlo: ( https://www.un.org/press/en/2010/sc9948.doc.htm ).
      W.Putin na prosbe Izraela zerwal kontrakt z Iranem z 2010r na dostawe rakiet p-lot S300 dla Iranu – patrz informacja na stronie ( http://www.jpost.com/Middle-East/Report-Israeli-intel-prompts-Russia-to-freeze-missile-delivery-to-Iran-446973 ).
      W.Putin bedac z wizyta w Izraelu rozmawial z B.Netanyahu n/t napasci Izraela na Iran i powiedzial: „Rosja nie ma nic przeciwko napasci na Iran. Gdyby to sie wydarzylo to nie uronilibysmy lzy. Ani bysmy nie pomagali, ani nie przeszkadzali” – wersja angielska (There were closed-door talks in which Putin is said to have said that Russia would not have anything against an attack on Iran. „If that happened, we would not shed any tears. We would neither help nor hinder.) – zrodlo: ( http://listserv.mcgill.ca/scripts/wa.exe?A3=ind1207B &L=ROUND-TABLE &E=quoted-printable &P=28987 &B=– &T=text%2Fplain;%20charset=us-ascii &header=1 ), i to potwierdza moje wczesniejsze przypuszczenia, ze Rosja obmyla rece w sprawie Hussejna i Kadafiego, oddajac ich na pozarcie zydo-anglosaskiej mafii miedzynarodowej, pomimo zazylych stosunkow Rosji z Irakiem i Libia, a takze z Iranem – Rosja pomagala w budowie elektrowni atomowej w Iranie i wzbogacaniu uranu.
      To sa wlasnie dowody, ze Putin gra na obydwie strony tak, jak jemu pasuje i pod tym wzgledem nie rozni sie od pozostalych oszustow z USA, W.Brytanii, Francji, Niemiec i Izraela.
      Faktem rowniez jest, ze USA probowala ugryzc Rosje za prezydentury B.Obamy i dlatego USA poparla neo-banderowcow w Kijowie przeciwko separatystom wspieranym przez Rosje, podobnie jak USA poparla wczesniej islamskich terrorystow z ISIS przeciw Kadafiemu i al Asadowi – Rosja interweniowala w Syrii, poniewaz ma tam swoja baze morska w porcie Tartus o znaczeniu strategicznym, ale z kolei Rosja oddala Kadafiego na pozarcie, bo nie miala z niego pozytku.
      Tak wlasnie wyglada polityka panstw mocarstwowych na swiecie, ktore ustalaja swoje reguly i postepuja w/g swoich regul – vide USA, Rosja/ZSRR, Niemcy, Anglia, Francja, Izrael a ostatnio Chiny na Morzu Poludniowo-Chinskim, straszac male kraje azjatyckie.
      Na zakonczenie mojego wywodu zalaczam bardzo ciekawa opinie bylego agenta spec sluzb PRL K.Winiarskiego n/t afer politycznych w Polsce i sytuacji po wyborze D.Trumpa na prezydenta USA.

      https://www.youtube.com/watch?v=a64AJr8P4L0

     • upadlina
      upadlina :

      w większości się zgadzamy fiesta i ja z Putina nie robię świętego, ale chyba przyznasz do cholery, że przynajmniej ten Putin nie wspiera śmiertelnych wrogów Polski jakimi są banderowskie ściery na upadlinie u władzy !!…….Natomiast uSSmania ich wspiera !!……….To są FAKTY !!…..Mnie nie interesują motywy, jakimi kieruje się Rosja i uSSmania, tylko to, co oni robią i czy to co robią nie zagraża mnie !!………Jeżeli uSSmania wspiera banderyzm na upadlinie nie licząc się z tym, że taki twór banderowski jest tykającą bombą na polskiej wschodniej granicy, to jasno to pokazuje, kim Polska dla nich jest !!……..Na pewno nie sojusznikiem, tylko pionkiem do poświęcenia w ich gierkach !!…….No i chyba nie zaprzeczysz, że: WSPIERANIE BANDERYZMU NA UPAINIE JEST ABSOLUTNIE NIEZGODNE Z POLSKĄ RACJĄ STANU, A WRĘCZ ŚMIERTELNIE NIEBEZPIECZNE !!………Nigdy fiesta nie poprę tych, którzy w jakikolwiek sposób wspierają banderyzm na upadlinie !!………..Nie ma takiej mozliwości !!………..Każdy kto wspiera tych degeneratów jest moim wrogiem, a ten kto z nimi walczy jest moim sojusznikiem !!……….Nie obchodzą mnie ich gierki, tylko to, jak te ich gierki wpływają na mój DOM !!

     • Avatar
      fiesta :

      Upadlina…. Czy masz krotka pamiec i nie pamietasz o tym, ze wielokrotnie w przeszlosci krytykowalem administracje B.Obamy o wspieranie ISIS na Srodkowym Wschodzie i NEO-BANDEROWSKIE RZADY na UPA-inie ?
      W 2014r polityka USA i UE byla wymierzona w Rosje, a nie w Polske, bo USA i UE chodzilo o wyrwanie UPA-iny spod wplywow Rosji i wlaczenie UPA-iny w struktury UE, a to spowodowalo uaktywnienie sie neo-banderowcow, ktorych trzymal wowczas pod kontrola prezydent W.Janukowycz, zakazujac jednoczesnie kultu S.Bandery.
      USA i UE wspierali zydow i neo-banderowcow u wladzy w Kijowie, a nie ruchy neo-banderowskie i sam nie tworz falszywego obrazu.
      Neo-banderyzm jest naglasniany przez Kijow, a nie przez USA i to Kijow co chwila atakuje Polske.
      Z kolei obowiazkiem polskojezycznych zydow u wladzy w Warszawce jest dzialanie w polskim interesie narodowym, bo za to biora pieniadze i adresuj swoje pretensje do zydow w Warszawce, ze nie reaguja na grozby z Kijowa.

     • upadlina
      upadlina :

      fiesta !!……..Daj spokój !!………junta kijowska jest pod całkowitą kontrola faszyngtonu i przecież chyba zdajesz sobie z tego sprawę !!……..Czy twoim zdaniem ta junta stworzyłaby i uchwaliła ustawę, która gloryfikuje banderyzm, gdyby nie było przyzwolenia z faszyngtonu??……….Nie !!……….Nie byłoby takiej ustawy !!……….uSSmania dobrze wiedziała, że to, co robi na upadlinie wyciągnie na wierzch całe banderowskie szambo i tak się stało, a mimo to to banderowskie szambo cały czas było i jest przez nich wspierane !!………..Za zamachem stanu na upadlinie, który doprowadził do tego, że do władzy doszły ośrodki banderowskie stoi między innymi faszyngton, który zrobił to dla swoich politycznych gierek i którego nie interesuje to, że to co zrobił jest niezgodne z polskim interesem, a wręcz niebezpieczne dla Polski !!……..Nie umniejszaj winy uSSmanii w tym co się dzieje na upadlinie, bo ich wina jest olbrzymia !!………Największa !!……….Lepsza była ukraina w strefie wpływów Rosji, gdy nie słyszało się o banderyzmie, niz teraz w strefie wpływów uSSmanii, gdzie banderyzm kwitnie !!……….Więc powtórzę ci kolejny raz: Nie interesują mnie interesy uSSmanii czy Rosji !!……….To ich sprawa !!…………Mnie interesuje to, co oni robią i czy to, co robią jest korzystne dla mojego DOMU !!………..No więc, reaktywowanie i wspieranie banderyzmu na upadlinie przez uSSmanię jest dla mojego DOMU niekorzystne, a zwalczanie banderyzmu przez Rosję jest dla mojego DOMU korzystne !!………To tak proste fiesta, że aż śmieszne !!………Po co komplikować proste i klarowne sytuacje ??

 2. Avatar
  scorpio :

  Mialem cicha nadzieje ze po przejeciu wladzy przez PIS wraz z prezydentura polscy politycy beda w pierwszej kolejnosci dbac o interes narodowy i polepszenie bytu Polakow. Niestety NIC… z tego to samo co poprzednie rzady. Wchodzenie w „odbyty” EU, USA, NATO oraz banderowskiej UPAdlinie bez srodkow nawilzajacych. Same pedalstwo w polskiej polityce. Rzygac sie chce.

 3. Avatar
  cyna :

  To się pieski kremlowskiej propagandy i pomioty lumpen ploretariatu rozszczekały z samego rana. Każdy kto oglądał te dwa panele dyskusyjne to widział że zarówno Waszczykowski jak i Duda stanęli na wysokości zadania i ich przemowy były takimi jakimi być powinny. Ciesze się że głosowałem na PiS i żałuję że nie oddałem głosu na Dude ale w przyszłości naprawię swój błąd. Przemowa Dudy przyćmiła pozostałe głowy Państw, jedyne czego w niej zabrakło to większej pewności siebie.

 4. Avatar
  mop :

  Gdy mocarstwa światowe ustalają podział swoich stref wpływów – polskojęzyczni topią się w oparach absurdu i debatach bez najmniejszego znaczenia dla przyszłości kraju. W nowym układzie sił gwarantem stabilizacji jest ROSJA i Stany Zjednoczone.
  A TERAZ DO RZECZY…
  Rosja i Turcja podpisały umowę na budowę gazociągu. Porozumienie w Stambule podpisali ministrowie energetyki obu krajów w obecności Putina i Erdogana. Umowa przewiduje budowę dwóch nitek gazociągu po dnie Morza Czarnego i dalej w stronę granicy z Grecją.
  W październiku 2016r. Rosja i Turcja zobowiązały się stworzyć korzystne warunki prawne i podatkowe dotyczące ułożenia przez Morze Czarne gazociągu o długości 920 km, który będzie dostarczać rosyjski gaz do europejskiej części Turcji. Stąd planuje się pociągnięcie gazociągu o długości 200 km, którym przez terytorium Turcji gaz popłynie do Grecji i dalej do Włoch.
  Inwestycja ma kluczowe znaczenie dla Rosji, bo uderzy w Ukrainę i Polskę.
  Bułgarzy, którzy mogli zarabiać miliardy są teraz zapewne „szczęśliwi” i wdzięczni Brukseli. Ale czego się nie robi dla Ukrainy i dla mocodawców zza oceanu?

  Szef Gazpromu: Ukraina będzie otrzymywała gaz tylko na tranzyt i to tylko do 2019 roku,i będzie otrzymywać tyle gazu za ile zapłaci.Natomiast Europa Południowa jesi bedzie chciała mieć nasz gaz to poszczególne kraje będa musiały sobie wybudować gazociągi do Turcji…

  A POLSKA NO CÓŻ ZNOWU Z REKOMA PO ŁOKCIE W NOCNIKU !!!

  Rosja widzi w Polsce niepewnego partnera. A głupia Polska widzi tylko rosyjsko-niemieckie zbliżenie w ramach projektu Nord Stream jako zagrożenie.Przeciwnie, Gdyby Polska jako kraj tranzytowy dla gazu ze wschodu na zachód występowała, mógłby rząd w Warszawie jako bliski sojusznik USA wywierać wielki wpływ na stosunku rosyjsko niemieckie.
  A tak Ukraina i Polska będą sobie dalej mogły dalej realizować polecenia zza oceanu…

  https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcT3nvycRPfTmCOUg2OtX4l9aMz5Rg6HFTC8RcTiYwdFTCAKaDOflQ

  Polskojęzyczny nierząd w Warszawie jest zainteresowany dywersyfikacją źródeł dostaw gazu ziemnego do Polski.Będzie minimalizował zakupy od Rosji, na korzyść nowych kierunków. Zamierza wrócić do porzuconego na początku wieku projektu uruchomienia dostaw norweskiego gazu do Polski.

  http://www.mpolska24.pl/post/11622/dywersyfikacja-dostaw-w-perspektywie-2022-roku

  PS…
  A Polska w obecnej sytuacji dalej bezmyslnie chce się zbroić, realizując- jako najbardziej zaufany i największy na wschodniej flance NATO sojusznik Stanów Zjednoczonych- amerykańską politykę globalnej hegemonii.

  https://pp.vk.me/c626427/v626427955/38e9e/WQDiet6GSnY.jpg

  Tylko czy polskie elity polityczne biorą pod uwagę fakt; co się stanie jeśli ich protektor zacznie bankrutować, pochłaniając świat w odmętach ekonomicznego chaosu i wojen?
  Czy my jako kraj musimy zostać przez kogokolwiek zaatakowani aby wraz z upadającym światowym imperium pójść jego śladem?
  To, że globalny hegemon- jeśli nie wywoła jakiegoś spektakularnego konfliktu na skalę światową- zbankrutuje, jest tylko kwestią czasu. A więc my, jako kraj powiązany bardzo ścisłymi relacjami finansowymi, gospodarczymi, wojskowymi i politycznymi z Zachodem, zostaniemy wraz z nim wciągnięci w otchłań, jest więcej niż prawdopodobne.
  I wcale nie muszą tu spadać bomby, ani nastąpić inwazja jakiś wrogich nam armii, aby osiągnąć podobny skutek. Wystarczy, że zostaną nam odcięte dostawy gazu, aby doprowadzić do ruiny polską gospodarkę, a większą część gospodarstw domowych pozbawić ogrzewania.
  Wyobraźmy sobie ile przedsiębiorstw jest uzależnionych od dostaw gazu i co się z nimi stanie, gdy jego dopływu zostaną pozbawione. Wyobraźmy sobie również miliony rodzin żyjących w blokach, gdzie głównym źródłem energii jest gaz. Czy rodziny te będą mogły sobie ugotować posiłek, czy też ogrzać swoje mieszkania gdy nie będzie gazu?
  Ktoś może odpowiedzieć, że jest jeszcze alternatywne źródło energii, którą jest energia elektryczna. Tylko, że już w chwili obecnej, dzięki polityce prowadzonej przez ostatnie ćwierćwiecze przez nasze postsolidarnościowe elity polityczne, produkcja energii elektrycznej nie wystarcza na bieżące potrzeby kraju.
  Więc co dalej?
  No tak mamy przecież potężne zasoby węgla, który możemy dostarczyć elektrownią aby w ten sposób zwiększyć produkcję prądu, tylko że jednocześnie trzeba by było wybudować kolejne elektrownie, a to trwać będzie jakiś czas i do tego kosztuje, bo nic nie ma w kapitalizmie za darmo. Oczywiście jest to tylko jeden problem, bo kolejnym są linie przesyłowe, które również wraz z budową nowych elektrowni i zwiększonym zapotrzebowaniem na energię elektryczną trzeba by było rozwinąć, a to są kolejne pieniądze i czas.
  Powiedzmy, że w ciągu pięciu lat udałoby się uzupełnić brakującą ilość energii, tylko w jaki sposób tą pięciolatkę przeżyłoby społeczeństwo, szkoły, przedszkola, szpitale, administracja publiczna itd.
  Pięć lat drastycznego niedoboru energii, to śmierć milionów ludzi, to upadek gospodarki i paraliż państwa.
  I to jest realny problem jaki pojawiać się już zaczyna w obliczu konfrontacyjnej linii politycznej z Rosją, a nie zagrożenie militarne z jej strony.
  Wystarczy więc, że w wyniku jakiejś spektakularnej prowokacji doprowadzi się do konfliktu z Rosją, aby ona w odwecie zablokowała dostawy gazu do Polski i przez nasz kraj na Zachód.
  Czy trzeba więc wojny na naszym terenie, aby osiągnąć taniej jeszcze bardziej tragiczny skutek zniszczenia kraju?
  Dlatego też obecne elity polityczne, które pociąga z sznurki światowy hegemon, w imię dobra tego kraju, niech otworzą wreszcie oczy i zaczną myśleć w interesie tego kraju i jego obywateli, bo idąc dalej obecną drogą prowadzą one nas prosto ku krawędzi przepaści.
  Dlatego też zamiast wydawać beztrosko wyciągnięte z naszych kieszeni setki miliardów dolarów na finansowanie nikomu nie przydatnego uzbrojenia i armię, niech raczej zmienią swoją politykę, zaś pieniądze ciężko wypracowane przez polskie społeczeństwo wydadzą zgodnie z jego życiowym interesem.
  Jak wiadomo pierwsze ćwierćwiecze „wolnej” Polski okazało się w wielu dziedzinach jej totalną porażką i obyśmy nie byli zmuszeni iść dalej tą drogą klęsk, bo dla wielu milionów naszych rodaków- i dla nas samych- będzie to ostatnie ćwierć wieku przeżyte w tym kraju i w ogóle na tym świecie.

 5. Avatar
  mapa :

  To co robią nasze władze w polityce wschodniej można określić tylko jednym słowem: obłęd. Jesteśmy w stałym i kosztownym konflikcie z Rosją, podtrzymujemy go, a potem skamlamy o „obecność amerykańską”. Rozmawiamy z USA w pozycji petenta. Wczoraj było bardzo charakterystyczne zdjęcie – siedzący jak basza Mc Cain i witający się z nim jak grzeczny chłopczyk na stojąco prezydent RP.
  Prawie każdy ruch Rosji jest interpretowany jako działanie antypolskie, a z drugiej strony przemilcza się albo bagatelizuje falę antypolonizmu na Ukrainie. Przymyka się oko na recydywę nazizmu w tym państwie i jednocześnie finansuje się je z kieszeni polskiego podatnika, vide ostatnia darowizna 30 mln zł.
  Zarówno PO jak i PiS będą winne polskiej krwi, którą trzeba będzie przelać w sytuacji, gdy konflikt z Rosja przejdzie z fazy wojny zastępczej na Ukrainie w fazę kolejną toczoną, np. na Łotwie.

 6. Avatar
  kbog :

  Zero suwerenności w polskiej polityce zagranicznej o której to suwerenności trąbią politycy PIS. Żenująca podległość USA i Ukrainie. Prezydent spotyka się z piątym garniturem z Europy i nawiedzonym Macierewiczem amerykańskim , który niewiele ma do powiedzenia W USA a potrafi tyko mącić i siać nienawiść tak jak Antoni M. Wyglada, że jak na razie nikt poważny nie chce rozmawiać z naszymi nawiedzonymi politykami.

 7. upadlina
  upadlina :

  Buhahahahaha!!…………Twoja głupota jest niewiarygodna !!……….Pomijając już to, że popieranie nazizmu i banderyzmu jest niezgodne z prawem (u mnie w Polsce, bo u ciebie na banderowskiej upadlinie jest odwrotnie, czyli krytykowanie nazistów i banderowców jest karalne) i ci, którzy go popierają, czyli maliniak powinni siedzieć w pierdlu, to ja nawet nie użyłem imienia i nazwiska maliniaka, więc zastanów się nad tym, co tu wypisujesz i nie ośmieszaj się banderowski jełopie od tymy !!………A jeżeli „głowa państwa” (w tym wypadku marionetka sterowana z faszyngtonu) popiera nazizm i banderyzm to trzeba o tym mówić i potępiać każdego, bez względu na to, kim jest chachłaty jełopie !!………….PS: Karać za krytykowanie nazistów i banderowców to wy sobie chachły możecie u siebie w banderlandzie !!

 8. Avatar
  fiesta :

  re: ViS….. Konstytucja RP stanowi najwyzsze prawo w panstwie.
  Art. 54 tej konstytucji dotyczy zasady wolnosci pogladow:
  Punkt 1. Każdemu zapewnia się wolność wyrażania swoich poglądów oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
  Punkt 2. Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane.
  p.s.
  Po zapoznaniu sie z prawem zawartym w konstytucji RP, mozesz cmoknoc …….. (wpisz kogo chcesz w przestrzen wykropkowana) w to , co kon pod brzuchem nosi.