Prezydent Bolsonaro grozi wyjściem Brazylii z WHO

Prezydent Brazylii Jair Bolsonaro zagroził w piątek, że wyprowadzi Brazylię ze Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), po tym jak WHO ostrzegła państwa Ameryki Łacińskiej przed zbyt szybkim łagodzeniem obostrzeń spowodowanych epidemią koronawirusa.

W piątek prezydent Brazylii Jair Bolsonaro zagroził, że wyprowadzi swój kraj ze Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) – podaje portal „Global News”. Jego słowa były spowodowane tym, że WHO ostrzegła państwa Ameryki Łacińskiej przed zbyt szybkim łagodzeniem obostrzeń spowodowanych epidemią koronawirusa, podkreślając, że decyzje w tym zakresie powinny być podejmowane dopiero w przypadku zahamowania liczby nowych zakażeń i zgonów.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Zdaniem WHO obydwie Ameryki są aktualnie epicentrum pandemii koronawirusa. Jak pisaliśmy, prezydent Brazylii Jair Bolsonaro jest przeciwnikiem surowych obostrzeń. Jest zdania, że wpływają one w bardzo negatywny sposób na gospodarkę, prowadząc do zubożenia ludności kraju.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

W czwartek liczba zgonów z powodu choroby COVID-19 w Brazylii przekroczyła tę we Włoszech, gdzie od początku epidemii zmarło 34021 osób. W kraju potwierdzono do tej pory 614941 przypadków zakażeń.

Portal przypomina, że jeszcze niedawno Bolsonaro nazwał COVID-19 „zwykłą grypą”. W kontekście jego słów brazylijska gazeta Folha de S.Paulo podkreśliła, że Brazylii z powodu koronawirusa umiera jedna osoba na minutę.

globalnews.ca / kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz