Nie wiem, czy będzie to zima łagodna, średnia, czy ostra i tak w domach będzie ciepło – oświadczył w sobotę prezes PiS Jarosław Kaczyński w czasie spotkania z mieszkańcami Wrocławia.

Kaczyński ocenił, że najtrudniejszym wyzwaniem dla Polaków jest inflacja i zbliżająca się zima. „To jest rzeczywiście dzisiaj tak, że ktoś, kto nie jest biedny – jak ja i ma pewną skłonność do rozrzutności – zastanawia się, czy warto wszystkie światła w domu, w którym mieszka, palić” – powiedział, cytowany przez PAP.

„My uczyniliśmy już sporo i uczynimy dużo więcej, żeby ta zima była dla wszystkich Polaków zimą normalną. Nie wiem, czy będzie ona łagodna, czy średnia, czy ostra i tak w domach będzie ciepło” – stwierdził.

Zapowiedział uregulowanie spraw związanych z cenami energii elektrycznej. Zaznaczył, że dla każdego gospodarstwa domowego gwarantowana będzie stała cena za zużyte 2 tys. kilowatów energii elektrycznej.

„Walczymy zaciekle, żeby paliwa były jak najtańsze” – powiedział. „Walczymy, żeby w bankach wszystkie depozyty były oprocentowane” – oświadczył prezes PiS.

Zaznaczył, że w grę wchodzi oprocentowane lokat długoterminowych na poziome 6 – 8 proc. „Chodzi o to, aby pieniądze nie uciekały z banków na rynek, i żeby ściągnąć trochę pieniędzy z rynku do banków” – podkreślił.

Zobacz także: Morawiecki chce, aby spółki Skarbu Państwa „ograniczały nadmiarowe zyski”

„Nie schładzamy gospodarki, nie czynimy niczego, co by przywróciło bezrobocie, którego w Polsce jest bardzo niewiele (…) i nie chcemy, żeby po raz czwarty w okresie po 1989 r. stopa życiowa w Polsce spadła” – zaznaczył.

Jak przyznał, nie oznacza to, że „nie ma poszkodowanych”. „Niestety – przy takim kryzysie światowym – takiej metody, żeby nie było poszkodowanych, nie ma, ale za wszelką cenę chcemy uniknąć tego czwartego razu” – stwierdził.

Zobacz także: Rachunki wzrosły o 700 proc. Gmina wyłączą oświetlenie uliczne z powodu cen energii

rmf24.pl / pap / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz