Premier Bułgarii Bojko Borisow oświadczył w piątkowej rozmowie telefonicznej z premierem Morawieckim, że Polska pozostaje bardzo ważnym krajem dla UE.

Komunikat po rozmowie premierów wydała służba prasowa bułgarskiego rządu. Podkreślono w nim, że Borisow i Morawiecki potwierdzili wzajemne zrozumienie i dobrą współpracę w różnych dziedzinach.

Polska jest bardzo ważnym państwem dla Unii Europejskiej – powiedział Borisow w kontekście relacji między Warszawą a Brukselą. Zaznaczył jednocześnie, że jedność jest jedynym pozytywnym rozwiązaniem dla UE. Premier Bułgarii dodał: Nie przypadkiem takie właśnie jest motto bułgarskiej prezydencji: „Zjednoczenie tworzy siłę”. To jest lekcja, którą wyciągnęliśmy z własnej historii i jako przewodnicząca Rady unijnej Bułgaria będzie szukać zgody i będzie pracować na rzecz jedności Unii.

CZYTAJ TAKŻE: Premierzy Polski i Litwy odbyli rozmowę telefoniczną ws. Orlenu

Bojko Borisow przedstawił premierowi Mateuszowi Morawieckiemu priorytety bułgarskiej prezydencji i zaprosił go na szczyt UE 17 maja. Ma być na nim omawiany temat Bałkanów Zachodnich. Debaty o przyszłości Europy są związane z debatami o integracji europejskiej tych państw, o ich stabilności, dobrobycie i przyłączeniu się do wartości unijnych – tłumaczył premier Borisow.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Szefowie rządów rozmawiali również na temat współpracy w dziedzinie turystyki. W od stycznia do listopada 2017 r. Bułgarię odwiedziło prawie 400 tys. polskich turystów. Oznacza to wzrost o 7,7 proc. w stosunku do analogicznego okresu roku ubiegłego. W tym samym czasie Polskę odwiedziło 60 tys. Bułgarów, czyli o ponad 35 proc. więcej niż w 2016.

Kresy.pl / interia.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz