Podczas piątkowej konferencji prasowej premier Szwecji Stefan Lofven informował, że zagraniczne media przekazują fałszywy obraz pandemii w jego kraju. Obraz nierobiącego nic kraju jest nieprawdziwy.

Premier Szwecji Stefan Lofven, podczas piątkowej konferencji prasowej, rozwiewał doniesienia medialne na temat niekonwencjonalnego podejścia jego kraju do pandemii koronawirusa.

Zamiast ogłaszać całkowitą blokadę, w odpowiedzi na wirusa Szwecja przyjęła mieszankę przepisów i zaleceń w odpowiedzi. Takie liberalne podejście zostało opisane w światowych mediach jako lekkomyślne. Część portali zarzucała rządowi kraju, że przyjmuje strategię odporności zbiorowej.

Stefan Lofven kategorycznie odrzucił taką narrację. „Jest to obraz, Szwecji robiącej wszystko odwrotnie niż w innych krajach. Nie o to nam chodzi.”

Szwedzki model zarządzania społeczeństwem został zbudowany na zaufaniu między obywatelami, którzy mieli obowiązek postępować właściwie, a prawodawcami i innymi władzami, informował na konferencji z zagranicznymi mediami. „Życie w Szwecji nie przebiega normalnie. Wszystko nie jest po staremu”.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Rząd zakazał dużych spotkań, szkoły średnie i uniwersytety są zamknięte, a władze zalecają dystans społeczny, ochronę osób starszych, pracę w domu i pozostawanie w mieszkaniu w razie pojawienia się podejrzanych objawów.

Szkoły podstawowe pozostają jednak otwarte, ludzie nie zostali zobowiązani do pozostania w domu i mogą spotykać się w małych grupach, a sklepy nie zostały zmuszone do zamknięcia.

Szwecja zarejestrowała ponad 3500 zgonów związanych z koronawirusem – liczba ofiar jest znacznie niższa niż w wielu dużych krajach UE, ale około pięciokrotnie wyższa niż Dania i ponad dziesięciokrotnie wyższa niż w przypadku innych nordyckich sąsiadów.

Kresy.pl/Reuters
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz