Na terenie jednostki wojskowej w Moskwie wybuchł pożar – poinformował w piątek dziennik The Sun.

Jak poinformował w piątek dziennik The Sun, na terenie jednostki wojskowej w Moskwie wybuchł pożar. Portal zamieścił w mediach społecznościowych nagranie z wydarzenia.

Zobacz także: Dwie osoby zginęły w kolejnym pożarze w Rosji [+VIDEO]

Ze wstępnych informacji wynika, że do pożaru doszło w parterowych garażach. Znajdują się one na terenie jednostki wojskowej.

Lokalne media donoszą, że pożar wybuchł we wschodniej części miasta. Ogień objął około 200 metrów kwadratowych.

Służba prasowa głównego departamentu Ministerstwa ds. Sytuacji Nadzwyczajnych potwierdziła fakt pożaru. Powiedzieli, że zgłoszenie o pożarze dotarło do posterunku o 23:45 czasu lokalnego.

Pożar udało się ugasić przy pomocy około 10 zastępów straży pożarnej. Rosjanie twierdzą, że w pożarze nikt nie został ranny.

Przypomnijmy, we wtorek wybuchł pożar gazociągu Urengoj-Pomary-Użhorod, którym z Rosji transportowany jest gaz m.in. na Słowację. Rosyjskie władze podały, że podczas prac remontowych doszło do wybuchu rurociągu. W wyniku zdarzenia zginęły co najmniej trzy osoby. Na skutek wybuchu wstrzymano przesył gazu.

Eksplozja miała miejsce około godz. 13:44 w pobliżu wsi Kalinino w rejonie wurnarskim. W mediach społecznościowych pojawiły się nagrania pokazujące słup ognia i dymu. W wyniku zdarzenia zginęły co najmniej trzy osoby.

Pękniecie, które wywołało eksplozję, nastąpiło podczas prac remontowych przy gazociągu – podaje strona rosyjska.

Na skutek wybuchu wstrzymano przesył gazu.

Czuwaszja to republika wchodząca w skład Federacji Rosyjskiej. Jest położona w europejskiej części kraju, w moskiewskiej strefie czasowej. Rurociągiem Urengoj-Pomary-Użhorod gaz z Rosji jest transportowany m.in. na Słowację. Gazociąg przebiega przez granicę rosyjsko-ukraińską na północ od miasta Sumy. Wybudowano go w latach 1982-84.

Kresy.pl/The Sun

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz