Pentagon planuje założenie amerykańskich baz w muzułmańskich krajach Azji i Afryki.

Pentagon planuje założenie amerykańskich baz w muzułmańskich krajach Azji i Afryki. Pretekstem do tego typu działania ma być przygotowanie do przeszłych misji antyterrorystycznych oraz zbierania informacji i przeprowadzanie ataków na grupy, współpracujące z ISIS.

Póki co Biały Dom odmawia komentarza w tej sprawie. W bazach ma stacjonować od 500 do 5000 pracowników, a koszt ich budowy ma wynieść kilka milionów dolarów rocznie. Najbardziej niepokoi fakt, iż będą one budowane bez zgody państw, w których maja się znajdować.

Interia/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. upadlina
    upadlina :

    „misje antyterrorystyczne” (usmańców) – czytaj: misje terrorystyczne. Budowane bez zgody państw, w których mają się znajdować…………………….. no ale oczywiście jest to bezdyskusyjnie zgodne z wszelkim prawem międzynarodowym i demokratycznym. ONZ i państwa demokratycznego zachodu na pewno to potwierdzą