W wyniku negocjacji państw członkowskich, toczonych w grupach roboczych powstał dokument z propozycją stworzenia mechanizmu rozdziału przybyszów do Unii Europejskiej.

Według dziennikarzy radia RMF FM mechanizm obowiązkowego rozdziału uchodźców zostanie wprowadzony na stałe, chociaż wciąż trwają negocjacje, ostateczne decyzje zostaną podjęte w czerwcu.

Większość krajów Unii Europejskiej miało wyrazić zgodę, aby obowiązkowy system relokacji istniał by w jakiejś formie. Element obowiązkowości rozdziału uchodźców będzie na pewno – powiedział jeden z informatorów RMF FM. Z tego powodu obecnie negocjowane będą już tylko szczegóły, a nie ogólny charakter nowych regulacji.

ZOBACZ TAKŻE: Szwedzi nie wierzą mediom w sprawie imigrantów

Pomimo, że państwa Grupy Wyszehradzkiej wciąż sprzeciwiają się obowiązkowemu i automatycznemu charakterowi tego mechanizmu, jednak są poddawane coraz większej presji.

W brukselskich kuluarach pojawiła się informacja, że po wyborach w kwietniu swój sprzeciw wycofają Węgry, w zamian za zapewnienia o ochronie granic zewnętrznych i możliwości wpływania na wybór uchodźców.

Kresy.pl / rmf24.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz