Poseł Porwich odchodzi z Kukiz’15 i dołącza do Wolnych i Solidarnych

Poseł Jarosław Porwich ogłosił, że opuszcza klub Kukiz’15 i dołącza do koła poselskiego Wolni i Solidarni Kornela Morawieckiego.

W czwartek podczas konferencji prasowej w Sejmie dotychczasowy poseł K’15 Jarosław Porwich ogłosił, że przechodzi do koła WiS. Podkreślił, że jest ono „bardziej racjonalne i obowiązują tam pewne zasady”. Dodał, że jest dumny z możliwości współpracy z Kornelem Morawieckim.

– Jest to człowiek Solidarności Walczącej, który całe życie poświęcił dla Polski. Ja jestem, byłem i będę człowiekiem „Solidarności” – mówił Porwich. Wyraził nadzieję, że wspólnie z  Morawieckim uczynią wiele dobrego dla Polski i Polaków.

Poseł tłumaczył swoją decyzję tym, że „koło WiS jest bardziej racjonalne”. – Obowiązują w nim pewne zasady i jest coś takiego, jak odpowiedzialność. W sposób uporządkowany i usystematyzowany można osiągnąć konkretne cele – argumentował Porwich. Do tej pory pełnił funkcję wiceprzewodniczącego klubu Kukiz’15.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Obecnie koło WiS liczy już zatem sześciu posłów. Niedawno dołączyło do niego dwóch innych posłów K’15, związanych ze Stowarzyszeniem Endecja – Adam Andruszkiewicz i Sylwester Chruszcz. – Witamy w biało-czerwonej Drużynie – napisał na Twitterze Andruszkiewicz, na powitanie Porwicha w kole WiS.

Wcześniej Paweł Kukiz bagatelizował potencjalne efekty opuszczenia klubu przez frakcję narodową. No i co takiego by się stało? Przecież i tak PiS ma dziś wystarczającą liczbę posłów, by samodzielnie sprawować władzę nie licząc się z nikim. Jakie znaczenie ma czy Kukiz’15 liczyć będzie 32, 40 czy 20 członków skoro i tak w Sejmie głos ma tylko PiS? – tłumaczył Paweł Kukiz.

Jarosław Porwich był w okresie PRL działaczem opozycji, przez lata związanych z NSZZ „Solidarność”, w tym jako szef zarządu Regionu Gorzowskiego.

Wpolityce.pl / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz