Poseł Porwich odchodzi z Kukiz’15 i dołącza do Wolnych i Solidarnych

Poseł Jarosław Porwich ogłosił, że opuszcza klub Kukiz’15 i dołącza do koła poselskiego Wolni i Solidarni Kornela Morawieckiego.

W czwartek podczas konferencji prasowej w Sejmie dotychczasowy poseł K’15 Jarosław Porwich ogłosił, że przechodzi do koła WiS. Podkreślił, że jest ono „bardziej racjonalne i obowiązują tam pewne zasady”. Dodał, że jest dumny z możliwości współpracy z Kornelem Morawieckim.

– Jest to człowiek Solidarności Walczącej, który całe życie poświęcił dla Polski. Ja jestem, byłem i będę człowiekiem „Solidarności” – mówił Porwich. Wyraził nadzieję, że wspólnie z  Morawieckim uczynią wiele dobrego dla Polski i Polaków.

Poseł tłumaczył swoją decyzję tym, że „koło WiS jest bardziej racjonalne”. – Obowiązują w nim pewne zasady i jest coś takiego, jak odpowiedzialność. W sposób uporządkowany i usystematyzowany można osiągnąć konkretne cele – argumentował Porwich. Do tej pory pełnił funkcję wiceprzewodniczącego klubu Kukiz’15.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Obecnie koło WiS liczy już zatem sześciu posłów. Niedawno dołączyło do niego dwóch innych posłów K’15, związanych ze Stowarzyszeniem Endecja – Adam Andruszkiewicz i Sylwester Chruszcz. – Witamy w biało-czerwonej Drużynie – napisał na Twitterze Andruszkiewicz, na powitanie Porwicha w kole WiS.

Wcześniej Paweł Kukiz bagatelizował potencjalne efekty opuszczenia klubu przez frakcję narodową. No i co takiego by się stało? Przecież i tak PiS ma dziś wystarczającą liczbę posłów, by samodzielnie sprawować władzę nie licząc się z nikim. Jakie znaczenie ma czy Kukiz’15 liczyć będzie 32, 40 czy 20 członków skoro i tak w Sejmie głos ma tylko PiS? – tłumaczył Paweł Kukiz.

Jarosław Porwich był w okresie PRL działaczem opozycji, przez lata związanych z NSZZ „Solidarność”, w tym jako szef zarządu Regionu Gorzowskiego.

Wpolityce.pl / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz