Spodziewana pomoc finansowa ze strony UE i MFW znacznie poprawi stabilność systemu finansowego Ukrainy.

Prezydent Ukrainy po spotkaniu z przewodniczącym Komisji Europejskiej Jeanem-Claudem Junckerem powiedział, że do 7 kwietnia Ukraina oczekuje na pomoc z UE w wysokości 600 mln euro pożyczki. Napisał o tym na Twitterze sekretarz prasowy prezydenta Ukrainy Swiatosław Cegołko.

Jest to część drugiej transzy pomocy makrofinansowej (MFA).

CZYTAJ WIĘCEJ: Komisja Europejska przyznała Ukrainie 600 mln euro pomocy

Oprócz tego prezydent Poroszenko wyraził nadzieję, że 3 kwietnia podczas posiedzenia zarządu Międzynarodowego Funduszu Walutowego zapadnie decyzja o przyznaniu Ukrainie kolejnej transzy pomocy w wysokości 1 mld dolarów kredytu.

Wcześniej MFW wstrzymał przyznanie Ukrainie tej transzy kredytu do czasu przedstawienia przez Ukraińców prognoz ekonomicznych skutków blokady wymiany handlowej Ukrainy z terenami separatystycznych donbaskich republik. Analizy dostarczone przez Ukrainę zostały już pozytywnie ocenione przez przedstawicieli MFW.

CZYTAJ WIĘCEJ: MFW pochwalił Ukraińców za prognozy ekonomicznych skutków blokady Donbasu

zaxid.net / kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz