W czasie uroczystej sesji Rady Najwyższej z okazji rocznicy zakończenia II wojny światowej prezydent Poroszenko mówił o stratach poniesionych w czasie konfliktu w Donbasie.

„Łącznie 1675 ukraińskich bojowników oddało życia za ojczyznę i nasze zwycięstwo” – twierdził Poroszenko w czasie swojego przemówienia przed parlamentem. Jak dodał „agresywna polityka naszego sąsiada kosztowała życie ponad 7 tysięcy cywilnych obywateli naszego kraju – to, nawiasem mówiąc,dane ONZ”. Warto dodać, że podobnie jak na Westerplatte ukraiński prezydent występował z kotylionem w czarno-czerwonych barwach zbrodniczej organizacji OUN-UPA.

Według części komentatorów oficjalne dane o stratach podawane przez obie strony konfliktu są wyraźnie zaniżone.

unian.net/kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
7 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. wladyslaw
  wladyslaw :

  Kiedys Poroszenko powiedzial, ze na Ukrainie tylko 70 tys. uchodzcow, i tylko mniejsosc z nich uciekla do Rosji. Klamie, jako pies. Wg oficjalnych danych Rosyjskiej migracyjnnej sluzby, na terenie Rosji sa 2,5 mln. obywateli Ukrainy – od Kaliningradu do Sachalinu. Tak samo klamie Poroszenko i o stratach wsrod zolnierzy.

 2. jerzyjj
  jerzyjj :

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/ukraina-zginelo-co-najmniej-38688-napastnikow-na-donbas-2015-05
  Ukraina potwierdziła śmierć co najmniej 38688 żołnierzy Sił Zbrojnych Ukrainy. Opublikowane na Ukrainie pośrednie dane pozwalają na określenie liczby poległych po stronie zgrupowania karnego kijowskiej junty od chwili rozpoczęcia tak zwanej „Operacji Antyterrorystycznej”. Kijowski reżim w swoich łgarstwach, jak zwykle, wykłada się na szczegółach.