Poza merem rejonu szyrwinckiego, Główna Komisja Wyborcza nakazała także powtórzyć wybory do rady rejonu trockiego i na mera tegoż rejonu.

Jak już pisaliśmy na mera rejonu szywrinckiego Akcja Wyborcza Polaków na Litwie wystawiła kandydaturę swojej parlamentarzystki Rity Tamašunienė: http://kresy.pl/wydarzenia,polityka?zobacz/litwa-polska-partia-powalczy-o-kolejny-rejon

W wyborach do rady rejonu trockiego polska partia ponownie nawiązała współpracę z Aliansem Rosjan. Obie organizacje wystawiły wspólną listę 31 kandydatów pod nazwą Bloku Waldemara Tomaszewsiego. Kandydatką na mera tego rejonu z ramienia Bloku została Maria Pucz, w ubiegłej kadnecji pełniąca funkcją wicemera.

Jednocześnie zaszła konieczność przeprowadzenia do litewskiego Seimasu wyborów uzupełniających. Jeden z jego posłów – Algis Kašėta, został bowiem wybrany na mera rejonu orańskiego i zrezygnował z mandatu. W wyborach tych AWPL wystawia w okręgu orańsko-ejszyskim kandydaturę Andrzeja Andruszkiewicza. Jest to okręg trudny dla polskich kandydatów. Władze litewskie stworzyły go bowiem sztucznie, dolepiając w ramach niego część rejonu solecznickiego zamieszkanego w 78% przez Polaków do zdecydowanie litewskiego rejonu orańskiego.

l24.lt/kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz