Profile takie jak Marsz Niepodległości, Młodzież Wszechpolska, Obóz Narodowo-Radykalny czy Ruch Narodowy zostały usunięte przez administrację Facebooka. Środowiska narodowe zapowiadają protest.

Z portalu społecznościowego Facebooku zniknęły strony związane z narodowcami. Niektóre z nich łączyły nawet setki tysięcy osób, jak profil Marszu Niepodległości.

Środowiska narodowe zapowiadają protest pod hasłem „STOP cenzurze”. Odbędzie się on 5 listopada przed polskim biurem Facebooka.

– Protestujemy przeciwko nasilającej się cenzurze administracji portalu społecznościowego Facebook. Monopolista ten w zakresie treści reprezentowanych przez polskich użytkowników, promuje środowiska lewicowe i liberalne, jednocześnie ograniczając lub eliminując ze swojej przestrzeni treści narodowe, patriotyczne i katolickie– mówił wiceprezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Robert Bąkiewicz. Podkreślał, że Facebook prowadzi dowolną politykę dotyczącą blokowania treści. Z kolei na łamach „Gazety Wyborczej” Facebook zaprzecza tym zarzutom i twierdzi, że jego pracownicy weryfikują raporty bezstronnie i nie biorą pod uwagę przekonań politycznych autorów profili.

Jednocześnie, środowiska lewicowe otwarcie przyznają się do odpowiedzialności za kasowanie stron narodowców i zapowiadają dalsze działania w tym względzie.

– Zdradzimy wam pewien sekret. W najbliższych dniach uderzymy w 50 kolejnych prawicowych profili– napisano na stronie Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, w poście zatytułowanym „Wielka akcja środowisk lewicowych zakończona sukcesem!”. We wpisie zasugerowano, że działania te miały na celu m.in. zablokowanie zbiórki funduszy na organizację tegorocznego Marszu Niepodległości.

Przeczytaj: Ujęcia z Marszu Niepodległości w zwiastunie filmu o amerykańskich neonazistach [+VIDEO]

Wpolityce.pl / Facebook.com / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
4 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz