Ponad trzy tysiące ukraińskich rolników otrzyma darmowe nawozy

Ukraińscy rolnicy z regionów przyfrontowych otrzymają darmowe nawozy od amerykańskiej Agencji ds. Rozwoju Międzynarodowego. Chodzi łącznie o 6600 ton nawozów.

O sprawie poinformował w czwartek portal Farmer.pl, powołując się na Latifundist. Jak czytamy, ponad 3300 ukraińskich rolników z regionów przyfrontowych otrzyma darmowe nawozy od amerykańskiej Agencji ds. Rozwoju Międzynarodowego (USAID).

Chodzi o inicjatywę AGRI-Ukraine, w ramach której rząd USA zdecydował się na bezpłatne przekazanie nawozów mineralnych. Mają być wykorzystane do prac polowych w sezonie 2024/25.

Czytaj: “Idźcie w kwiaty lub marihuanę”. Ukraińcy radzą polskim rolnikom “odpuszczenie sobie” produkcji zbóż

Do ukraińskich rolników ma trafić łącznie 6600 ton nawozów. “Każdy zatwierdzony beneficjent będzie mógł otrzymać 2 tony mocznika. Wnioski o takie wsparcie przyjmowane są zdalnie od 11 do 25 czerwca, przez Państwowy Rejestr Rolny (DAR), aż do wyczerpania zapasów” – podaje Farmer.pl.

Beneficjentami programu będą rolnicy posiadający od 5 do 500 ha upraw zbożowych lub oleistych, w obwodach dniepropietrowskim, donieckim, ługańskim, zaporożskim, sumskim, charkowskim, chersońskim, czernihowskim.

Pomoc dotyczy gospodarstw rodzinnych, przedsiębiorców indywidualnych, a także podmiotów prawnych. Rolnicy uprawiający od 5 do 25 hektarów ziemi (własnej i dzierżawionej), otrzymają po jednej tonie nawozu. Ci, którzy uprawiają od 25 do 500 hektarów – po dwie tony – wskazuje serwis.

Przeczytaj: Po przyjęciu do UE ukraińscy rolnicy mogą otrzymać 3 razy więcej niż polscy

Zobacz także: Ukraińscy rolnicy dostali dopłaty z UE. Otrzymały je “małe” gospodarstwa – do 120 ha

farmer.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply