Polskie i ukraińskie media zachwycają się młodą ukraińską dziennikarką, która relacjonuje wydarzenia w Donbasie z perspektywy pułku Azow. Całkowicie pomijają przy tym nie tylko charakter tej organizacji, ale również to, że ona sama ma związki z ideologią neonazistowską – w tym z niebezpieczną organizacją „Misanthropic Division”.

28-letnia Natalia Kockowycz pochodzi z Iwano-Frankowska (pol. Stanisławów). Jest dziennikarką dokumentującą walkę neonazistowskiego pułku „Azow” na wschodzie Ukrainy. „Pojechałam na front, żeby walczyć z rosyjską propagandą”– powiedziała w rozmowie z Wirtualną Polską. Nie jest jednak całkowicie niezależna – 7 miesięcy temu zaciągnęła się do armii i od tego czasu ściśle współpracuje z „Azowem”. „Odwaga i determinacja Natalii Kockowycz zachwyciły media”– stwierdza portal wp.pl, który odnosi się do niej z daleko idącą sympatią. Przytaczają szereg przykładów pozytywnych artykułów na temat Kockowycz w ukraińskich mediach.

Natalia Kockowycz podczas wywiadu dla Wirtualnej Polski. Fot. wp.pl

Na podstawie dostępnych materiałów można jednak stwierdzić, że Kockowycz nie tylko współpracuje z neonazistami z pułku Azow, ale bliska jest jej także neonazistowska symbolika. Dotyczy to również symboli neonazistowskiej organizacji Misanthropic Division, m.in. flagi „Wotan Jugend”, a także związanych z ideologią III Rzeszy.Zwrócił na to uwagę Tomasz Maciejczuk.

Co więcej, symbolika Misanthropic Division jest widoczna w samym materiale Wirtualnej Polski. Na jednym z wykorzystanych zdjęć, prawdopodobnie wykonanym w Szyrokino, w tle widoczna jest flaga tej niebezpiecznej organizacji, której członkowie mogą od pewnego czasu przenikać także do Polski.

„Bardzo możliwe, że ukraińscy naziści próbują zorganizować polską komórkę Misanthropic Division. To wcale nie musi być trudne, biorąc pod uwagę liczbę ukraińskich studentów i pracowników mieszkających nad Wisłą”– zauważa Tomasz Maciejczuk.

Przeczytaj: Maciejczuk: ukraińscy naziści z Misanthropic Division przenikają do Polski

Natalia Kocykowicz najprawdopodobniej związana jest również z członkami Misanthropic Division.Na jednym ze zdjęć występuje w towarzystwie dwóch mężczyzn z naszywkami tej organizacji. Z jednym z nich pozuje również do zdjęcia wykonując charakterystyczny gest.

Pojawia się on bardzo często w kontekście neonazistów z pułku Azow. Należy jednak podkreślić, że wykorzystywali go także ukraińscy studenci, którzy w październiku ubiegłego roku sfotografowali się w Przemyślu z flagą OUN-UPA.Policja i prokuratura nie dopatrzyły się tu stosowania symboliki faszystowskiej. Decyzję o umorzeniu postępowania podjęto w znacznej mierze w oparciu o opinię Bogdana Huka, ukraińskiego szowinisty, gloryfikatora banderyzmu, znanego z szeregu antypolskich wypowiedzi.

Ukraiński szowinista został biegłym ws. propagowania banderyzmu. Sprawę umorzono

Wykop.pl / Tomasz Maciejczuk / wp.pl / facebook.com / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
14 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. jaro7
  jaro7 :

  Bo u nas media głównego nurtu to poprawne politycznie miernoty dziennikarskie.Zero negatywnych informacji(a jest ich pełno w świecie)na temat imigrantów i upińców.Ale czego oczekiwać po info.z upainy czy tej banderówie,jak przedstawicielkami z TVP były upainki Bojke i Stepan.U nas się wręcz promuje tych banderowców jak np:Oksanę Zabużko ,która dostała nagrodę pomimo że pisze antypolskie książki

  • fiesta
   fiesta :

   Media glownego nurtu w Polsce sa opanowane przez ZYDOW i pracuja w nich glownie POLSKOJEZYCZNI ZYDZI i troche szabes-gojow, podobnie jak na UPA-inie.
   Oddzialy AZOW skladaja sie z UKRAINSKICH ZYDOW, ktorzy przeszli specjalne przeszkolenie wojskowe w IZRAELU i sa prywatnym wojskiem, niezaleznym od ministerstwa obrony UPA-iny.
   Wojna na UPA-inie nie toczy sie w interesie Ukraincow, ale w interesie ZYDO-UKRAINSKICH OLIGARCHOW, ktorzy chca odzyskac swoje majatki (fabryki, zaklady, kopalnie, ziemie etc), ktore posiadali w DONBASIE, a ktory znajduje sie obecnie pod kontrola donbaskich powstancow-separatystow.
   Wojna na UPA-inie jest podsycana przez ZYDO-ANGLOSASKA MAFIE MIEDZYNARODOWA, ktorej glowne siedziby znajduja sie w USA, Izraelu, Anglii, Niemczech i Francjii.
   Poza tym: Obama, Cameron, Merkel i Hollande maja ZYDOWSKIE POCHODZENIE i wszyscy dzialaja w tym samym celu, podobnie jak POLSKOJEZYCZNI ZYDZI I UKRAINCY U STERU WLADZY w Polsce, ktorzy popieraja UKRAINSKICH ZYDOW, a Polakom wmawiaja, ze chodzi o „rosyjskie zagrozenie”.
   NIEMIECKI ZYD D.Tusk i koalicja PO-PSL wprowadzili prawo zatwierdzone przez UKRAINSKIEGO ZYDA Szczynukowicza vel Komorowskiego, ktore zezwala na uzycie jednostek specjalnych UE ( 60 tysiecy zolnierzy ) do tlumienia niezadowolenia spolecznego Polakow w Polsce.
   To jest dowod, ze Polacy zyja w EUROPEJSKIM LAGRZE i kazdy masowy protest przeciw ZYDOM RZADZACYM w Polsce daje im prawo do uzycia sily przeciw Polakom.
   Spotkalem sie rowniez z opiniami, ze „polskie spec sluzby” i „polska policja” nic nie robia w sprawie przeciwstawienia sie wzrastajacym przypadkom pojawiania sie czcicieli ukrainskiego banderyzmu w Polsce, szczegolnie na obszarze poludniowo-wschodniej Polski.
   Odpowiedz jest bardzo prosta: NIE MA POLSKICH SPEC SLUZB, poniewaz rzadzi MOSAD i CIA.
   NIE MA TEZ POLSKIEJ POLICJI, poniewaz najwazniejsze stanowiska w policji zajmuja UKRAINCY I ZYDZI.
   Polskie masy sa oglupiane zydowska propaganda i praktycznie nie znaja prawdy, wiec nadal spia lub machaja reka na to co dzieje sie w Polsce.

 2. zan
  zan :

  Euro-Lewacy chodzą z lupą i przywalają się nawet do godła miasta gdzieś na stadionie, bo im się skojarzyło jakoś tak „nazistowsko”, a tu mają Wolfsangel, Czarne Słońce….i k.. nic. Nie dostali wytycznych do Żydów. Tak to jest gdy – parafrazując słowa pewnego zachodnioerupejskiego polityka z czasów II Wojny – „kto jest nazistą decyduję ja”.

  • fiesta
   fiesta :

   Euro-lewactwo i podobne lewackie organizacje w Polsce to glownie ZYDOSTWO, WYROSLE Z ZYDOWSKICH POKOLEN, ktore naplynelo do Europy, w tym do Polski we wszesniejszych stuleciach.
   Komunizm byl ideologia i czynnikiem, ktory mial przyniesc zydom wladze nad calym swiatem w mysl ich doktryny religijnej, jaka jest JUDEO-TALMUDYZM, czyli rasistowski kodeks postepowania zyda wobec nie-zydow (gojow).
   Dlatego zydostwo tak zawziecie zwalcza poglady narodowe innych narodow, bo chodzi im o to, ze poprzez wynarodowienie innych narodow beda mogli bez problemow narzucic im zydowski system i w zwiazku z tym wykorzystuja przepisy prawne panstw i UE przeciw ugrupowaniom narodowym nie-zydow (gojow).
   Skoro ZYDO-LEWACTWO w UE i w Polsce nie atakuje innych ugrupowan uwazanych za „narodowe” to:
   1. Albo boja sie tych ugrupowan.
   2. Albo kontroluja te ugrupowania i uzywaja do celow prowokacyjnych.
   3. Albo organizacje z pozoru „narodowe” sa zlozone z zydow i realizuje zydowskie cele i zadania.
   Kazdy Polak i Polka musi pamietam o tym, ze ZYDOSTWO JEST NAJWIEKSZYM WROGIEM POLSKI I POLAKOW – patrz HISTORIA i dlatego Polacy musza byc czujni i zwalczac wroga.