Zatrzymania w Poczcie Polskiej pod zarzutami korupcyjnymi

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali 5 pracowników państwowej Poczty Polskiej podejrzanych o „ustawianie” przetargów.

„Prowadzimy przeszukania w kilkunastu miejscach – m.in. w mieszkaniach zatrzymanych, biurach Poczty Polskiej i spółki realizującej zamówienia, jak również w miejscach powiązanych z zatrzymanymi osobami” – poinformował w poniedziałek rzecznik CBA, Temistokles Brodowski, cytowany przez PAP. Zatrzymania objęły 5 pracowników Poczty Polskiej, 2 pracujące dla warszawskiej spółki informatycznej, a także osoby rodzinnie bądź biznesowo powiązane z pracownikami państwowej spółki.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Według PAP postępowanie dotyczy przetargów ogłaszanych przez publicznego operatora pocztowego o łącznej wartości ponad 30 mln zł. Pracownicy Poczty Polskiej, którzy „ustawiali” przetargi mieli się wzbogacić o 300 tys. zł.  Brodowski twierdzi, że sprawa jest rozwojowa i zapowiedział kolejne zatrzymania w ramach postępowanie, które CBA prowadzi wspólnie z Prokuraturą Okręgową w Warszawie, gdzie zatrzymani mają usłyszeć zarzuty.

Poczta Polska jest jednoosobową spółką Skarbu Państwa.

Czytaj także: Prezes Poczty Polskiej nie chce zatrudniać Ukraińców – zatrudnianie cudzoziemców to odkładanie problemu w czasie

money.pl/polsatnews.pl/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz