W miejscowości Tur w województwie łódzkim doszło w piątek do wypadku autobusu wiozącego Ukraińców z Kijowa do Świnoujścia. Zginął kierowca autobusu a dwoje pasażerów zostało rannych. – podała Ukraińska Prawda.

Do wypadku doszło na drodze wojewódzkiej nr 703. Według ustaleń policji przyczyną wypadku było oderwanie się koła ciężarówki, która mijała autobus. Koło uderzyło w przednią szybę autokaru, zabijając kierowcę. Pojazd wiozący łącznie 15 obywateli Ukrainy wpadł do rowu. Dwie osoby – kobieta i mężczyzna – zostały ranne. Zabrano je do szpitala w Poddębicach.

Na miejscu wypadku pojawiła się policja, sześć jednostek straży pożarnej i dwie karetki pogotowia. Przez kilka godzin droga była zamknięta i dla kierowców zorganizowano objazd. Pod nadzorem poddębickiej prokuratury trwają czynności zmierzające do ustalenia szczegółów wypadku.

Według informacji TVN24 od ciężarówki odpadło prawe tylne koło. Kierowca pojazdu zorientował się, że jedzie bez koła dopiero po kilkuset metrach. Został on zatrzymany przez policję, która ustaliła, że był trzeźwy. Ukraińcy, którzy uniknęli obrażeń, zostali umieszczeni w pobliskiej szkole. Mają oni teraz kontynuować podróż.

Ukraińskie MSZ potwierdziło, że autobusem podróżowali Ukraińcy. Według Ukraińskiej Prawdy obecnie w szpitalu przebywa tylko jedna osoba z lekkimi obrażeniami. Jak podano, może ona zostać wypisana już dzisiaj. Poszkodowani otrzymali opiekę konsularną ze strony konsula Ukrainy.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Tragiczny wypadek ukraińskiego autobusu – zarzuty dla kierowcy

Kresy.pl / Ukraińska Prawda / tvn24.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz