Sąd Rejonowy dla Warszawy-Mokotowa skazał na 3 lata bezwzględnego pozbawienia wolności obywatela Indii, który w lipcu ub. roku usiłował zgwałcić kobietę, której dostarczył zamówione przez nią jedzenie. – podała w środę Polska Agencja Prasowa.

Sąd wydał wyrok 21. grudnia 2018 roku. Jak podała Polskiej Agencji Prasowej służba prasowa Sądu Okręgowego w Warszawie, 36-letni Rajan S. został uznany za winnego próby gwałtu i doprowadzenia kobiety do poddania się innej czynności seksualnej. Oprócz spędzenia trzech lat za kratkami czeka go obowiązek zapłaty pokrzywdzonej 20 tysięcy złotych zadośćuczynienia. Wyrok nie jest prawomocny.

Jak pisaliśmy, do przestępstwa doszło 9. lipca 2018 roku w Warszawie. Około godziny 19. kobieta zamówiła przez telefon jedzenie z dostawą do domu. Jedzenie dostarczył Hindus Rajan S. Kobieta ubrana w pidżamę uchyliła mu drzwi. – Dostawca podał jej jedzenie, po czym szerzej otworzył drzwi i wszedł do środka. Mężczyzna zaczął dotykać pokrzywdzoną w miejsca intymne. Kobieta zaczęła go odpychać i krzyczeć. Rajan S. nie reagował i próbował przepchnąć pokrzywdzoną w stronę sypialni – powiedział PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie, prokurator Łukasz Łapczyński. Według ustaleń prokuratury w czasie próby sił Rajan S. napierał na ofiarę ciałem i dotykał ją. W końcu kobiecie udało się uwolnić i wezwać pomoc. Z nagrań monitoringu wynika, że Hindus przebywał w budynku 12 minut. Uciekając wyrzucił kartę SIM ze swojego telefonu.

U ofiary, która jeszcze tego samego dnia złożyła zawiadomienie o przestępstwie, biegły stwierdził liczne zaczerwienienia i siniaki. Rajana S. zatrzymano 18. lipca i umieszczono w areszcie. Mężczyzna nie przyznawał się do winy i składał sprzeczne zeznania. Twierdził m.in., że kobieta próbowała go uwieść, później oświadczył, że zdarzenie było nieporozumieniem.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

CZYTAJ TAKŻE: Indie: Sześciu mężczyzn skazanych za gwałt i zabójstwo studentki

Kresy.pl / PAP / TVN Warszawa

Czytaj kolejny artykuł
2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz