Sąd Rejonowy dla Warszawy-Mokotowa skazał na 3 lata bezwzględnego pozbawienia wolności obywatela Indii, który w lipcu ub. roku usiłował zgwałcić kobietę, której dostarczył zamówione przez nią jedzenie. – podała w środę Polska Agencja Prasowa.

Sąd wydał wyrok 21. grudnia 2018 roku. Jak podała Polskiej Agencji Prasowej służba prasowa Sądu Okręgowego w Warszawie, 36-letni Rajan S. został uznany za winnego próby gwałtu i doprowadzenia kobiety do poddania się innej czynności seksualnej. Oprócz spędzenia trzech lat za kratkami czeka go obowiązek zapłaty pokrzywdzonej 20 tysięcy złotych zadośćuczynienia. Wyrok nie jest prawomocny.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

Jak pisaliśmy, do przestępstwa doszło 9. lipca 2018 roku w Warszawie. Około godziny 19. kobieta zamówiła przez telefon jedzenie z dostawą do domu. Jedzenie dostarczył Hindus Rajan S. Kobieta ubrana w pidżamę uchyliła mu drzwi. – Dostawca podał jej jedzenie, po czym szerzej otworzył drzwi i wszedł do środka. Mężczyzna zaczął dotykać pokrzywdzoną w miejsca intymne. Kobieta zaczęła go odpychać i krzyczeć. Rajan S. nie reagował i próbował przepchnąć pokrzywdzoną w stronę sypialni – powiedział PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie, prokurator Łukasz Łapczyński. Według ustaleń prokuratury w czasie próby sił Rajan S. napierał na ofiarę ciałem i dotykał ją. W końcu kobiecie udało się uwolnić i wezwać pomoc. Z nagrań monitoringu wynika, że Hindus przebywał w budynku 12 minut. Uciekając wyrzucił kartę SIM ze swojego telefonu.

U ofiary, która jeszcze tego samego dnia złożyła zawiadomienie o przestępstwie, biegły stwierdził liczne zaczerwienienia i siniaki. Rajana S. zatrzymano 18. lipca i umieszczono w areszcie. Mężczyzna nie przyznawał się do winy i składał sprzeczne zeznania. Twierdził m.in., że kobieta próbowała go uwieść, później oświadczył, że zdarzenie było nieporozumieniem.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

CZYTAJ TAKŻE: Indie: Sześciu mężczyzn skazanych za gwałt i zabójstwo studentki

Kresy.pl / PAP / TVN Warszawa

Czytaj kolejny artykuł
2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz