TVP Info blokuje dyskusję o zbrodniach OUN-UPA?

Jak poinformował zaangażowany w przypominanie o kresowym ludobójstwie ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski, TVP INFO w ostatniej chwili wycofała swoje zaproszenie do programu poświęconego temu zagadnieniu.

“Dziś rano zadzwonił do mnie redaktor z programu “Minęła dwudziesta” w TVP INFO, zapraszając mnie do udziału w dyskusji o ludobójstwie na Wołyniu. Emisja “na żywo” miała być godz. 20.10″ – napisał na swojej stronie na Facebooku ks. Isakowicz-Zaleski. Jak dodał “pomimo wielu innych zajęć zdecydowałem się dla dobra sprawy przyjąć to zaproszenie. Zwłaszcza, że miałem mówić o duchownych katolickich pomordowanych przez UPA”. Duchowny jednak nie zdołał wystąpić w studiu publicznej telewizji informacyjnej – “Gdy jednak swoim samochodem przejechałem już 150 kilometrów w kierunku stolicy dostałem od tego samego redaktora drugi telefon, informujący mnie, że dyskusja ta została odgórnie odwołana”.

“No cóż, tak wygląda “wolność słowa” w programie publicystycznym, którego szefem jest Dawid Wildstein z “Gazety Polskiej Codziennie”” – napisał ksiądz Isakowicz-Zaleski. Na Twitterze odpowiedział mu sam Wildstein zaznaczając, że nie ma “wpływu na ramówkę TVP info” i wzywał duchownego by “swe uwagi kierować do osób odpowiedzialnych”.

W czasie wczorajszych obchodów “krwawej niedzieli”, czyli apogeum ludobójstwa zorganizowanego przez OUN-UPA na Wołyniu, ks. Isakowicz-Zaleski krytykował nieobecność przedstawicieli władz stosownego szczebla.

facebook.com/kresy.pl

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply