W tłumie uchodźców do Polski usiłują przedostać się osoby ścigane listami gończymi. Jedną z takich osób – terrorystkę współpracującą z Państwem Islamskim – zatrzymano na granicy z Ukrainą.

Jak dowiedziało się w piątek Radio Zet, terrorystka współpracująca z Państwem Islamskim usiłowała dostać się do Polski przez jedno z polsko-ukraińskich przejść granicznych. Kobieta została zatrzymana.

Zatrzymana jest prawdopodobnie obywatelką Uzbekistanu. Została umieszczona w areszcie, o jej dalszym losie zdecyduje sąd.

Informację potwierdziła rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Przemyślu Maria Pętkowska. Według niej zatrzymana kobieta “była młoda, drobniutka, nie wyglądała na terrorystkę”.

“Ale tak wyglądają te struktury” – komentowała Pętkowska.

Od początku eskalacji wojny na Ukrainie polskie służby zatrzymały na granicy z Ukrainą ponad 80 poszukiwanych osób, w tym także przez Interpol.

“Wszystkie osoby wjeżdżające do Polski są identyfikowane i weryfikowane przez Straż Graniczną. Kluczową kwestią jest zapewnienie bezpieczeństwa obywatelom Polski oraz krajów Unii Europejskiej” – poinformował ppor. SG Piotr Zakielarz, pełniący obowiązki rzecznika komendanta Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej, cytowany przez przemyski portal Nowiny24.

Jak podawaliśmy, po rozpoczęciu rosyjskiej inwazji na Ukrainę i pojawieniu się związanej z tym fali uchodźców, w sieci pojawiły się nagrania sugerujące, że z uchodźcami z ogarniętej wojną Ukrainy do Polski przedostają się nielegalni imigranci z Bliskiego Wschodu i Afryki.

Kresy.pl / radiozet.pl / nowiny24.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply