Stefan Niesiołowski zrzekł się immunitetu

W czwartek do Sejmu wpłynęło pismo posła Stefana Niesiołowskiego (PSL-UED), w którym zrzekł się immunitetu parlamentarnego. – poinformował przewodniczący komisji regulaminowej Włodzimierz Bernacki.

Wczoraj o zrzeczeniu się immunitetu przez Niesiołowskiego informował również jego adwokat Ryszard Kalisz. Według prawnika pismo zostało przekazane w poniedziałek. „Zobaczymy, kiedy komisja regulaminowa się zbierze i orzeknie, czy to oświadczenie jest formalnie prawidłowe, a wtedy marszałek Sejmu prześle odpowiedni dokument do prokuratury” – stwierdził Kalisz.

W Sejmie od końca stycznia leży wniosek prokuratury o uchylenie posłowi PSL-UED immunitetu. W ubiegły czwartek trafił on do komisji regulaminowej, spraw poselskich i immunitetowych. Ma on związek z prowadzonym przez CBA śledztwem w sprawie korupcji. W tej sprawie CBA zatrzymało trzech biznesmenów, którzy mieli wręczać Niesiołowskiemu korzyści majątkowe w zamian za protekcję. Jak pisaliśmy, dzięki temu podejrzani mieli nie tylko wygrywać przetargi ale też uzyskiwać korzystne dla siebie decyzje administracyjne wydawane przez urzędników samorządu łódzkiego. Były poseł PO miał odbierać nieuprawnioną korzyść z postaci korzystania z usług prostytutek wynajmowanych przez biznesmenów. Według prokuratury Niesiołowski miał 29 razy skorzystać z takich usług. Do spotkań z kobietami dochodziło od stycznia 2013 roku do końca 2015 r.

Po uchyleniu posłowi immunitetu prokuratura ma zamiar postawić mu zarzuty popełniania przestępstwa o charakterze korupcyjnym. Stefan Niesiołowski twierdzi, że nie przyjmował żadnych łapówek i jest niewinny. Jak mówił, sprawa ma służyć „przykryciu” doniesień związanych z opublikowaniem treści rozmów Jarosława Kaczyńskiego i biznesmena Geralda Birgfellnera.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

CZYTAJ TAKŻE: Niesiołowski szaleje w Sejmie [VIDEO]

Kresy.pl / PAP / dorzeczy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz