W czasie swojego dzisiejszego wystąpienia w Sejmie premier Beata Szydło nawiązała do poniedziałkowego zamachu w Manchesterze, w kontekście presji wywieranej na Polskę by przyjęła imigrantów z Bliskiego Wschodu i Afryki.

Premier zabrała głos w czasie dyskusji nad wotum nieufności dla ministra obrony Antoniego Macierewicza. Podkreślała, że bezpieczeństwo Polski nie może być przedmiotem partyjnej „awantury”, jak to ujęła „spokój i bezpieczeństwo obywateli nigdy nie może być zakładnikiem politycznego cynizmu”. Nawiązując do poniedziałkowego zamachu terrorystycznego przeprowadzonego przez islamistę, syna uchodźcy w Manchesterze Szydło pytała posłów: „chcecie się na to zgodzić? Chcecie doprowadzić do tego, by Polska była bezbronna?”

„Mam odwagę zadać elitom europejskim pytanie: dokąd zmierzacie? Dokąd zmierzasz Europo?” – pytała premier już w kontekście promowanej przez Unię Europejską i wdrażanej przez państwa zachodniej Europy polityki migracyjnej – „Powstań z kolan i obudź się z letargu, bo w przeciwnym razie codziennie będziesz opłakiwała swoje dzieci”.

W dalszej części przemówienia Szydło zadeklarowała jeszcze bardziej stanowczo – „Nie będziemy uczestniczyć w szaleństwie brukselskich elit”. Wskazując na swoje stanowisko mówiła – „Diametralna różnica między nami jest taka, że rząd nie zgadza się z utopią niekontrolowanego otwarcia granic”.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

Zwracając się do partii opozycyjnych, wśród których wszystkie oprócz Kukiz ’15 popierają przyjęcie kwot imigrantów narzucanych przez Komisję Europejską, Szydło oceniła – „Jeżeli nie dostrzegacie tego, że dzisiaj zagrożenie terrorystyczne jest faktem, który każdego dnia może dotknąć każde państwo w Europie i uważacie, że Polska nie powinna się bronić, to idziecie ręka w rękę z tymi, którzy wymierzają tę broń przeciwko Europie, przeciwko nam wszystkim – powiedziała szefowa rządu zwracając się do opozycji”

polsatnews.pl/kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz