W ramach festiwalu LGBT w Poznaniu w jednej z tamtejszych kawiarni zorganizowano czytanie bajek dzieciom przez drag queen – mężczyznę przebranego za kobietę.

Spotkanie odbyło się w niedzielę w kawiarni “Pora Dnia”. Dzieci zostały przyprowadzone na nie przez rodziców. Jak twierdzi Głos Wielkopolski, było ich “sporo”. Bajkę “Nietypowy Adaś” Toma Percivala czytał im drag queen o pseudonimie “Lola”.

“To książka o chłopcu, któremu wyrosły skrzydła. Na początku wstydzi się tego. Później odkrywa, że takich dzieci jak on jest dużo” – tymi słowami “Lola” przybliżał dzieciom treść książki. Według niego jest to historia ucząca akceptacji inności. “Każdy z nas jest nietypowy i nie ma w tym nic złego” – słyszały dzieci. “Lola” twierdził, że ma córkę, która “bardzo lubi bajki”.

Najwyraźniej nie wszystkim dzieciom widok drag queen przypadł do gustu, ponieważ, Głos Wielkopolski napisał, że jedno ze starszych dzieci o imieniu Leon, powiedziało mu, że “wygląda strasznie” i mógłby grać w horrorach. Na pytanie, czy nie lubi bajek, Leon odpowiedział, że nie chciał przyjść na to spotkanie, lecz mama go zmusiła. Później dziecko miało z uwagą słuchać czytanki.

Organizatorem spotkania była organizacja LGBT z Poznania Grupa Stonewall oraz sama kawiarnia, w ramach piątej edycji festiwalu Poznań Pride Week. Ze spotkania wyproszono ekipę telewizji publicznej.

CZYTAJ TAKŻE: Rabiej: zaczniemy od związków partnerskich a skończymy na adopcji dzieci przez homoseksualistów

Kresy.pl / Głos Wielkopolski / TVP Info

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

 1. Poznaniak74
  Poznaniak74 :

  Niech zgadnę kto był autorem tych bajek które ten dewiant czytał tym dzieciom markiz de Sade?
  Ps. Dewiant dewiantem, ale co to za “rodzice” którzy własne dzieci pozostawiają “pod opieką” takiego indywiduum…

 2. lp
  lp :

  Promocja dewiacji trwa w najlepsze. Zgadzam się z @Poznaniak74 co do rodziców i tylko przerażenie ogarnia jak się pomyśli co owi “rodzice” mają w mózgach, chyba jakąś tęczową breję a nie szare komórki.