W ramach festiwalu LGBT w Poznaniu w jednej z tamtejszych kawiarni zorganizowano czytanie bajek dzieciom przez drag queen – mężczyznę przebranego za kobietę.

Spotkanie odbyło się w niedzielę w kawiarni „Pora Dnia”. Dzieci zostały przyprowadzone na nie przez rodziców. Jak twierdzi Głos Wielkopolski, było ich „sporo”. Bajkę „Nietypowy Adaś” Toma Percivala czytał im drag queen o pseudonimie „Lola”.

„To książka o chłopcu, któremu wyrosły skrzydła. Na początku wstydzi się tego. Później odkrywa, że takich dzieci jak on jest dużo” – tymi słowami „Lola” przybliżał dzieciom treść książki. Według niego jest to historia ucząca akceptacji inności. „Każdy z nas jest nietypowy i nie ma w tym nic złego” – słyszały dzieci. „Lola” twierdził, że ma córkę, która „bardzo lubi bajki”.

Najwyraźniej nie wszystkim dzieciom widok drag queen przypadł do gustu, ponieważ, Głos Wielkopolski napisał, że jedno ze starszych dzieci o imieniu Leon, powiedziało mu, że „wygląda strasznie” i mógłby grać w horrorach. Na pytanie, czy nie lubi bajek, Leon odpowiedział, że nie chciał przyjść na to spotkanie, lecz mama go zmusiła. Później dziecko miało z uwagą słuchać czytanki.

Organizatorem spotkania była organizacja LGBT z Poznania Grupa Stonewall oraz sama kawiarnia, w ramach piątej edycji festiwalu Poznań Pride Week. Ze spotkania wyproszono ekipę telewizji publicznej.

CZYTAJ TAKŻE: Rabiej: zaczniemy od związków partnerskich a skończymy na adopcji dzieci przez homoseksualistów

Kresy.pl / Głos Wielkopolski / TVP Info
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz