Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował, że Polska prowadzi rozmowy z Litwą w sprawie zabezpieczenia pacjentów covidowych z tego kraju.

Jak podała Polska Agencja Prasowa, minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował na wtorkowej konferencji prasowej, że Polska prowadzi z Litwą rozmowy na temat „ewentualnego zabezpieczenia pacjentów z tego kraju”.

Kresowy Przegląd Tygodnia

Zgoda RODO: Wyrażam zgodę na wykorzystywanie przez FUNDACJA KOMPANIA KRESOWA, ul. Gen. Władysława Sikorskiego 166 / 0.03, 18-400 Łomża moich danych osobowych przesłanych w niniejszym formularzu w celu otrzymywania informacji drogą elektroniczną.
Możesz zrezygnować z subskrypcji w dowolnym momencie, klikając link w stopce naszych e-maili.

Są to rozmowy „wyprzedzające sytuację”, prowadzone na wypadek pogorszenia się sytuacji epidemicznej na Litwie. Jak mówił Adam Niedzielski, minister zdrowia Litwy przekazał, iż obecnie infrastruktura szpitalna na Litwie wystarcza na zapewnienie pomocy pacjentom.

Szef polskiego resortu zdrowia przypomniał, że Polska udziela już takiej pomocy Rumunii, na jej prośbę. Niedzielski ujawnił, że były już dwa transporty chorych z Rumunii, każdy po trzech pacjentów. Trafili oni do Łodzi.

„Dziś spodziewamy się kolejnego transportu, a w dalszej kolejności, prawdopodobnie w czwartek, wyślemy tam misję medyczną, która będzie miała za zadanie pomagać naszym przyjaciołom z Rumunii” – mówił Adam Niedzielski.

Zdaniem ministra Polska wygląda korzystniej na tle innych krajów, jeśli chodzi liczbę zakażeń przeliczanych na liczbę mieszkańców. „Miałem przyjemność rozmawiać zarówno z ministrem zdrowia Rumunii jak i Litwy. Oba te kraje mają zdecydowanie większą liczbę nowych zakażeń” – przekazał.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Jak podał we wtorek portal Delfi powołując się na dane litewskiego rządu, w ciągu ostatniej doby na Litwie wykryto 2354 przypadki zakażenia koronawirusem. Na COVID-19 zmarło 26 osób, z czego 19 nie było zaszczepione, bądź nie było w pełni zaszczepione. W szpitalach znajdowało się 1842 pacjentów z koronawirusem – to wzrost o prawie sto w ciągu doby. W ciągu ostatnich 14 dni średnia zachorowalność na koronawirusa na 100 tys. mieszkańców wzrosła do 1328 przypadków.

Kresy.pl / interia.pl / delfi.lt

Czytaj kolejny artykuł
1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz