Środowiska LGBT “po cichu” przygotowują się do tegorocznego “Tęczowego Piątku” – akcji mającej promować swoją ideologię w szkołach. – ostrzega Instytut Ordo Iuris. Prawnicy Instytutu przygotowują wskazówki dla rodziców, w jaki sposób chronić swoje dzieci przed inwazją tęczowych aktywistów.

Tegoroczny “Tęczowy Piątek” został zaplanowany na 25 października. Jak informuje Ordo Iuris, po zeszłorocznych doświadczeniach, gdy po alarmie podniesionym przez Instytut część szkół odwołała spotkania z aktywistami LGBT, tym razem środowisko to przygotowywało się do swojej akcji w tajemnicy. “Zaawansowane przygotowania do Tęczowego Piątku ogłoszono dopiero po wyborach parlamentarnych. Nagle opublikowano dobrze przygotowane reklamy z udziałem celebrytów, artykuły w prasie, zaczęła się kampania w Internecie” – podaje Ordo Iuris.

Instytut podkreśla, że ukrywanie informacji na temat “Tęczowego Piątku” to rażąca próba obejścia praw rodziców. Organizacja takich spotkań powinna odbywać się wyłącznie za zgodą rodziców. W związku z tym Ordo Iuris na początku października wysłało do ponad 200 szkół wnioski o dostęp do informacji publicznej z pytaniami o organizację kontrowersyjnej akcji. Wnioski wysłano do wszystkich liceów w Warszawie, Poznaniu i Wrocławiu oraz do innych szkół, które organizowały budzące wątpliwości zajęcia. Do tej pory Ordo Iuris otrzymało odpowiedzi z ponad 100 placówek i wszystkie wskazują, że “Tęczowy Piątek” w tych szkołach nie odbędzie się.

CZYTAJ TAKŻE: Ordo Iuris sprawdziło źródła finansowania warszawskich organizacji LGBT

Ordo Iuris zapowiedziało zamieszczenie na swojej stronie informacji dla rodziców, w jaki sposób bronić dzieci przed indoktrynacją homopropagandą a także przygotowanie opinii prawnej, która trafi do szkół organizujących “Tęczowy Piątek”. Instytut przypomniał, że szkoła nie jest miejscem na działania wymierzone w dobro dziecka nawet wówczas, jeśli wyrazi na nie zgodę rada rodziców.

CZYTAJ TAKŻE: Ochroń swoje dziecko przed „Tęczowym Piątkiem” – namawia Ordo Iuris

Kresy.pl / Ordo Iuris

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply