W co najmniej trzech województwach w sklepach jednej z popularnych sieci, w paczkach bananów odkryto pakunki z kokainą. Sprawą zajęła się policja.

Pierwsze informacje mówiły o odkryciu narkotyku w dostawie bananów do sklepu sieci Stokrotka w Sokołowie Podlaskim. W pudłach z bananami pracownicy sklepu znaleźli w sobotę pakunki z kokainą ważące aż 9 kilogramów. O sprawie powiadomili policję, która wszczęła postępowanie, ale media donoszą w niedzielę, że to nie jedyny przypadek odnalezienia narkotyku w dostawach owoców z Ekwadoru. „Były ciężkie jak cegła, ofoliowane na biało i zielono, niektóre miały naklejone logo popularnych smartfonów” – portal Radia Zet cytuje relację pracowników sklepu, którzy odkryli pakunki z kokainą.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

W samej Łodzi kokainę znaleziono w pudłach z bananami aż w pięciu sklepach. Narkotyk wykryto też w tych samych owocach w Wyszkowie w województwie mazowieckim. Podobne zgłoszenia nadchodziły także od pracowników sklepów w województwie dolnośląskim. Policja nie ujawnia na razie szczegółów sprawy, ale według Superstacji w sklepie w Wyszkowie, również należącym do sieci Stokrotka, znaleziono porcje narkotyków ważące aż 30 kilogramów.

Przekaż swój 1% na Kresy.pl

Fundacja Kompania Kresowa KRS 0000350493
Przekaż 1% podatku

„Możemy potwierdzić, że w popularnych sklepach sieciowych na terenie trzech województw: mazowieckiego, łódzkiego i dolnośląskiego pracownicy ujawnili w kartonach z bananami prawdopodobnie środki odurzające” – powiedział w rozmowie z „Faktem” mł. asp. Antoni Rzeczkowski z Komendy Głównej Policji. Policja obecnie stara się sprawdzić jakie firmy pośredniczyły w dostawie bananów z Ekwadoru do Polski. „Spółka współpracuje z policją w pełnym zakresie w ramach prowadzonego w tej sprawie postępowania. Ze względu na dobro śledztwa nie możemy udzielić więcej informacji. Podkreślenia wymaga, że spółka nie jest bezpośrednim importerem tych bananów z zagranicy” – powiedziała Radiu Zet  Urszula Skałecka, kierownik biura zarządu spółki Stokrotka.

Czytaj także: Ukraińcy próbowali przemycić 2 kg kokainy w swoich żołądkach. Wpadli na lotnisku w Warszawie

wprost.pl/superstacja.tv/wiadomosci.radiozet.pl/kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz